Нараховуємо амортизацію в ISpro

Нараховуємо амортизацію в ISpro 20-12-2018

 

Для початку перевіримо настроювання. Заходимо в розділ Основні засоби та вибираємо в меню Налаштування. Переходимо в Параметри та бачимо що в даному випадку програму налаштовано на розрахунок амортизації поквартально, якщо потрібно то можливо налаштувати помісячний чи річний розрахунок.

Також в Налаштуваннях в довідниках є можливість налаштувати методи розрахунку амортизації. В нашому випадку буде використовуватися Прямолінійний П(С)БО 121 (Бюджет UA) від терміну корисного використання.

Далі переходимо в картотеку основних засобів та переконуємось що в картках ОЗ на вкладці знос вказані всі данні для розрахунку амортизації:

  • Рахунки обліку, зносу та витрат
  • Метод амортизації
  • Первісна вартість
  • Строк (термін) корисного використання в місяцях

Також націй вкладці картки ми бачимо що знос буде нараховуватись з наступного місяця після введення в експлуатацію даного основного засобу.

Потім заходимо в пункт меню Періоди. Раніше в настроюваннях ми бачили що амортизація у нас щоквартальна. Щоб наприклад, нарахувати амортизацію за 4 квартал потрібно щоб поточний період відповідав потрібному кварталу Бачимо що поточній період жовтень, отже амортизацію будемо нараховувати за 4 квартал 2018 року.

Далі обираємо пункт меню Відомість розрахунку амортизації.

Набираємо Реєстр → Створити. Програма відбере всі потрібні картки для нарахування зносу.

У відкритій відомості вибираємо Документ → Розрахунок амортизації → По картотеці. Автоматично відбудеться нарахування амортизації по всіх картках відомості. 

З’явиться загальна сума та можливо буде побачити суму нарахованої амортизації за період по кожній картці ОЗ. Якщо потрібно, то можливе ручне коригування отриманих сум через пункт меню змінити. Також, коли в якійсь картці вказані некоректні налаштування, з’явиться список попереджень щодо неправильних налаштувань в розрізі карток, який можливо роздрукувати.

Після того, як ми впевнилися в правильності розрахунку, робимо проведення по відомості, вибираємо типову операцію Нарахування зносу і бачимо кореспонденцію рахунків які проведуться в головну книгу.

Наступна дія надрукувати документ. Натискаємо Реєстр → Друк, обираємо зітну форму і друкуємо відомість амортизації.

Виходимо з відомості обираємо Реєстр → Затвердити відомість та Проводимо її в Головну книгу, після чого її статус зміниться з «чернетка» на «у бухобліку».

Якщо тепер зайти в картотеку ОЗ, вибрати картку по якій нараховувалася амортизація та перейти у вкладку «Бух.аморт.», то ми побачимо суму нарахованої амортизації за відповідний період.

Як бачимо, виходить не складно і швидко. І головне, якщо у Вас виникли якісь питання, обов`язково зателефонуйте до нас на лінію консультації (095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04.

Наші кваліфіковані спеціалісти завжди з радістю перетворять Ваші складні завдання у прості рішення.


Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті