Оцифровуємо доплату вчителям за роботу в інклюзивних класах

Оцифровуємо доплату вчителям за роботу в інклюзивних класах 30-06-2019

Умови оплати праці педагогічних працівників, у тому числі закладів дошкільної, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти, визначаються згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» (зі змінами), розробленим на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (зі змінами), та Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102 (зі змінами).

З метою вдосконалення системи оплати праці в галузі освіти постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 р. № 1096 «Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 р. № 72 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1096») (далі — постанова № 1096) передбачено розміри доплат за окремі види педагогічної діяльності для працівників навчальних закладів. Так, зокрема, доплата за роботу в інклюзивних класах (групах) у закладах дошкільної, загальної середньої освіти у граничному розмірі складає 20 % посадового окладу (тарифної ставки). Зазначена доплата встановлюється педагогічним працівникам, які працюють в інклюзивному класі (групі), тільки за години роботи у інклюзивних класах (групах). Конкретний розмір доплати встановлює керівник закладу, ураховуючи кількість осіб з особливими освітніми потребами у класі (групі), складність порушення розвитку дітей, рівень відповідальності та обсяг роботи кожного працівника, який працює з такими дітьми, тощо.

Тобто така доплата встановлюється усім вчителям та іншим педагогічним працівникам закладу загальної середньої освіти, які працюють в інклюзивному класі (групі), але не на все навантаження, а тільки за години роботи у таких класах (групах). Що стосується обліку робочого часу, то відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України «Про державну статистику», враховуючи положення статей 80, 81, 95 Цивільного кодексу України, частини восьмої статті 19 та статті 55 Господарського кодексу України, з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень підприємств, установ, організацій щодо обліку особового складу, використання робочого часу та розрахунків з працівниками із заробітної плати, Державним комітетом статистики України затверджено типові форми первинної облікової документації зі статистики праці наказом від 05.12.2008 р. № 489, які введено в дію з 01.01.2009 р. Зокрема, зазначеним наказом затверджена типова форма № П-5 «Табель обліку використання робочого часу». Для обліку робочого часу працівників підприємств, установ, організацій, посади яких передбачено штатним розписом, застосовується Табель обліку використання робочого часу (далі — Табель).

Читайте також на дану тему:
Доплата до мінімальної заробітної плати нові підходи нарахування разом з ISpro
Доплата до МЗП: де найчастіше помиляється бухгалтер
 

Табель — це поіменний список усіх працівників відділу, служби чи іншого структурного підрозділу або установи в цілому з відмітками про використання робочого часу протягом облікового періоду. Це не тільки форма первинної облікової документації, а й документ, необхідний для практичної роботи. Він потрібен для обліку використання робочого часу працівників, а також для контролю над дотриманням установленого режиму роботи, розрахунків із працівниками по заробітній платі та отримання інформації про відпрацьований час. Тобто обсяг роботи, яку виконує працівник за певною посадою, визначається посадовою інструкцією, а облік робочого часу здійснюється на підставі Табелю. Згідно з приміткою 2 до Табеля ця форма має рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, потрібних для заповнення форм державних статистичних спостережень. Якщо треба, форму можна доповнити іншими показниками, потрібними для обліку на підприємстві.

Для того, щоб налаштувати дану доплату в системі ISpro необхідно перейти в модуль Облік персоналу – Облік праці й заробітної плати – Параметри – Налаштування. У вікні, що відкриється необхідно розгорнути підпункт Види оплат – Надбавки та доплати.

Далі необхідно створити нову надбавку. Для цього натискаємо кнопку Insert на клавіатурі або виконуємо операцію Реєстр – Створити. Першочергово нам необхідно завести такий вид оплати як Педагогічне навантаження в інклюзивних класах з методом розрахунку 286 Педагогічне навантаження. Вказуємо назву та код даного виду оплати. Обов’язково необхідно відмітити на вкладці Вхідна сума та Оплачуваний час такий вид оплати як Тарифікація.

Також повторивши всі вище описані дії необхідно створити ще один вид оплати Надбавка за інклюзивний клас з методом розрахунку 36 Постійна надбавка. Також вказуємо назву та задаємо код. На закладці вихідна сума необхідно перевірити і відмітити вид оплати, який було створено на попередньому етапі.

Після створення всіх видів оплат можна переходити до створення тарифікації або до коригування діючої. Для цього необхідно перейти у Облік персоналу – Облік праці й заробітної плати – Документи – Тарифікація навчальних закладів 2.

Якщо у вас уже були виконані налаштування для розрахунку тарифікації, то необхідно їх змінити додавши два нових вида оплати. Для цього виконуємо операцію Реєстр – Параметри, у вікні, що відкриється, натискаємо Реєстр – Змінити для вибору видів оплат. Зберігаємо зміни натиснувши кнопку ОК.

Далі створюємо нову тарифікацію. Після створення документу необхідно тим працівникам, які читають години педагогічного навантаження в інклюзивних класах, додати спочатку такий вид оплати як Педагогічне навантаження в інклюзивних класах з вказаною кількістю годин. Для цього нам необхідно стати на прізвищі працівника і в нижній частині вікна з навантаженням  натиснути Праву клавішу мишки – Створити. У вікні, що відкрилося необхідно вказати вид оплати, предмет, клас, розряд та години навантаження за тиждень. Зберегти внесені дані.

Далі проводимо аналогічні дії для внесення доплати за інклюзивний клас. Аналогічно обираємо новий вид оплати і вказуємо відсоток оплати. Програма автоматично виконає розрахунок даної надбавки. Зберігаємо внесені зміни.

Далі необхідно закрити документ тарифікації. Для цього виходимо з документу, відмічаємо його галочкою і виконуємо операцію Реєстр  - Провести документ
Якщо ми перейдемо в розрахунковий лист працівника. То можемо побачити, що наші розрахунки були перенесені в розрахунковий лист працівника і ознайомитися з розрахунком за необхідності.

Таким чином надбавка за роботу в інклюзивних класах може бути створена та розрахована в системі  ISpro.

Сподіваємося, що дана стаття буде корисною для Вас. Якщо залишилися запитання по роботі в системі будемо раді Вам допомогти на нашій лінії консультації куди ви зможете звернутися за телефонами: (095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04.

УВАГА!!! Перед будь-якими діями щодо внесення змін у програмі створіть, будь-ласка, резервну копію.

Автор: Подопригора Наталія


Доречі: Тепер не треба нікуди бігати, щоб оплатити податки, зробіть це в режимі online одразу ж з самого веб-сервісу СОТА!

ПРИДБАТИ ВЕБ-СЕРВІС СОТА


Корисні публікації про роботу з веб-сервісом СОТА:

  1. Зручний документообіг з СОТА на Вашому Смартфоні (ЧИТАТИ)
  2. Маршрути первинних документів у веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
  3. Довільне підписання та багато інших лайфхаків у веб-сервісі «Сота» (ЧИТАТИ)
  4. Чому я обираю "СОТА" і як це спростило моє життя (ЧИТАТИ)
  5. Інструмент електронного документообігу в веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
  6. Автопродовження Електронних підписів у веб-сервісі «СОТА» (ЧИТАТИ)
  7. Як почати роботу в СОТА (ЧИТАТИ).

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті