Створення форми №1ДФ в програмі «ISpro»

Створення форми №1ДФ в програмі «ISpro» 07-04-2020

Сьогодні ми з Вами розглянемо форму № 1ДФ та її формуванні в програмі «ISpro».

 

Форма 1ДФ – щоквартальний звіт, про суми нарахованої зарплати та суми утриманого ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) і ВЗ (військового збору). Ця форма затверджена наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4 та завжди подається, якщо нараховувався дохід фізичним особам.

 

Форма подається протягом 40 календарних днів, які настають за останнім днем звітного кварталу. У 2020 році це такі граничні терміни:

  • за І квартал - 12.05.2020;
  • за ІІ квартал - 10.08.2020;
  • за ІІI квартал - 09.11.2020;
  • за ІV квартал - 09.02.2021.

Читайте також: 
Основні правила та нюанси заповнення й подання форми № 1-ДФ
з використанням ПЗ «M.E.Doc»


Коли гранична дата подання звіту 1ДФ припадає на святковий або вихідний день, то останнім днем подання вважається наступний робочий операційний день (п. 49.20 ст. 49 ПКУ). Звіт № 1ДФ подають на всіх працівників. 

 

Перед формуванням треба обов’язково перевірити або доповнити у особових рахунках співробітників їх податкові номери або серії та номери паспортів (якщо фізособи мають позначку в паспорті).

 

Перевіряємо, у особовій картці співробітника, на вкладці «Загальні відомості», на сторінці 2 проставлений номер ІПП:

 

Мал. 1

 

Або, якщо у фізособи необхідно ввести серію та номер паспорта, заходимо у «Посвідчення»

 

Мал. 2

 

Далі ми заходимо у розділ «Результати розрахунку» та обираємо «Довідка «Форма 1ДФ». Формуючи довідку, програма нам пропонує створити як «Звітну» форму, так і «Нову звітну» та «Уточнюючу»

 

Мал. 3

 

«Нову звітну» формуємо та подаємо, якщо помилки або недостовірні відомості у Податковому розрахунку, поданому за звітний квартал, виявлено до закінчення граничного строку його подання. Якщо ж після звітного періоду, то подаємо «Уточнюючий».

 

Вказуємо необхідний період, за який формуємо довідку, за необхідністю прописуємо коментар. Також є можливість виділяти працівників без ІПН у окрему порцію проставивши відповідну відмітку.

 

Мал. 4

 

Формувати та подавати рекомендовано довідку до 1000 осіб єдиним документом, тобто однією порцією. Коли ж більше 1000 осіб, то можна подавати кількома порціями, кожна порція є окремим податковим розрахунком зі своїм номером.

 

Після цього, обов’язково треба перевірити, чи входять усі нарахування та утримання до груп доходу. Для цього перейдемо до розділу «Доходи». У цьому розділі ми можемо перевірити, входить до розрахунку той чи інший вид оплати, та відкоригувати за необхідністю. Також налаштувати ознаки доходів фізичних осіб та проставити відповідні позначки.

 

Мал. 5

 

Довідник ознак доходів фізичних осіб затверджений Наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4

 

Сформовану довідку можливо роздрукувати через «Реєстр» – «Друк» та вибору форми «RG60_004» з найменуванням "Довідка Форма 1ДФ"

 

Мал. 6

 

Для зручності у програмі «ISpro» додано декілька зручних видів реєстру, для більш детального перегляду звіту. Для цього треба лише в сформованій формі натиснути «Вид» - «Вид реєстру» та обрати необхідний.

 

Мал. 7

 

Зробити звірку довідки 1ДФ можливо завдяки звіту «157 Зведена відомість по видам оплат», яка є у наявності у розділі «Звіти», у модулі «Головне меню». При заданому періоді (квартал) звіт сформує усі нарахування та утримання у розрізі видів оплати, та дасть змогу перевірити і дохід, і ПДФО, і військовий збір, а за потреби, і кожну ознаку виду доходу окремо.

 

В програмі «ISpro» також є функціонал для експорту цієї довідки, для подальшого імпорту та передачі у контролюючий орган, наприклад у програму «M.E.Doc».

 

Мал. 8

 

Натискаємо «Реєстр» - «Експорт у форматі XML» та обираємо шлях, по якому відбудеться експорт файлів.

 

Замовити ISpro

 

Якщо Вам необхідна допомога нашого фахівця з питань формування Довідки 1ДФ або є інші питання до програмного комплексу «ISpro», звертайтеся до нашого Контакт-центру за номерами телефонів:

+38 (098) 036-40-04;

+38 (095) 036-40-04;

+38 (073) 036-40-04

 

Автор: Слизький Сергій,  провідний спеціаліст по системі ISpro.

 

Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

 


Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті