SmartDoc$: Обмін первинними документами

SmartDoc$: Обмін первинними документами 24-07-2019

В наш час важливою передумовою успішності, простоти та результативності облікової служби на підприємстві є правильно організоване і автоматизоване робоче місце бухгалтера. Пропонуємо Вам розглянути взаємодію облікового комплексу ISpro з можливостями подання звітності за допомогою M.E.Doc, обліковуємо та звітуємо з єдиного автоматизованого робочого місця.

Працюючи в програмному комплексі ISpro Ви маєте змогу експортувати звіти та первинні документи в програму M.E.Doc. Розглянемо приклад експорту первинних документів. Для передачі документів  необхідно використовувати спеціально створені XML-файлами. Такі файли формуються звітами в розділі Книга покупок/продажів.

У зв’язку зі змінами податкового законодавства, змінюються форми податкових звітів та структура XML-файлів, тому, звертайте увагу на назви звітів, де вказані рік або номер наказу.

Розглянемо для прикладу експорт Податкових накладних.  Для експорту необхідно перейти в Бухгалтерський та податковий облік – Книга покупок/продажів – Податкові накладні на продаж

В реєстрі податкових накладних на продаж необхідно обрати потрібні документи та відмітити їх.

Далі необхідно виконати операцію Реєстр – Друк документа, у вікні вибору вихідної форми необхідно обрати необхідний звіт, для прикладу Податкова накладна 2018.

При  формуванні звіту необхідно вказати потрібні параметри, а також обов’язково відмітити пункт Експорт в XML та вказати папку, куди буде поміщено файли експорту.

В результаті виконання звіту будуть створені файли, які необхідно імпортувати в програму M.E.Doc, а також будуть відображені обрані  податкові накладні на екрані.
Далі необхідно зайти в програму M.E.Doc – Облік ПДВ – Реєстр первинних документів. Для імпорту податкових накладних в меню необхідно обрати операцію Файл – Імпорт – Імпорт звітів та вказати шлях до папки, в якій зберігаються експортовані файли з програми ISpro. Після імпорту програма відобразить всю інформацію про вдалий імпорт або відобразить помилку.

Далі ви маєте змогу перевірити імпортовані документи, підписати їх та передати в контролюючі органи.

Таким чином, ми з вами розглянули приклад непрямого експорту податкових накладних на продаж з ISpro  в M.E.Doc. В програмі ISpro  ви маєте змогу експортувати будь-які інші первинні документи або звіти за допомогою формування звіту та формування файлу XML. 

Тепер розглянемо приклад прямого експорту первинних документів з ISpro  в M.E.Doc. Розглянемо прямий експорт в M.E.Doc на прикладі Актів виконаних робіт. Для цього необхідно перейти в Логістика – Облік збуту – Акти виконаних робіт. Далі відмічаємо галочками ті акти, які будемо передавати в M.E.Doc.

Тепер необхідно натиснути на кнопку M.E.Doc в меню.

Далі програма запитає, які типи документів ви хочете передати в M.E.Doc. При необхідно можна одночасно передати всі типи документів або ж ті, які необхідно. Для цього відмічаємо їх галочками.

І натискаємо кнопку ОК. Після вдалого експорту програма відобразить протокол передачі документів.

Одночасно в програмі M.E.Doc буде відображено аналогічний протокол з інформацією про отримані документи.

В подальшому в програмі M.E.Doc необхідно перейти в Первинні документи – Реєстр первинних документів. Ознайомившись з експортованими документами ви можете підписати їх і передати контрагенту для затвердження.

Таким чином, ми з вами розглянули приклад прямого та непрямого експорту первинних документів з системи ISpro в M.E.Doc, взаємодії двох програмних продуктів, покликаних полегшити облікову роботу на підприємстві.

Сподіваємося, що дана стаття буде корисною для Вас. Якщо залишилися запитання по роботі в системі будемо раді Вам допомогти на нашій лінії консультації куди ви зможете звернутися за телефонами:(095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04
або залишити заявку у чат-боті на головній сторінці нашого сайту і ми зв'яжемося з Вами зручним для Вас способом.


Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті