Розрахунок собівартості запасів або звідки взялася копійка на нульових залишках. Як цього уникнути?

Розрахунок собівартості запасів або звідки взялася копійка на нульових залишках. Як цього уникнути? 17-07-2019

Налаштування облікової політики запасів, зокрема визначення методів оцінки списаних запасів, проводиться при налаштуванні об'єктів обліку в розділі Налаштування, закладка Об'єкти обліку, підсистеми Логістика у системі ISpro.

В системі передбачені наступні способи оцінки списаних матеріалів, що застосовуються в бухгалтерському та податковому обліку відповідно до законодавства:

  • за собівартістю кожної одиниці
  • по середній собівартості
  • за собівартістю перших за часом придбання матеріалів (ФІФО)
  • за собівартістю останніх за часом придбання матеріалів (ЛІФО)

Розглянемо налаштування обліку за собівартістю кожної одиниці, яке найчастіше використовується при обліку запасів.

При застосуванні цього способу, кожна з відпущених одиниць запасів оцінюється за ціною придбання, тобто в ISpro при кожній операції придбання буде створюватися нова картка з обліковою ціною, вказаною в прибутковому ордері. 
Ціни списання в витратних ордерах проставляються автоматично відповідно до облікової ціни обраної картки складського обліку. І в даному випадку все списання буде здійснюватися за ціною, встановленою в картці.

Для цього методу обліку іноді виникають помилки округлення в момент останнього списання/витрати по картці.

Наприклад, розглянемо таку ситуацію. Оприбутковано 3 шт. чогось на суму 10 грн. 

Як бачимо, ціна на картці розрахувалася 3,33 грн. Робимо першу витрату, 1 шт. за ціною 3,33. на суму 3,33 грн. 

Далі робимо другу витрату 1 шт. за ціною 3,33 на сум 3,33 грн. І насамкінець, робимо третю витрату (останню) - 1 шт. за ціною 3,33 на суму 3,34 грн.

В результаті вийшло, що сума останньої витрати відкоригувалася на 0,01 коп., тому що 3,33 + 3,33 + 3,33 = 9,99, а сума приходу була 10 грн. Цей механізм в ISpro зроблений спеціально для того щоб на картці не залишалася нульова кількість на суму 0,01 коп.
Для того щоб відкоригувати копійки за такими документами рекомендується скористатися відомістю розрахунку собівартості. 
Щоб налаштувати щомісячний розрахунок собівартості, потрібно в налаштуваннях на вкладці Параметри встановити «галку» Щомісячний розрахунок собівартості

Кожного місяця на початку періоду просто створювати відомість в розділі Розрахунок собівартості запасів через пункт меню Реєстр - Створити.

У відомості є пункт меню Виправлення сум за документами руху (по СКЕ). Коригування сум за документами руху для цього методу обліку проводиться в розрізі місць зберігання. Потім в кінці періоду потрібно закрити відомість. При закритті програма проведе розрахунок.

В результаті при обліку запасів у нас ніколи не буде виникати нульових залишків на 1 копійку. Наприклад, в розглянутому нами випадку в останньому списанні сума завжди відкорегується.

Як бачите, нічого складного в налаштуванні та веденні обліку матеріалів в ISpro немає, але якщо у Вас виникли якісь питання одразу звертайтесь до нашого контакт-центру за телефонами (095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04 і наші кваліфіковані консультанти з радістю допоможуть Вам. І ця, тільки на перший погляд, складна операція буде вирішена за декілька хвилин.

 
 


Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті