Новини. ГК Інтелектуальний Сервісс


Що бухгалтеру потрібно знати в грудні

07-12-2018 | 536

Індексація зарплати - нюанси в грудні

Фахівці Мінсоцполітики надали традиційне роз'яснення по нюансів індексації зарплати в листопаді і грудні 2018 року. Нагадаємо, що індекс інфляції за жовтень 2018 склав 101,7%, тобто не перевищив поріг індексації (103%). Але він вплинув на обчислення деяких коефіцієнтів індексації.

З 1 грудня - новий розмір прожиткового мінімуму

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет на 2018 рік» з 01.12.2018 р прожитковий мінімум на одну людину збільшиться і складе 1 853 грн (для працездатних осіб - 1921 грн). І зміняться не тільки ці показники, а й всі інші, безпосередньо від них залежать. Зокрема, пенсія, аліменти, деякі види соціальних допомог, декретні непрацюючим, плата за видачу ліцензії тощо.

Нові форми ПН і РК - вже з 1 грудня!

Мінфін наказом від 17.09.2018 р №763 затвердив нові форми податкової накладної та розрахунку коригування до неї, а також зміни до Порядку №1307.

З 1 грудня - зміни для банків

Нацбанк затвердив введення обов'язкового нормативу ліквідності - коефіцієнта покриття ліквідності (LCR) - з 1 грудня 2018 року. Згідно з рішенням НБУ, на початку мінімальне значення нормативу LCR встановлено на рівні 80% з поетапним його доведенням до рівня 100%. Розроблено Національним банком графік дозволить банкам в комфортному режимі завершити підготовку до роботи в умовах нових вимог до ліквідності. Нормативи LCR введений постановою НБУ №114 «Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», рішенням Правління НБУ №732-рш схвалені зміни до Методики розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR).

З 5 грудня - нові вимоги до експертних організацій у сфері охорони праці

Мінсоцполітики наказом від 12.04.2018 р №507 затвердило Вимоги до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва. Ці вимоги є обов'язковими для суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, які мають намір виконувати (виконують) експертизи в сфері охорони праці та безпеки промислового виробництва інших суб'єктів господарювання (далі - експертна організація).

З 9 грудня вступає в силу оновлена ​​Методика формування страхових резервів

Нацкомфінпослуг розпорядженням від 18.09.2018 р №1638 виклав в новій редакції Методику формування страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя. Ця Методика встановлює порядок формування страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя, а саме технічних резервів за договорами страхування, співстрахування та перестрахування. Страховики, які здійснюють страхування інше, ніж страхування життя, повинні:

  • протягом 30 к. д. з дати вступу в силу цього розпорядження розробити та затвердити Внутрішню політику страховика по формуванню технічних резервів відповідно до гл. X Методики і повідомити Нацкомфінпослуг про введення обраної методики формування і ведення обліку технічних резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя, подавши в Нацкомфінпослуг копію внутрішньої політики протягом 15 к. дн. після її затвердження;
  • розрахунок технічних резервів здійснювати на підставі внутрішньої політики з дня затвердження.

З 11 грудня будуть діяти Мінімальні вимоги до якості обслуговування споживачів електроенергії кол-центрами

НКРЕКП постановою від 12.06.2018 р №373 затвердила Мінімальні вимоги до якості обслуговування споживачів електричної енергії кол-центрами. Поширюються вони на суб'єктів господарювання, які мають:

  • ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електроенергії споживачу і більше 100 000 споживачів;
  • ліцензію на здійснення господарської діяльності з розподілу електроенергії і більш 100 000 приєднаних споживачів.

Бажаючим стати «спрощенцями» з I кварталу 2019 року - подайте заяву до 14 грудня

Перейти з загальної системи оподаткування на спрощену можна з будь-якого кварталу, але тільки один раз протягом календарного року. Щоб перейти на «спрощенку» з I кварталу 2019 року треба подати в ГФС заяву про перехід на спрощену систему оподаткування і розрахунок доходу за попередній календарний рік до 14 грудня 2018 року.

З 19 грудня для виробників ветпрепаратів впроваджуються ліцензійні вимоги

Постановою КМУ від 03.10.2018 р №808 затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів. Ними, зокрема, визначено перелік технологічних і кадрових вимог, обов'язкових для виконання ліцензіатом, а також вичерпний перелік документів, які додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів.
Для відмови від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2019 слід подати заяву до 21 грудня 

Для отримання податкової знижки за наслідками 2017 - подайте декларацію про доходи в 31 грудня 2018 року

Якщо платник податків до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Вихідні в грудні

З минулого року взимку є додатковий вихідний день - 25 грудня (Різдво за Григоріанським календарем). Оскільки в цьому році це вівторок, то будемо мати відразу три вихідних дні підряд - з 23 по 25 грудня. Звичайно, якщо ваш роботодавець прислухається до рекомендацій Кабміну (розпорядження від 11.01.2018 р № 1-р) і перенесе робочий день з понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня. Крім того, цим же розпорядженням рекомендується перенести робочий день з понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня. В такому випадку в період новорічних свят також будемо мати три вихідних - з 30 грудня по 1 січня.

Джерело
 


Поділитися статтею з друзями!


Популярні статті