Складні пологи: оцифровуємо додатковий лікарняний разом з ISpro

Складні пологи: оцифровуємо додатковий лікарняний разом з ISpro 30-06-2019

 

Майбутня мама отримує його в жіночій консультації (де перебуває на обліку) з 30-го тижня вагітності і приносить роботодавцеві для отримання декретної допомоги. Але так буває, коли йдеться про стандартний випадок вагітності і пологів. 

У випадку якщо в жінки були ускладнені, передчасні або багатоплідні пологи або виникли якісь ускладнення в післяпологовому періоді, то їй належить триваліший період післяпологової «реабілітації»-відпочинку. Порядок видачі листка непрацездатності у зв'язку з вагітністю і пологами викладений в Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.

Із цією метою їй виписується ще один, додатковий лікарняний лист на 14 календарних днів за місцем нагляду за вагітною. Тобто там же, де був виписаний перший — 126-денний лікарняний лист (п. 6.2 Інструкції № 455). Заповнення такого лікарняного здебільшого відповідає заповненню звичайного листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, який видається на 126 календарних днів. Відмінність лише в кількості днів (виписується на 14 календарних днів) із зазначенням того, що він є продовженням попереднього лікарняного листа (підкреслюється «продовження» і зазначаються серія та номер попереднього лікарняного листа). 

До речі, якщо в жінок, віднесених до I — III категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, були ускладнені пологи, то видача їм «додаткового» лікарняного листа на 14 календарних днів не передбачена. Таким породіллям спочатку надають декретну відпустку більшої тривалості — на 180 календарних днів (90 днів на період допологової відпустки і 90 — на період післяпологової відпустки) (п. 6.3 Інструкції № 455, ч. 2 ст. 25 Закону № 1105**). Отримавши лікарняний лист-продовження, жінка приносить його роботодавцеві, як і попередній. 

Відповідно Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування № 1105. Частиною 2 ст. 25 цього Закону передбачено: допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої складає 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей — 70) календарних днів після пологів Це означає, що, отримавши «декретний» лікарняний, виписаний на 14 днів, роботодавець повинен продовжити відпустку працівниці у зв’язку з вагітністю та пологами, а комісія (уповноважений) із соціального страхування — прийняти рішення про призначення виплати допомоги (оформлене протоколом) протягом 10 днів після отримання лікарняного листа (п. 1 ст. 32 Закону № 1105).

 І нехай вас не турбує, що лікарняний жінка принесла, наприклад, у березні, а призначена допомога припадає на квітень або травень. Не забувайте: призначення і виплата «наперед» — одна з особливостей декретної допомоги. 

За продовженим декретним листом, як і за «126-денним», допомога призначається (і виплачується) в 100 % розмірі незалежно від страхового стажу працівниці й повністю виплачується за рахунок коштів ФСС (ст. 26 Закону № 1105).

Якщо декретна допомога призначається працівниці, яка працювала у вас за сумісництвом (внутрішнім, зовнішнім), то замість (разом з) оригіналу лікарняного листа вона вам повинна надати його засвідчену (за основним місцем роботи) копію, додавши до неї довідку про середню зарплату з основного місця роботи. Те ж саме стосується і «додаткового» лікарняного листа на 14 календарних днів. Довідку теж доведеться «повторити».

Особливістю в оплаті продовженої декретної відпустки є те, що така відпустка саме продовжується. Другий лікарняний лист є продовженням першого декретного листа, виписаного у зв’язку з одним і тим же страховим випадком. Тому розраховувати нову середньоденну зарплату за 1 календарний день не потрібно. Вона вже порахована — при оплаті першого лікарняного по вагітності та пологах. 

Таким чином, для визначення «додаткової» допомоги потрібно просто помножити 14 календарних днів продовженої декретної відпустки на середньоденну зарплату за 1 календарний день, яку ви використали при первісному розрахунку допомоги по вагітності та пологах. 
Якщо, оплачуючи «перший декретний» лист, ви використали один з обмежуючих показників, таких як середньоденна зарплата, розрахована виходячи з однієї або з двох мінзарплат (далі — МЗП), то його ж потрібно застосувати і для визначення суми «додаткової» декретної допомоги за 14 днів.

В програмі ISpro нараховуємо лікарняний у зв'язку з вагітністю і пологами в підсистемі Універсальний документ.
Для цього в модулі Облік праці і заробітної плати переходимо до Документів та обираємо підсистему Універсальний документ.
В Універсальному документі через Реєстр - Створити створюємо документ. У відкритому документі заносимо табельний номер працівника, обираємо потрібний вид оплати, вводимо дату початку та дату закінчення лікарняного, номер та дату видачі лікарняного листа. 

Програма автоматично прораховує кількість оплачуваних та календарних днів. Після цього визначається середньоденний заробіток та множиться на кількість днів лікарняного.
Щоб переглянути роз’яснення розрахунку необхідно на нарахуваннях натиснути правою кнопкою миші та обрати пункт роз’яснення розрахунку.
У відкритому вікні можна детально переглянути нарахування лікарняного.

Після закриття документу нарахована сума лікарняних переноситься до розрахункового листа.
Для того, щоб занести продовження лікарняного у звʼязку з ускладненням необхідно налаштувати продовження лікарняного. Для цього в модулі Параметри - Налаштування перевіряємо наявність галочки в даному виді оплат. На закладці середній заробіток повинна бути відмічена галочка Обробляти продовження лікарняного.

Після цього в Універсальному документі заносимо продовження лікарняного. Для цього створюємо новий документ аналогічно того як заносили основний лікарняний.
Після занесення дати початку лікарняного програма запропонує продовжити вже існуючий.

Натискаємо Так. Після цього програма проведе нарахування продовження лікарняного. Розраховувати нову середньоденну зарплату за 1 календарний день програма не буде. Вона вже порахована — при оплаті першого лікарняного по вагітності та пологах.
На цьому формування документів щодо відображення інформації по пологовим лікарняним в програмі ISpro завершено. 

Сподіваємося, що дана стаття буде корисною для Вас.
Якщо залишилися запитання по роботі в системі будемо раді Вам допомогти на нашій лінії консультації куди Ви зможете звернутися за телефонами: (095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04.

Автор: Безсмертна Ольга


Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті