Надбавка за вислугу років соціальним робітникам і психологам згідно останніх змін законодавства з 1 лютого 2019 р.

Надбавка за вислугу років соціальним робітникам і психологам згідно останніх змін законодавства з 1 лютого 2019 р. 30-06-2019

Виплата надбавки за вислугу років працівникам установ соціального захисту населення врегульована наказом Міністерства соціальної політики України від 15.06.2011 р. № 239 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2011 р. за № 815/19557, (далі — Порядок).

Згідно з пунктом 2 Порядку надбавка за вислугу років установлюється залежно від стажу роботи в таких розмірах: понад 3 роки — 10 відсотків до посадового окладу; понад 10 років — 20 відсотків; понад 20 років — 30 відсотків. Переліком посад працівників, які мають право на встановлення надбавки за вислугу років, визначеним пунктом 3 Порядку, не було передбачено таких посад, як соціальний робітник і психолог. Наказом № 1873 право на таку надбавку поширено на зазначені категорії працівників державних та комунальних установ соціального захисту населення. Наказ № 1873 набрав чинності з дати його офіційного опублікування 18.01.2019 р. Встановлення надбавки за вислугу років працівникам, у тому числі тим, які за даними трудових книжок на дату набрання чинності наказом № 1873, мають необхідний стаж роботи, здійснюється з дотриманням норм пункту 9 Порядку, яким передбачено, що «встановлення надбавки за вислугу років або зміна її розміру проводиться з початку місяця, що настає за місяцем роботи, в якому виникло таке право». Таким чином, надбавка за вислугу років соціальним робітникам і психологам державних та комунальних установ соціального захисту населення установ установлюється з 01.02.2019 р. у відповідному розмірі з урахуванням наявного стажу роботи.

Для того, щоб налаштувати дану доплату в системі ISpro необхілно перейти в модуль Облік персоналу – Облік праці й заробітної плати – Параметри – Налаштування. У вікні, що відкриється необхідно розгорнути підпункт Види оплат – Надбавки та доплати. Далі можна створити новий вид оплати з методом розрахунку 038 Вислуга років або додати нову таблицю в уже існуючий вид оплати.

Для створення нового виду оплати копіюємо попердній створений вид оплати. Для цього виділяємо його і натискаємо клавішу F5. У вікні, що відкрилося необхідно заповнити код, найменування та обрати метод розрахунку 038 Вислуга років. Потім потрібно перейти на вкладку Вихідна сума і відмітити ті види оплат, які будуть слугувати базою для розрахунку. 

Далі потрібно перейти на вкладку Шкала стажу для того, щоб задати шкалу. У правій частині вікна необхідно створити нову таблицю і дати їй свою назву.
У нижній частині правого вікна необхідно створити шкалу. Для цього натискаємо клавішу Insert. Задаємо код, найменування і шкалу стажу.

Натискаємо кнопку ОК і у нас відбувається збереження внесеної інформації. Далі необхідно закрити вікно налаштувань і зберегти всі зміни. Після створення нового виду оплат необхідно призначити даний вид оплати працівникам, які мають право на вислугу років. Для цього переходимо Облік праці та заробітної плати – Картотека – Особові рахунки працівників. Відкриваємо особовий рахунок працівника і переходимо на вкладку Призначення та переміщення – Постійні нарахування. У правій частині вікна натискаємо клавішу Insert. У вікні, що відкрилося вказуємо вид оплати, який було створено на попередньому етапі, дату початку, таблицю стажу (шкалу стажу), вид стажу для розрахунку відсотку оплати та джерело фінансування. 

Для збереження внесених даних натискаємо кнопку ОК
Таким чином відбулося призначення даної надбавки працівнику. Далі можна перейти в розрахунковий лист працівника і ознайомитися з тим, як було нараховано дану надбавку.

Також можна не створювати новий вид оплати, а внести додаткову таблицю шкали стажу. Для цього необхідно знову перейти в налаштування Облік праці й заробітної плати – Параметри – Налаштування. Перейти на вкладку Види оплат – Надбавки та доплати і знайти уже створений вид оплати Вислуга років. Перейшовши на вкладку Шкала стажу натиснути Insert і створити нову таблицю. Для цього задаємо код, назву та шкалу стажу.
І зберігаємо внесені дані. 

Для призначення даної надбавки необхідно повторити всі вище описані дії.
Таким чином ми з вами розглянули, яким чином можна створити надбавку за вислугу років і як її необхідно призначати працівникам.

Сподіваємося, що дана стаття буде корисною для Вас. 
Якщо залишилися запитання по роботі в системі будемо раді Вам допомогти на нашій лінії консультації куди ви зможете звернутися за телефонами:(095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04.

Автор: Подопригора Наталія

 


Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті