23 лип. 2020 р.
Списання боргу з єдиного внеску: три прості кроки
Різне
5 хв.
1276
Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» від 13.05.2020 р. № 592-ІХ (далі – Закон № 592-ІХ) передбачено списання суми недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми недоїмки (далі – суми недоїмки з єдиного внеску) фізичним особам – підприємцям на загальній системі оподаткування та фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Який порядок списання такого боргу – далі.
Читайте також:
Продовження адаптивного карантину в Україні: нові норми карантину та поділ території на чотири зони
Реформування ДПС через появу нових районів: коли та як буде впроваджуватися?
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:
Крок 1
Для списання суми недоїмки з єдиного внеску необхідно протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592-ІХ (з 03.06.2020 по 31.08.2020 рр.):
- для фізичних осіб – підприємців – подати заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця та до податкового органу – звітність (за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592-ІХ) у випадку, якщо вона не була подана раніше;
- для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – подати до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітність (за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592-ІХ) у випадку, якщо вона не була подана раніше.
Також для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, необхідно здійснити реєстрацію припинення незалежної професійної діяльності (або зупинення, або зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної (індивідуальної) на іншу) та подати до контролюючого органу заяву про ліквідацію платника податків (за формою 8-ОПП). Підтвердженням припинення незалежної професійної діяльності є відомості (витяг) відповідного реєстру, до якого вноситься інформація про державну реєстрацію такої діяльності.
Крок 2
Ліквідаційну звітність мають право подати:
- протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (фізичними особами – підприємцями);
- протягом 30 календарних днів з дня подання заяви до органу Державної податкової служби України про зняття з обліку платника єдиного внеску (фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність).
Штрафні санкції до платника єдиного внеску, передбачені п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», за наведених умов не застосовуються.
Крок 3
Після вчинення платником зазначених дій податковий орган упродовж 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої ухвалює рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або приймає вмотивоване рішення про відмову.
Податковий орган може відмовити у списанні суми недоїмки, штрафних санкцій і пені за умови, якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:
- платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01.01.2017 р. до набрання чинності Законом № 592-ІХ;
- суми недоїмки, а також штрафи й пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.
Якщо ж суми недоїмки, штрафи та пеня, нараховані на суму недоїмки, були самостійно сплачені платником та/або стягнуті, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій та пені в частині, що залишилась несплаченою.
Вимогу про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважатимуть відкликаною в день прийняття органом Державної податкової служби України рішення про списання.
Звертаємо увагу, що списанню підлягає борг, який виник з 01 січня 2017 року по 03 червня 2020 року.
Зауважимо, що нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій та пені не підлягають поверненню.
Джерело: devisu.ua
Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс
Долучайтесь до нас в Instagram, facebook та Telegram на Вас чекають:
Залишайте свої коментарі
Читайте також:
- 3 місяці тому...
“Першокласна знижка”: мінус 50% для нових клієнтів Flydoc
Із 2 до 27 вересня у Flydoc триватиме спеціальна акція — “Першокласна знижка”. Усі нові клієнти сервісу Flydoc можуть придбати ліцензію для роботи в програмі зі знижкою - 10 місяців тому...
Зміна вартості на рішення від M.E.Doc
На жаль, у зв'язку з триваючою війною в нашій країні, ми стикаємося з рядом економічних викликів. - 9 місяців тому...
Увага! Зловмисники розсилають шкідливі повідомлення
Шановні клієнти, будьте обачні! - Рік тому...
Помічник online. Чат-бот.
На сьогодні в нашій компанії поки переважає спілкування в телефоні, але світові тенденції рухаються в бік офлайн спілкування в чатах, месенджері. - Рік тому...
Дайджест оновлень функціоналу M.E.Doc за серпень 2023 р.
В оновленнях серпня з’явилися нові бланки та реалізовано доробки функціоналу у програмі M.E.Doc - Рік тому...
Клієнт - наше все!
Клієнт - наше все! Адже саме на сервісі для наших Клієнтів побудована вся наша робота. 07.07.2023 Група компаній “Інтелектуальний сервіс” провела захід під назвою “День Клієнта”. - 10 місяців тому...
Розташування офісів ГК "Інтелектуальний сервіс"
Для отримання консультацій в офлайн режимі, або для отримання електронних підписів, якщо їх оформлення неможливе віддалено, будемо раді вас вітати в наших офісах. - 9 місяців тому...
е-ТТН 2024
Проект е-ТТН передбачає заміну паперових товарно-транспортних накладних електронними. - 3 років тому...
КМУ планує і надалі підвищувати мінзарплату
Очікується підвищення мінімальної заробітної плати в цьому році на 500 грн. Крім того, уряд планує продовжувати підвищення зарплати й наступного року - 5 років тому...
Більше 1,5 млрд разів українці скористалися електронним підписом за 2019 рік
Мінцифра провела аналіз статистичних даних про діяльність кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг