Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

Зміни у нарахуванні ЄСВ для великих зарплат

Зміни у нарахуванні ЄСВ для великих зарплат 16-11-2018

14 листопада 2018 року на засіданні Уряду схвалено проект закону щодо підвищення якості адміністрування та дисципліни сплати єдиного соціального внеску.

Основними пропозиціями щодо вдосконалення законодавства про сплату та нарахування ЄСВ є:

  • збільшення максимальної величини бази нарахування ЄСВ з 15 до 25 мінімальних зарплат, тобто до суми 104 325 грн (з розрахунку мінімальної заробітної плати 4 173 грн на 2019 р.);
  • встановлення регресивної шкали розміру сплати ЄСВ заробітної плати доходу, що перевищує максимальну величину, з метою стимулювання до легалізації доходів громадян. Ставка ЄСВ на суму зарплати, яка перевищує максимальну базу оподаткування, зменшуватиметься аж до 5 % на суму, що перевищує 270 розмірів мінімальних зарплат;
  • встановлення у законодавстві про працю вимоги застосовувати на підприємствах принципи диференціації заробітних плат залежно від складності, кваліфікації і відповідальності роботи та встановлення вимоги сплачувати ЄСВ керівникам підприємств із розрахунку двох мінімальних заробітних плат.

Пропонується також встановити обмеження для тих, хто має значну заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску, йдеться про той набір інструментів, який застосовується до боржників по аліментах.

Значна увага у законопроекті присвячена удосконаленню системи адміністрування ЄСВ, надання сервісів застрахованим особам органами Пенсійного фонду.

"На сьогодні адміністрування ЄСВ покладено на Державну фіскальну службу, при цьому Пенсійний фонд не взаємодіє, або така взаємодія є слабкою, зі страхувальниками або застрахованими особами, тобто майбутніми пенсіонерами щодо сплати внеску. Фактичн, усі питання розглядаються виключно під фіскальним кутом зору. Така система є розбалансованою, оскільки не дає можливості перевірити правильність нарахування страхових внесків та дотримання прав людей на зарахування страхового стажу. Ми пропонуємо сконцентрувати основні повноваження у Пенсійному фонді. Пенсійний фонд внаслідок реалізації цього закону перестане бути виплатною касою, а стане саме страховим фондом, що забезпечить два необхідних для такої установи напрямки: політику доходів і політику видатків", - заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Крім того, передбачається застосування ризикоорієнтованого моніторингу та аналізу стану нарахування ЄСВ, контролю його нарахування та стягнення, забезпечення тісної взаємодії з роботодавцями щодо виправлення помилок у нарахуванні для відновлення прав застрахованих осіб.

"Запропоновані зміни дозволять підвищити дисципліну сплати внесків, збільшити надходження та підвищити добробут 12 мільйонів пенсіонерів України", - резюмував Міністр соціальної політики.

Джерела: Вісник, Урядовий портал


Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті