Топ-6 найактуальніших питань ФОП стосовно РРО

Топ-6 найактуальніших питань ФОП стосовно РРО
1. В яких випадках ФОП на єдиному податку необхідно встановити РРО у разі здійснення продажів в готівковій формі в 2020 році?

 

Згідно п. 296.10 ПКУ ФОП на єдиному податку зобов'язані встановити РРО при досягненні доходу в 1 000 000 грн доходу в рік (ця норма не змінюється до кінця 2020 року). А в разі продажу підакцизних та складнопобутових товарів, незалежно від обсягу доходу.

Дізнатись більше про програмні РРО

 

2. Яким ФОП не потрібно буде застосовувати РРО в перехідний період з 01.01.2021 по 31.03.2021, якщо перевищення доходу в 1 млн не було?

 

Згідно п.53 ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» № 129-IX від 20.09.2019 в перехідний період ФОП 2-й-4-й групи можуть не застосовувати РРО, якщо дохід не перевищує 1 000 000 грн, крім тих хто продає товари (послуги) через інтернет, продає старі та ювелірні вироби і т.д. У нашому переліку необов'язковий РРО до 01.01.2021 тим, хто надає послуги друку фото в магазині (не через інтернет).


Вам також може бути цікаво:

"Мій кабінет" - сервіс для прогресивних бухгалтерів

Cashälot та СОТА Каса - короткий екскурс можливостей

ПРРО: Cashalot чи СОТА Каса - що обрати?

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


3.  Яким буде штраф за продаж товару без застосування РРО з 01.01.2021 (при першому порушенні)?

 

Згідно з абзацом 2 пункту 11 Закону України № 128-IX від 20.09.2019 якщо ФОП здійснює роботу без РРО (коли це було необхідно), тоді з 01.01.2021 року штрафи за порушення, вчинене вперше - 100%, подальше - 150% вартості товарів (послуг) проданих без РРО.

 
4. ФОП 2 групи продає косметику через Інтернет, а також працює як салон краси та продає косметику з нього. Чи має він платити штраф за неведення обліку товарів?

 

Даний підприємець не зобов'язаний вести облік товарів, адже його видів діяльності немає в переліку п. 12 ст. 3 Закону про РРО (ні до, ні після прийнятих законодавчих змін).

 
5. Уявімо, що ФОП 2 групи  продає технічно складні товари. І він продав телефон вартістю 20 000 грн, але без первинних документів на придбання телефону.  Який, в даному випадку, штраф під час перевірки може бути застосований до підприємця з 01.08.2020?

 

Відповідно до ст. 20 Закону про РРО за продаж товарів без належного ведення товарного обліку і первинних документів застосовується штраф у подвійному розмірі ціни реалізації товару, тобто в нашому випадку штраф складе 40000 грн.

 
6. ФОП 3 групи займається рекламою через інтернет, а його клієнти - юридичні особи. Оплати здійснюються через поточний рахунок на поточний. І в серпні місяці дохід ФОП
перевищив 1 млн. грн. З якого періоду ФОП необхідно встановити РРО?

 

Згідно ст. 2 і 3 Закону про РРО у ФОП відсутні розрахункові операції (немає оплати в готівковій формі, оплат картами, немає місця розрахунків), тому, поки немає розрахункових операцій ФОП, не потрібно встановлювати РРО.

Придбати програмне РРО 

Ось невеликі приклади питань, які могли у Вас виникнути. Сподіваємось, ця інформація буде Вам корисною. Далі буде.)

З турботою, “Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

 

 

Читайте також: