
УВАГА!!! Перед будь-якими діями щодо внесення змін у програмі створіть, будь-ласка, резервну копію.
Для запуску програми Is-pro необхідно два рази клікнути на ярлику програми, який розташований на робочому столі:
Якщо на робочому столі немає ярлика програми, то програму можна запустити через меню Пуск - Програми - Is-pro - ІС-ПРО.
Після запуску Ispro відкривається вікно реєстрації користувача.
Якщо в програмі ведеться декілька підприємств і користувач має до них доступ, то необхідно вибрати підприємство, в якому буде працювати користувач.
Система ISpro може працювати в демонстраційному та в робочому режимі. У робочому режимі є можливість друкувати та експортувати звіти. У демонстраційному режимі ці можливості не працюють. Для того, щоб перевірити поточний режим роботи програми необхідно з головного вікна натиснути ″Про програму″, або з любого модулю програми перейти в меню ″?″ і вибрати пункт меню
″Про програму″.
Якщо у вікні, що відкриється під номером версії програми виводиться Робоча версія, то програма працює у робочому режимі, якщо Демоверсія, то програма працює у демонстраційному режимі.
Для переходу з демонстраційного режиму у робочий необхідно отримати ліцензію. Для цього необхідно сформувати файл запиту.
Переходимо в Загальні довідники в підсистему Картка підприємства.
У відкритому вікні Картки підприємства необхідно перевірити правильність заповнення реквізитів підприємства. У довіднику Картка підприємства в пункті меню Картка - Сформувати файл запиту формуємо файл запиту для передачі його постачальнику програмного комплексу ISpro.
Якщо змінити будь-яке поле в Картці підприємства, то необхідно сформувати новий файл запиту та передати його постачальнику програмного комплексу ISpro для поновлення ліцензії. Файл конфігурації системи постачальник програмного комплексу передає замовнику.
Встановлюється файл конфігурації в програму через Адміністратор сервера аплікацій. Для цього необхідно зайти Пуск - Адміністратор сервера аплікацій.
У відкритому вікні необхідно вказати ім’я комп’ютера або IP-адресу та номер порту.
У вікні менеджера серверів аплікації необхідно перейти по пункту меню Менеджер - Управління ліцензіями.
Далі через пункт меню Керування додаємо або видаляємо ліцензію. Активізація доданого файлу конфігурації системи робиться негайно.
Якщо у вас закінчилася ліцензія, після отримання нового файлу ліцензії заздалегідь видаліть стару ліцензію, перевантажте службу сервера аплікації і зробіть додавання нової ліцензії.
Після завантаження системи відкривається Головне вікно системи.
У головному вікні системи розміщено Головне меню, в якому відображається Модулі системи та меню Обране з кнопками швидкого запуску.
Через пункт меню Обране - Вид на панелі інструментів є можливість змінити відображення кнопок швидкого запуску: Класичний, Група, Схема.
Вид Класичний являє собою панель з кнопками швидкого запуску модулів.
Вид Групи являє собою панелі з найменуваннями підсистем в заголовках і списком модулів в них. Наповнення панелей здійснюється шляхом перетягування/копіювання модулів з головного меню в меню Обране. Панелі можна пересувати, відкривати, закривати, змінювати розмір. Вміст і розташування панелей зберігається для кожної ролі.
Користувачі при першому запуску ISpro бачать меню за замовчуванням (успадковане від своєї ролі), але мають можливість його редагувати і при наступних запусках ISpro, користувачі бачать відредаговане своє меню Обране. Меню робочого місця і набір кнопок швидкого запуску залежить від складу системи, і налаштовується адміністратором для робочих місць.
Вид Схема роботи відображає схему роботи з документами. Схеми є класичні:
Є можливість доповнювати схему через пункn меню Адміністрування - Користувачі та ролі на закладці Ролі підпункт Меню. Натиснувши клавішу F4 або на панелі інструментів натиснути клавішу змінити відкривається вікно редагування головного меню і тут на вкладці Схема є можливість завантажити або змінити вже існуючу схему.
У пункті меню Сервіс - Налаштування інтерфейсу є можливість встановити автоматичне перемикання мови і мови введення даних, а також налаштовується колірна схема документів і системи, масштаб і мова віконного інтерфейсу (українська, російська).
Введення даних в програму здійснюється на мові, яка вибирається з переліку в полі Мова введення. Якщо вибрати значення поля Мова за замовчуванням, то встановлюється мова, яка відповідає мові системи Windows.
Також проводиться налаштування масштабу відображення системи. Повністю зміни масштабу інтерфейсу вступить в силу після перезапуску робочої станції. При натисканні кнопки Налаштування схеми кольорів відкривається вікно, в якому здійснюється настройка колірної схеми документа.
При натисканні кнопки Кольори інтерфейсу відкривається вікно, в якому встановлюються кольори:
• Активної області;
• Фону;
• Заголовку вікна;
• Активного рядка таблиці;
• Неактивного компонента;
• Шрифту неактивного компонента.
В поле Мова віконного інтерфейсу вибирається мова, на якій буде представлений інтерфейс користувача (українська, російська).
При роботі з програмним комплексом ISpro рекомендовано щоденно робити резервне копіювання для створення резервної копії бази даних та можливості її відновлення. Необхідно зберігати не менше 5 щоденних резервних копій. Обов'язкове також створення резервної копії після завершення місяця. Для цього переходимо в модуль Адміністрування - Резервне копіювання.
Створення резервної копії відбувається через Реєстр - Створити. У відкритому вікні необхідно вказати коментар та натиснути Далі.
Є можливість автоматичного запуску створення резервної копії. Для цього необхідно з головного меню запустити Планувальник. У відкритому вікні через Реєстр - Створити або Ins створюємо автозапуск.
- Для створення резервної копії в параметрі Дія вибирається пункт Запустити модуль.
- У полі Модуль вибирається модуль Резервне копіювання.
- Вибирається база даних (підприємство), резервна копія якого створюється.
- У полі Запускати модуль вибирається пункт Без попередження.
- У полі Подія вибирається коли буде робитися копія (при вході в програму, виході з нею, завершенні роботи в модулі або вказати час)
- У полі Регулярність вибирається пункт Щодня.
- У полі Дата початку задається дата, з якої починається дія. Рекомендується вказувати наступний день. Дія виконуватиметься щодня при настанні події, починаючи з Дати початку до настання Дати кінця. Дату кінця можна не встановлювати.
- У полі Впродовж дня вибирається пункт Виконується один раз.
- У полі Час задається час, з якого почнеться виконання завдання.
Необхідно провести налаштування, де вказується по яким підприємствам буде робитися резервна копія та папка куди вона буде зберігатися. За замовчуванням резервна копія системи знаходилися на диску в кореневому каталозі BPRO_ARC. Якщо такий каталог не існує, то він створюється автоматично при створенні резервної копії. Файл резервної копії має розширення *.000
Сподіваємося, що дана стаття буде корисною для Вас!
Поділитися статтею з друзями!