Автоматизія майбутнього. Блог про ISpro
ГК Інтелектуальний Сервіс
Автоматизація майбутнього. Блог про ISpro


Сезон відпусток розпочато! Швидке нарахування відпускних працівникам в програмі ISpro

05-06-2018 | 1262
Сезон відпусток розпочато! Швидке нарахування відпускних працівникам в програмі ISpro

З наближенням літнього сезону українці, що працюють, все частіше цікавляться щодо суми відпускних, на які вони можуть розраховувати при складанні відпускного «бюджету».

Отже, в цій статті, ми розглянемо основні нюанси і питання під час нарахування відпустки в системі управління підприємством ISpro.

Головні нормативи, що регулюють питання нарахування відпускних - Кодекс законів про працю (далі - КЗпП), Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р № 504/96-ВР і Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02. 95 р № 100 (далі - Порядок № 100).

Сума відпускних розраховується множенням середньоденної заробітної плати за розрахунковий період на кількість календарних днів, що припадають на відпустку. Середньоденна заробітна плата визначається діленням загальної суми заробітної плати за розрахунковий період на кількість днів у розрахунковому періоді. Згідно з Порядком № 100 період для розрахунку середньоденної заробітної плати становить 12 повних календарних місяців, що передують місяцю надання відпустки.
У програмі ISpro нарахування відпустки проводиться в модулі «Управління персоналом» - «Облік праці та заробітної плати» в розділі «Універсальні документи».

Заходимо в «Універсальний документ». Натискаємо кнопку Insert (створити новий документ, або Реєстр - створити), вибираємо потрібний вид оплати (відпустка, відпустка без збереження заробітної плати, навчальна відпустку і т.д.). Найменування заповнюється довільно (наприклад, ПІБ відпускника).

Далі заходимо всередину документа натиснувши кнопку Enter, вибираємо потрібний табельний номер, заповнюємо дату початку і кінця відпустки. Програма автоматично виставляє кількість днів відпустки, нараховану суму відпустки.

Перевірити нарахування можна, прочитавши роз'яснення розрахунку (Ctrl + F1).

А дані для розрахунку відпустки можна перевірити за допомогою звіту «Відпускна записка» (Реєстр - друк - і вибираємо потрібний нам документ).

ВАЖЛИВО!

Якщо співробітник пропрацював на підприємстві менше року, то заробітна плата розраховується за фактично відпрацьований час. Тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надають відпустку. Кількість календарних днів у розрахунковому періоді зменшується на святкові та неробочі дні, перелік яких наведено в ст. 73 КЗпП.

Також виключається з розрахункового періоду час, коли працівник не працював з поважних причин і не отримував заробітної плати. Це може бути, наприклад, безоплатна відпустка.

До розрахунку середньої заробітної плати включаються виплати:

 • основна заробітна плата;
 • доплати і надбавки;
 • виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії;
 • винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років;
 • інші.

До розрахунку середньої заробітної плати не включаються виплати:

 • за виконання окремих доручень;
 • одноразові виплати;
 • компенсаційні виплати на відрядження і переведення;
 • грошові і речові винагороди за призові місця на змаганнях, оглядах, конкурсах і т. п .;
 • пенсії, державна допомога, соціальні та компенсаційні виплати;
 • літературний гонорар штатним працівникам газет і журналів, що сплачується за авторським договором;
 • вартість безплатно виданого спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, мила, миючих і знезаражувальних засобів, молока і лікувально-профілактичного харчування;
 • дотації на обіди, проїзд, вартість оплачених підприємством путівок до санаторіїв та будинків відпочинку, а також багато іншого.

Поки в програмі немає потрібної кількості місяців для розрахунку середньої зарплати, необхідно середньоденний заробіток виставляти вручну: Вид → Комбінований, в полі «Середньоденна» виставляємо потрібну суму.

Далі виходимо з документа, натиснувши на «хрестик».

Тепер ми бачимо документ зі статусом «Відкритий».
Потрібно закрити документ, щоб дане нарахування потрапило в розрахунковий лист: Реєстр → Закрити документ (Alt + F5). Тепер документ має статус «Закрито», тобто «Проведено». Перевірити нарахування можна, зайшовши в розрахунковий лист співробітника. (потрібно зайти всередину документа, стати на прізвище людини, натиснути Alt + F3).

Залишились питання про відпустки? Звертайтеся до нашого контакт-центру за багатоканальними номерами телефону +38 (095) 0364004; +38 (098) 0364004; +38 (073) 0364004 і ми з радістю відповімо на всі Ваші питання.

Дякуємо за увагу! Поширюйте цю статтю через мережу Facebook.


Поділитися статтею з друзями!


Отримуйте сповіщення про нові статті

Популярні статті