Блог бухгалтера. ГК Інтелектуальний Сервіс
ГК Інтелектуальний Сервіс

Блог бухгалтераДетальний розбір змін, які відбулися в ПН/РК (частина 2)

21-12-2018 | 730
Детальний розбір змін, які відбулися в ПН/РК (частина 2)

Шановні Колеги!
 

Нещодавно ми розглядали тему "Залишились питання по новим ПН та РК? Ми розглянули деталі заповнення та виправлення помилок!", сьогодні продовжимо аналізувати зміни та нюанси при заповненні ПН/РК.

Зміни в ПН та РК

Мінфін, наказом від 17.09.2018 р. № 763 вніс зміни до форми податкової накладної, затвердженої наказом від 31.12.2015 р. № 1307, та Порядку її заповнення (далі – Порядок).

Цей наказ набрав чинності з 01.12.2018 р. (офіційно опублікований у Офіційному віснику України, 2018, № 85 (06.11.2018)), крім абзацу другого п. 6 та п. 8 Змін до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених цим наказом, які набирають чинності з 01.01.2020 р.

Основними змінами у податковій накладній є нові поля "Податковий номер платника податку або серія та номер паспорту” та “Сума податку на додану вартість”.

Заголовна частина податкової накладної доповнена рядком «податковий номер платника податку або серія (за наявності) і номер паспорта» для постачальника (продавця) і отримувача (покупця).

При цьому, податковий номер платника податку зазначається відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588. Серія та номер паспорта зазначається у разі, якщо покупець або продавець - фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті.

Рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" податкової накладної, передбачений для заповнення даних щодо отримувача (покупця), заповнюється у разі постачання товарів/послуг платнику податку на додану вартість та у разі складання податкової накладної відповідно до п. 10 Порядку. Ці дані будуть витягуватися у ПН із картки підприємства. Тож для коректної роботи рекомендуємо додатково перевірити правильність внесених даних до Вашої картки підприємства.

Крім того, таблична частина податкової накладної доповнена графою 11 «Сума податку на додану вартість». Графа 11 заповнюється у гривнях з копійками із зазначенням після коми до 6 знака включно.

У зв’язку з доповненням податкової накладної новою графою графа «Код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника» у новій формі є графою 12.

Хочу звернути Вашу увагу, що в програмі передбачена конвертація старих форм податкової накладної у нові при імпорті документа у програму. Налаштувати дану функцію можна в розділі Адміністрування- Параметри системи — Перетворення форм ПН та Додатків 2.

Тут є можливість увімкнути функцію перетворення 7-ї форми ПН у 10. Хочу звернути Вашу увагу, що перетворення 8-ї та 9-ї форм податкових накладних відбувається автоматично.

Також можна перетворити  вже існуючу у програмі ПН старої форми в нову шляхом її копіювання. Стаємо на документ старої форми, у контекстному меню обираємо “Копіювати” - програма автоматично скопіює документ в нову форму.

Також можна створити  новий РК на основі ПН старої форми. Стаємо на ПН старої форми, у контекстному меню вибираємо “Створити на основі” - Додаток 2 - програма створить РК нової форми.

А також є можливість створення зведеної ПН на основі отриманих ПН старих форм. Виділяємо групу старих ПН, у контекстному меню обираємо “Створити зведену видану ПН” - програмою буде автоматично сформована зведена ПН нової форми.

У разі складання зведеної податкової накладної у графі «Зведена податкова накладна», замість помітки «Х», зазначається код ознаки:

1 – у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 198.5 Податкового кодексу України (за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з ПДВ, у разі якщо вони починають використовуватися в операціях, що не є об’єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, для невиробничого використання, не в господарській діяльності);

2 – у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 199.1 ПКУ (якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні);

3 – у разі складання зведених податкових накладних, якщо договірна ціна нижча за ціну придбання товарів/послуг або балансової вартості необоротних активів;

4 – у разі складання зведених податкових накладних при ритмічному або безперервному характері постачання.

Перейдемо до змін, що відбулися у Розрахунку коригуванні:

Заголовна частина доповнена рядком «податковий номер платника податку або серія (за наявності) і номер паспорта» для постачальника (продавця) і отримувача (покупця).

У блок, де зазначається  хто, та з яких причин реєструє РК додано розширений довідник Типів Причин.

У табличну частину додано колонку 16 “Сума податку на додану вартість”, а також  колонку 2 розбито на два підпункти — причина коригування та група коригування.

Також, після табличної частини додано два інформаційних поля для внесення даних по вже зареєстрованих документах.

Давайте розглянемо деякі нюанси заповнення та реєстрації таких РК:

У розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018, у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки "Х", яка вказана в податковій накладній, вказується  відповідний код ознаки  (позначка «Х»  не проставляється).

Щодо умовних кодів причин коригування, які слід зазначати у графі 2.1 РК з 01.12.2018 р. - Звертаємо увагу, що замість типу причини коригування у РК тепер зазначатимуть «код причини коригування».

Слідкуйте за Новинами і оновленнями у Блозі бухгалтера.

 


Поділитися статтею з друзями!


Популярні статті