Почни обмінюватись електронними документами лише за 26 грн у місяць!

Платники ПДВ - єдинники, які звітували щоквартально, за ІІ-й квартал 2020 р. подають квартальну декларацію

Платники ПДВ - єдинники, які звітували щоквартально, за ІІ-й квартал 2020 р. подають квартальну декларацію 11-06-2020

Починаючи з якого звітного періоду платники ЄП, які є платниками ПДВ, застосовують виключно звітний період місяць з метою подання податкової декларації з ПДВ?

З 23 травня 2020 року набув чинності Закон України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466-ІХ).


Читати також:

За яких умов анулюється реєстрація платником ПДВ?

«Сплячі» ФОПи та списання нарахованого ЄСВ: перше офіційне роз'яснення ДПС

Індекс інфляції за травень - 100,3 %

Дата отримання розрахунку коригування до ПН покупцем та як підтверджується його отримання

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


Законом № 466-ІХ внесено зміни до ст. 202 ПКУ, відповідно до яких встановлюється єдиний звітний період для усіх категорій платників податку (у тому числі для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що передбачає реєстрацію платником ПДВ), який дорівнює календарному місяцю. Квартальний звітний період для податкової звітності з ПДВ скасовується.

Таким чином, останнім звітним періодом для платників податку, які подавали звітність з ПДВ щоквартально, буде ІІ-й квартал 2020 року. Починаючи з податкової звітності за липень 2020 року всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають подавати податкову декларацію щомісячно.

При цьому від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом, обчислене платниками податку в податкових деклараціях з ПДВ за ІІ-й квартал 2020 року, переноситься до декларацій за липень 2020 року.

Платники податку, які до внесення змін Законом № 466-ІХ подавали звітність щоквартально та до скасування квартального звітного періоду не подали звітність (квартальну) у визначені ПКУ терміни, після переходу на місячний звітний період подають за такі попередні звітні періоди, які дорівнювали календарному кварталу, квартальну звітність.

Уточнюючі декларації з ПДВ за звітні періоди, за які платники податку до внесення змін Законом № 466-ІХ подавали квартальну звітність з ПДВ, також подаються за звітний період, який дорівнює календарному кварталу.

 

По материалам Категорія 101.23 «ЗІР», Бухгалтер 911

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті