Новини. ГК Інтелектуальний Сервісс


Сплата ЄСВ: роз'яснення для ФОП.

07-09-2018 | 1683

Шановні Колеги!
В цьому матеріалі розглянемо добірку відповідей на такі питання:

  1. Коли сплачувати ЄСВ за себе підприємцю: 19-го чи 20-го числа?
  2. Фізособа -«єдинник» не отримав дохід: як сплачувати ЄСВ?
  3. ФОП має банківський рахунок, але сплачує ЄСВ через касу банку: чи є наслідки?

Підготовлено за матеріалами джерела dtkt.ua.

Коли сплачувати ЄСВ за себе підприємцю: 19-го чи 20-го числа?

ФОП–платники ЄП можуть сплачувати ЄСВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Але яка дата є граничною в цьому випадку — 19-те чи 20-те число такого місяця? Консультує ДФС.

ДФС у Чернівецькій області нагадує, що згідно з пп. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції №449, ФОП – платники ЄП можуть сплачувати ЄСВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.

При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Пунктом 11 розд. ІV Інструкції №449 встановлено, що у разі якщо останній день строків сплати ЄСВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Відповідно до ст. 530 ЦКУ, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Таким чином, граничний термін сплати ЄВ за себе ФОП, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

У разі якщо останній день строків сплати ЄВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄСВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Фізособа-«єдинник» не отримав дохід: як сплачувати ЄСВ?

ДФС у Запорізькій області пояснює, що для ФОП – платників єдиного податку ЄСВ нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, що у 2018 році становить 819,06 грн (3723,00 грн * 22%). ДФС у Чернівецькій області під час проведення інтернет – конференції роз'яснили, що єдиний соцвнесок сплачується ФОП за місяць, в якому відбулася його реєстрація в повному обсязі, незалежно від отриманого доходу. 

Отже, базою нарахування єдиного внеску для підприємців – платників єдиного податку першої – третьої груп для себе є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску (у 2018 році – 819 грн 06 коп.).

ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Таким чином, підприємці – платники єдиного податку сплачують ЄСВ за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

Виключенням є підприємці, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

ФОП має банківський рахунок, але сплачує ЄСВ через касу банку: чи є наслідки?

Нормами чинного законодавства не передбачено застосування відповідальності до ФОП, які за наявності банківського рахунку сплачують ЄСВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до частини сьомої ст. 9 Закону №2464-VI  єдиний соцвнесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунка.

Згідно з пп. 2 п. 2 розділу IV Інструкції №449, фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, які не мають банківського рахунку, сплачують ЄСВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

При цьому, нормами чинного законодавства не передбачено застосування відповідальності до ФОП, які за наявності банківського рахунку сплачують ЄСВ шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

 

*Зверніть увагу: розділ Новини може містити також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо. Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів.

! Корисно знати:

1. Особливості заповнення оновленого звіту з єдиного соціального внеску;

2. Запис вебінару на тему: "Робота з оновленою формою ЄСВ в ПО M.E.Doc".


Поділитися статтею з друзями!


Популярні статті