Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

Уточнюючу звітність подано у період карантину. Чи буде штраф?

Уточнюючу звітність подано у період карантину. Чи буде штраф? 18-06-2020

Нагадуємо, п. 521 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено, що за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:

  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

Читайте також: 

Увага! З 1 липня з’являться нові ознаки доходів для ф. №1ДФ

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

«Сплячі» ФОПи та списання нарахованого ЄСВ: перше офіційне роз'яснення ДПС


  • порушення вимог законодавства в частині:
    • обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
    • цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
    • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
    • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
    • здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;
    • порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Платників податків цікавить питання чи необхідно нараховувати та сплачувати штраф на суму заниженого податкового зобов’язання, якщо уточнюючу звітність за минулі періоди було подано у період карантину.


Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


Податківці відповіли, що у разі самостійного виправлення помилок, виявлених у податкових деклараціях за звітні (податкові) періоди минулих років (у т. ч. за 2019 рік) та січень 2020 року, протягом періоду проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину) платник податку на суму заниженого податкового зобов’язання повинен нарахувати штрафні санкції, передбачені п. 50.1 ПКУ, та пеню відповідно до п.п. 129.1.3 ПКУ за період після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання по податковим деклараціям за звітні (податкові) періоди минулих років, у яких самостійно виявлені помилки, до 1 березня 2020 року.

 

За матеріалами Категорія 132.01 "ЗІР" та Бухгалтер911

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті