Тарифікація 2021: налаштування в системі "ISpro"

Тарифікація 2021: налаштування в системі "ISpro"

Однією з головних систем, яку застосовують в галузі освіти — є тарифна оплата праці. Тарифікація педагогічних працівників навчальних закладів є визначальною умовою оплати праці в навчальному закладі.

Перш за все, потрібно провести розподіл годин педагогічного навантаження між вчителями, вихователями, керівниками гуртків закладу відповідно до навчального плану, з урахуванням поділу класів на підгрупи при вивченні окремих предметів.

Далі встановити посадові оклади, ставки заробітної плати працівникам, відповідно до їх освіти та кваліфікаційної категорії з урахуванням підвищень, а також встановити їм доплати та надбавки згідно з діючими умовами оплати праці.

Далі ми розберемось, які саме налаштування слід виконати в програмі «ISpro» для вірного редагування або налаштування тарифікації.

В першу чергу нам потрібно активувати новий метод розрахунку.
Для цього переходимо в «Управління персоналом» – «Облік праці й заробітної плати» – «Параметри» — «Налаштування» — «Параметри» — «Методи розрахунку» — проставляємо потрібну галочку «Для навчальних закладів». 

(Мал.1)


Наступний етап — це створення необхідних видів оплат, наприклад: система оплати «Тарифікація» та надбавки і доплати: «Педнавантаження», «Доплата за класне керівництво», «Доплата за перевірку зошитів», «Надбавка за вислугу років» та ін. (Як створити нові види оплат, Ви можете ознайомитися у нашій попередній статті «Створюємо новий вид оплат в ISpro»).
Створені надбавки необхідно додати в постійні нарахування працівника.

(Мал.2)

Далі перейдемо до меню «Управління персоналом» – «Облік праці й заробітної плати» – «Параметри» – «Єдина тарифна сітка» (ЄТС). Вона створюється через пункти меню «Реєстр» – «Створити». При створенні ЄТС вказуємо дату, з якої вона вступає в силу, далі - мінімальний схемний оклад, розрахункову величину та вносимо схемні оклади відповідно тарифного розряду.

(Мал.3)

Наступний крок – переходимо на закладку «Схема окладів», обираємо потрібну нам посаду, перевіряємо норму годин тижневого навантаження, обираємо тарифний розряд. Зауважимо, що оклад заповнюється автоматично на основі ЄТС, яку ми заповнили раніше. Зручність полягає в тому, що ми не заповнюємо декілька посад вчителів, а призначаємо їм різну кваліфікаційну категорію.

 

(Мал.4) 

Після внесення всіх налаштувань змінюємо статус створеної Єдиної тарифної сітки з «Проект» на «Діючий». 

(Мал. 5)

Тепер перейдемо до створення самого документу тарифікації. Для цього заходимо в «Управління персоналом» – «Облік праці й заробітної плати» – «Документи» – «Тарифікація навчальних закладів 2».

(Мал.6)

Для тарифікації є декілька варіантів створення:

(Мал.7)

1. «Порожній документ» – введення з нуля всіх навантажень по всім працівникам.

2. «Заповнення навантаження з діючої тарифікації» – обираємо будь-яку діючу тарифікацію, і, стоячи на ній, обираємо другий пункт створення. Після цього всі навантаження перейдуть до поточної автоматично.

3. «Заповнити навантаження з особових рахунків працівників» – дані будуть додані з особового рахунку кожного обраного працівника.

4. «Коригування діючої тарифікації» – використовується для змін наявної діючої тарифікації, наприклад – зміна навантаження по одному предмету по одному працівнику, щоб не змінювати всю тарифікацію.

Розглянемо формування порожнього документа.
В довільному форматі проставляємо номер документу, далі вказуємо необхідну дату початку та дату закінчення, для зручності заповнюємо найменування документу.

Переходимо в сам документ та натискаємо – «Реєстр» — «Вибір працівників за списком» — звідси обираємо необхідних нам працівників.

Додаючи працівників – програма автоматично проставляє посади та навантаження з особових карток.

 

(Мал.8)

Якщо Вам необхідно змінити, видалити або створити нові види навантажень чи посад, це можна зробити ставши на відповідне поле та обрати необхідну функцію вгорі, на панелі інструментів, або натиснувши правою кнопкою мишки та вибрати необхідний пункт меню.

На цьому етапі Ви ще можете вносити зміни до документу. Коли всі необхідні дані будуть внесені, даний документ необхідно буде закрити. Для цього натискаємо «Реєстр» — «Провести документ».

Програма запропонує ввести в дію новий наказ – заповнюємо його або продовжуємо без створення наказу.
Після закриття документа дані, які були введені в тарифікації, автоматично потрапляють в особову картку працівника та розрахунковий лист. (Мал.9) (Мал.10)

Якщо були попередні нарахування, то вони закриваються з датою закінчення і створюється новий код нарахування по тарифікації з вказаною датою початку дії.


Також, після проведення всіх операцій, Ви маєте змогу створити друковану форму звіту з налаштуванням всіх надбавок для відображення.

Для цього в «Тарифікація навчальних закладів 2» — обираємо наш документ – далі «Реєстр» — «Друк документа». Один із прикладів, що можемо отримати в результаті.

(Мал.11)
Якщо у Вас залишилися питання по налаштуванню «Тарифікації» за допомогою програмного комплексу «ISpro», сертифіковані спеціалісти на лінії консультація завжди до Ваших послуг.

+38 (095) 0364004;

+38 (098) 0364004;

+38 (073) 0364004.


Автор - Заболотовський Іван - спеціаліст центру онлайн-обслуговування "ISpro".

 

Читайте також:

 • 24 днів тому...
  Облік харчування в ISpro
  Як відомо, організувати облік продуктів харчування в бюджетних установах — дійсно непросто. Під пильним наглядом бухгалтера закладу повинні бути всі господарські операції, пов’язані з придбанням, надходженням і вибуттям таких продуктів.
 • Рік тому...
  Наш досвід цифровізації бухгалтерського обліку для сфери медицини у Вінницькому ЦПМСД
  ВСЕ ПРОСТО З ISPRO. Досвід впровадження ISPRO у Вінницькому Центрі ПМСД
 • 3 років тому...
  Заповнюємо таблицю №5 у новому звіті ЄСВ. Всі лайфхаки ISpro.
  Формування звіту ЄСВ – додаток 4 викликає велике хвилювання в середовищі бухгалтерів в зв`язку з необхідність вказувати в таблиці 5 додатку 4 чималу кількість кадрових даних. У випадках прийому, звільнення та переводу з посади на посаду потрібно вказати окрім дати події ще й підставу – наказ та дату наказу, а також назву посади, професійну назву роботи, код за класифікатором та код ЗКППТР.
 • Рік тому...
  Звернення до бухгалтера сфери медицини
  З усіх змі, радіо, телебачення, інтернет-видань постійно чутно: «сфера медицини України переживає черговий етап реформування», «медична галузь України потерпає великого навантаження»…
 • 11 місяців тому...
  Інвентаризація на підприємстві - автоматизуємо процеси разом з «ISpro»!
  Інвентаризація на підприємстві!  Що робити? З чого почати? Як зробити так, щоб усе зійшлося від гвинтика до шафи, від калькулятора до стаціонарного комп’ютера?
 • Рік тому...
  Прийом працівника на роботу: алгоритм дій в «ISpro»
  Система «ISpro» є повноцінним програмним комплексом, що призначений для забезпечення управління підприємством
 • Рік тому...
  Я обираю ISpro! А чому?
  Часто керівників бізнесу, державних установ хвилює “гамлетівське питання” - “бути чи не бути?” Звичайно, бухгалтерській програмі на підприємстві - БУТИ, а от якій саме - це вже інше питання.
 • 3 років тому...
  Інформація про ФОП в квартальному звіті 1-ДФ: з ISpro це елементарно
  При нарахуванні (виплаті) доходів ФОП, незалежно від системи оподаткування, та самозайнятим особам, податкові агенти зобов’язані відобразити такі доходи у формі 1ДФ під ознакою доходу «157» за той звітний квартал, у якому вони були нараховані, навіть якщо виплат у цьому кварталі не було (пп. »б» п.176.2 ПКУ).
 • 3 років тому...
  Розрахунок нічних в ISpro - зміни відповідно до ст. 54 Кодексу законів про працю України
  Під час проведення планових та позапланових перевірок Державні інспектори з праці відзначають суб'єктам господарювання про необхідність дотримання вимог нормативно-правових актів, де передбачена нарахування підвищеної розміру оплати праці за роботу в нічний час.
 • Рік тому...
  Дотримуємось гарантій в оплаті праці разом з ISpro
  На сьогоднішній день держава захищає працівників підприємств усіх форм власності цілою низкою законів, що зобов’язують роботодавця нести відповідальність за дотримання державних гарантій в оплаті праці