
Які товари дозволені для застосування ФОП лише КОРО та РК
Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265), реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункові книжки (далі – РК) не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які не застосовують РРО та/або програмні РРО (далі – ПРРО) відповідно до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.
Єдинники вправі здійснювати розрахунки без застосування РРО з використанням РК та КОРО у разі здійснення роздрібної торгівлі продовольчими товарами, окрім підакцизних товарів (Постанова Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
Читайте також:
Які обов'язкові реквізити повинні мати Z-звіти та Х-звіти при роботі з ПРРО?
Пропонуються заходи зі зменшення тиску на бізнес
Депутати планують обмежити розмір банківської комісії за послуги еквайрингу
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!
Так, до продовольчих належать товари, що представляють собою харчові продукти в натуральному або переробленому вигляді, призначені для використання людиною в якості їжі, бутильована питна вода, алкогольна продукція (у тому числі пиво), безалкогольні напої, жувальна гумка, а також біологічно активні добавки.
При цьому такі платники, у разі здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами, у тому числі пивом у пляшках і бляшанках зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО та/або ПРРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів (формуванням електронних розрахункових документів) встановленої форми.
Якщо у вас все ж залишились питання, такі, як кому потрібні ПРРО та коли ними користуватись, дізнайтесь за посиланням.
А про те, на що необхідно звернути увагу під час оформлення первинної документації в роздробній торгівлі можна ознайомитись більш детально в матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН — "Облік у роздрібній торгівлі: порядок документообігу".
За матеріалами: ЗІР 109.02, uteka.ua та Бухгалтер.UA
Редактор: Альона Панченко, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс
#M.E.Doc #M.E.Docкупити #Медоконовлення #программамедок #медоконлайн #medok #медок#купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп
Поділитися статтею з друзями!