Налаштовуємо ISpro під себе

Налаштовуємо ISpro під себе 26-02-2019

УВАГА!!! Перед будь-якими діями щодо внесення змін у програмі створіть, будь-ласка, резервну копію.

Для запуску програми Is-pro необхідно два рази клікнути на ярлику програми, який розташований на робочому столі:

Якщо на робочому столі немає ярлика програми, то програму можна запустити через меню Пуск - Програми - Is-pro - ІС-ПРО.

Після запуску Ispro відкривається вікно реєстрації користувача. 

Якщо в програмі ведеться декілька підприємств і користувач має до них доступ, то необхідно вибрати підприємство, в якому буде працювати користувач.

Система ISpro може працювати в демонстраційному та в робочому режимі. У робочому режимі є можливість друкувати та експортувати звіти. У демонстраційному режимі ці можливості не працюють. Для того, щоб перевірити поточний режим роботи програми необхідно з головного вікна натиснути  ″Про програму″, або з любого модулю програми перейти в меню ″?″  і вибрати пункт меню  ″Про програму″.

Якщо у вікні, що відкриється під номером версії програми виводиться Робоча версія, то програма працює у робочому режимі, якщо Демоверсія, то програма працює у демонстраційному режимі.

Для переходу з демонстраційного режиму у робочий необхідно отримати ліцензію. Для цього необхідно сформувати файл запиту.
Переходимо в Загальні довідники в підсистему Картка підприємства.

У відкритому вікні Картки підприємства необхідно перевірити правильність заповнення реквізитів підприємства. У довіднику Картка підприємства в пункті меню Картка - Сформувати файл запиту формуємо файл запиту для передачі його постачальнику програмного комплексу ISpro.

Якщо змінити будь-яке поле в Картці підприємства, то необхідно сформувати новий файл запиту та передати його постачальнику програмного комплексу ISpro для поновлення ліцензії. Файл конфігурації системи постачальник програмного комплексу передає замовнику. 

Встановлюється файл конфігурації в програму через Адміністратор сервера аплікацій. Для цього необхідно зайти Пуск -  Адміністратор сервера аплікацій.

У відкритому вікні необхідно вказати ім’я комп’ютера або IP-адресу та номер порту. 

У вікні менеджера серверів аплікації необхідно перейти по пункту меню Менеджер - Управління ліцензіями.

Далі через пункт меню Керування додаємо або видаляємо  ліцензію. Активізація доданого файлу конфігурації системи робиться негайно.

Якщо у вас закінчилася ліцензія, після отримання нового файлу ліцензії заздалегідь видаліть стару ліцензію, перевантажте службу сервера аплікації і зробіть додавання нової ліцензії.

 

Після завантаження системи відкривається Головне вікно системи.

У головному вікні системи розміщено Головне меню, в якому відображається Модулі системи та меню Обране з кнопками швидкого запуску. 
Через пункт меню Обране - Вид на панелі інструментів є можливість змінити  відображення кнопок швидкого запуску: Класичний, Група, Схема.

 Вид Класичний являє собою панель з кнопками швидкого запуску модулів. 

Вид Групи являє собою панелі з найменуваннями підсистем в заголовках і списком модулів в них. Наповнення панелей здійснюється шляхом перетягування/копіювання модулів з головного меню в меню Обране. Панелі можна пересувати, відкривати, закривати, змінювати розмір. Вміст і розташування панелей зберігається для кожної ролі.  

Користувачі при першому запуску ISpro бачать меню за замовчуванням (успадковане від своєї ролі), але мають можливість його редагувати і при наступних запусках ISpro, користувачі бачать відредаговане своє меню Обране. Меню робочого місця і набір кнопок швидкого запуску залежить від складу системи, і налаштовується адміністратором для робочих місць.

Вид Схема роботи відображає схему роботи з документами. Схеми є класичні:

Є можливість доповнювати схему через пункn меню Адміністрування - Користувачі та ролі на закладці Ролі підпункт Меню. Натиснувши клавішу F4  або на панелі інструментів натиснути клавішу змінити відкривається вікно редагування головного меню і тут на вкладці Схема є можливість завантажити або змінити вже існуючу схему.

 

У пункті меню Сервіс - Налаштування інтерфейсу є можливість встановити автоматичне перемикання мови і мови введення даних, а також налаштовується колірна схема документів і системи, масштаб і мова  віконного інтерфейсу (українська, російська). 

Введення даних в програму здійснюється на мові, яка вибирається з переліку в полі Мова введення. Якщо вибрати значення поля Мова за замовчуванням, то встановлюється мова, яка відповідає мові системи Windows.

Також проводиться налаштування масштабу відображення системи. Повністю зміни масштабу інтерфейсу вступить в силу після перезапуску робочої станції. При натисканні кнопки Налаштування схеми кольорів відкривається вікно, в якому здійснюється настройка колірної схеми документа. 

При натисканні кнопки Кольори інтерфейсу відкривається вікно, в якому встановлюються кольори: 
• Активної області; 
• Фону; 
• Заголовку вікна; 
• Активного рядка таблиці; 
• Неактивного компонента; 
• Шрифту неактивного компонента.

 В поле Мова віконного інтерфейсу вибирається мова, на якій буде представлений інтерфейс користувача (українська, російська).

 

При роботі з програмним комплексом ISpro рекомендовано щоденно робити резервне копіювання для створення резервної копії бази даних та можливості її відновлення. Необхідно зберігати не менше 5 щоденних резервних копій. Обов'язкове також створення резервної копії після завершення місяця. Для цього переходимо в модуль Адміністрування - Резервне копіювання.

Створення резервної копії відбувається через Реєстр - Створити. У відкритому вікні необхідно вказати коментар та натиснути Далі.

Є можливість автоматичного запуску створення резервної копії. Для цього необхідно з головного меню запустити Планувальник. У відкритому вікні через Реєстр - Створити або Ins створюємо автозапуск.

  1. Для створення резервної копії в параметрі Дія вибирається пункт Запустити модуль.
  2. У полі Модуль вибирається модуль Резервне копіювання.
  3. Вибирається база даних (підприємство), резервна копія якого створюється.
  4. У полі Запускати модуль вибирається пункт Без попередження.
  5. У полі Подія вибирається коли буде робитися копія (при вході в програму, виході з нею, завершенні роботи в модулі або вказати час) 
  6. У полі Регулярність вибирається пункт Щодня.
  7. У полі Дата початку задається дата, з якої починається дія. Рекомендується вказувати наступний день. Дія виконуватиметься щодня при настанні події, починаючи з Дати початку до настання Дати кінця. Дату кінця можна не встановлювати.
  8. У полі Впродовж дня вибирається пункт Виконується один раз.
  9. У полі Час задається час, з якого почнеться виконання завдання.

Необхідно провести налаштування, де вказується по яким підприємствам  буде робитися резервна копія та папка куди вона буде зберігатися. За замовчуванням  резервна копія системи знаходилися на диску в кореневому каталозі BPRO_ARC. Якщо такий каталог не існує, то він створюється автоматично при створенні резервної копії. Файл резервної копії має розширення *.000

Сподіваємося, що дана стаття буде корисною для Вас!
 


Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті