
Інформація в даному модулі розподілена на закладки:
• Мережа організацій. На закладці формується мережа розпорядників бюджетних коштів для казначейства, вносяться зміни в дані цих організацій;
• Реєстр кошторисів. На закладці вносяться планові суми кошторису та плану асигнувань, є можливість ведення реєстру довідок змін до них протягом бюджетного року;
• Реєстр розподілів. На закладці формується розподіл відкритих асигнувань бюджетних коштів для казначейства.
Тепер детальніше про кожен підмодуль.
Мережа організацій
Для початку роботи в модулі необхідно створити мережу розпорядників бюджетних коштів.
Це можна зробити двома способами:
• провести введення вручну;
• провести експорт/імпорт мережі підзвітних організацій з транспортного файлу для казначейства, сформованого в казначейській або будь-якій іншій прикладній програмі.
Розберемо введення мережі організацій вручну. У модулі Кошторис та план асигнувань, на закладці Мережа установ створюють власну організацію і далі відбувається робота з системою.
Якщо ведеться централізований облік, то необхідно створити ієрархічну структуру. Можна це зробити 2 способами - в ручну або імпортувати з інших програм.
В ручному режимі необхідно заповнити основні реквізити на закладці Підприємство. Вибір в полях Рівень розпорядника коштів, Область, і Територіальне казначейство виконується з довідників, крім поля Код структурної одиниці (визначається автоматично з довідника структурних одиниць при використанні централізованого обліку), і поля Найменування контрагента (заповнення не обов'язково, вибирається з довідника контрагентів).
Створення запису про заснування
У картці підприємства заповнюються данні в інші закладки КПКВ, КДБ, КВВ, на закладці Рахунки відображаються розрахункові рахунки.
Реєстр кошторисів
Реєстр кошторисів можна створити з нуля в системі ISpro або провести імпорт з інших програм.
Інформація за кошторисом розташовується в двох таблицях Реєстр кошторисів і Реєстр змін до них.
Закладка Реєстр кошторисів
У верхній частині вводяться/відображаються дані первісного річного кошторису і плану асигнувань, або дані поточного стану кошторисів з усіма змінами. Необхідний варіант можна вибрати за допомогою пунктів меню Вид/ Початковий кошторис або Кошторис зі змінами.
Вид кошторису
А теперь детальніше про створення відомостей річного кошторису і плану асигнувань. В поле Рік вибирається бюджетний рік. У таблиці Реєстр кошторисів створюється новий запис. Заповнюються всі поля і встановлюються необхідні позначки.
У вікні створення відомості задаються її параметри в полях:
• Найменування - довільне, вводиться вручну;
• Деталізація - вибирається рік для кошторису або місяць для плану асигнувань;
• Тип коштів - вибором зі списку: Асигнування (для кошторису і плану асигнувань) або План використання;
• Фонд - вибором і з списку: загальний або спеціальний;
• Бюджет - вибором зі списку: державний або місцевий;
• Статус - вибором зі списку: Чернетка або Затверджено.
Вказується параметр для основного плану на рік (Головний план) або для тимчасового Початковий план. Якщо не вказана ні одна з цих ознак план вважається попереднім - чернеткою, дані по ньому не виводяться в друковані форми і транспортні файли для казначейства.
В останньому розділі встановлюється деталізація кошторисів за КЕКВ:
• по детальним КЕК витрат;
• по Скороченим КЕКВ;
• по КЕК кредитів.
План з параметром Головний план може бути тільки один.
Приклад.
Якщо в модулі Налаштування на закладці Параметри встановлена ознака «Річний кошторис в розрізі детальних КЕКВ, план асигнувань в розрізі скорочених КЕКВ», то для властивостей відомостей треба визначити так:
1) Для річного кошторису загального фонду державного бюджету:
2) Для помісячного Плану асигнувань загального фонду державного бюджету
Потім необхідно відкрити створений кошторис і рознести по всіх організаціях дані. Таким чином створюється необхідна кількість кошторисів і планів асигнувань.
Далі заповнюємо відомості кошторисів. Відкриваємо відомість Річний кошторис загального фонду. В полі КПК (ТКРМБ) вибирається з довідника Код програмної класифікації видатків державного бюджету (КПКВ ) або Код тимчасового класифікатора витрат місцевого бюджету ( ТКРМБ ).
Для кошторису спеціального фонду бюджету в полі Доходи вибирається код бюджетної класифікації доходів.
Річний кошторис
Суми затверджені на рік кошторисів вводяться вручну в колонці За рік.
Приклад введення сум річного кошторису
Користувач визначає вид реєстру і може накласти фільтр на реєстр рядків кошторису в полях КЕКВ і Установа.
На малюнку нижче відібрані рядки по КЕКВ - «2111», і встановлено вид реєстру - «1 Деталізація (Організації/КЕКВ)».
Приклад деталізації річного кошторису
При заповненні плану асигнувань суми вводяться в колонки по місячно (див. нижче). У колонці Разом відображаються загальна сума по рядку, введена користувачем. А в колонці За рік - сума з річного кошторису.
Приклад введення сум місячного кошторису
При збереженні плану асигнувань проводиться перевірка на відповідність сум річного кошторису і плану асигнувань. У разі їх незбігів виводиться Попередження про помилку.
У модулі є можливість зробити експорт даних кошторису з будь-якої програми, також можливо виконати операцію з імпорту кошторису.
Приклад звітної форми зведеного кошторису
Приклад звітної форми плану асигнувань
Для того, щоб внести зміни до кошторису треба на закладці Реєстр кошторисів/Зміни створюємо зміни кошторису та заповнюємо поля:
• Тип довідки (по довідці Мінфіну, за довідкою головного розпорядника коштів, для обласного рівня);
• № довідки змін;
• № реєстру;
• дата змін;
• заснування;
• коментар;
• вид коштів.
Створення зміни кошторису
Потім відкриваємо створену зміну кошторису і вводимо дані щодо зміни кошторису в колонку Відхилення відповідного місяця.
Реєстр розподілів
У модулі на закладці Реєстр розподілів також є можливість створювати розподіли і заносити необхідні дані. Також існує можливість зробити експорт або імпорт розподілів.
З питань придбання, індивідуальної демонстрації або роботи модуля "Кошторис і план асигнувань бюджетної організації", будь-ласка, зверніться до нашого контакт-центру за багатоканальними номерами телефону +38 (095) 0364004; +38 (098) 0364004; +38 (073) 0364004 і ми з радістю відповімо на всі Ваші питання.
Дякуємо за увагу! Поширюйте цю статтю через мережу Facebook.
Поділитися статтею з друзями!