Реформування ДПС через появу нових районів: коли та як буде впроваджуватися?

Реформування ДПС через появу нових районів: коли та як буде впроваджуватися?

Платники податків не відчують незручностей у зв’язку з впровадженням заходів адміністративно-територіальної реформи, пов'язаних з укрупненням районів. Про це заявив Голова ДПСУ Олексій Любченко.

Державна податкова служба України здійснює комплекс заходів з метою  імплементації норм законодавства, які передбачають впровадження функціонування ДПС в рамках єдиної юридичної особи. Цей процес відбувається на фоні чергового етапу реформи децентралізації в країні.


Читайте також:

В який строк слід надавати інформацію на запит ДПС?

Закон про відміну книг обліку для ФОП та зміни до Закону №466 вже на підписанні у Президента

Нові правила подання ф. № 20-ОПП запрацюють 27 липня

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


«Контролюючі органи можуть утворюватися незалежно від адміністративно-територіального поділу. Натомість якість обслуговування платників податків та здійснення відповідних функцій має бути забезпечена на належному рівні», - повідомив Олексій Любченко.

У рамках реформи мережа новостворених державних податкових інспекцій по всіх Україні складе 522 одиниці, які будуть діяти з урахуванням вимог статті 67 Конституції України, яка передбачає, що кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно за місцем проживання мають подавати до податкових інспекцій декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Утворені державні податкові інспекції будуть здійснювати сервісне обслуговування платників податків (на сьогодні ці функції покладено на ЦОПи) у відповідності до вимог чинного законодавства. Територія їх обслуговування залишиться сталою.

Натомість нагадуємо, що ДПС має централізовану інформаційну телекомунікаційну систему, що дає можливість, у разі необхідності, забезпечити обслуговування платників податків у будь-якому центрі надання послуг. Такий підхід  вже застосовано при реалізації ряду послуг, які надаються податковими органами.

Також Державна податкова служба України працює над вдосконаленням і спрощенням електронних сервісів для громадян та інтеграцією з додатком державних онлайн-послуг "Дія".

 

 

Джерело: Дебет-Кредит

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh
+38  

Читайте також:

  • 13 днів тому...
    Тарифікація в закладах ЗЗСО та ЗДО 2026. Що потрібно знати?
    Щороку з початком нового навчального року заклади освіти стикаються з одним із важливих завдань — підготовкою тарифікації педагогічних працівників. Від правильності розподілу навантаження, визначення ставок, надбавок і доплат залежить точність подальших розрахунків заробітної плати та планування фонду оплати праці. У цій статті розглянемо, що потрібно врахувати під час формування тарифікаційного списку в ЗЗСО та ЗДО, які документи регулюють цей процес, які дані необхідні для його заповнення та з якими помилками найчастіше стикаються заклади освіти.
  • 7 місяців тому...
    Кабінет Міністрів України вніс зміни до оплати праці у 2026 році
    З 1 січня 2026 року змінюються тарифні ставки та розмір підвищення окладів для педагогічних працівників. Дізнайтеся, як у програмі ISpro швидко застосувати нові показники ЄТС, замінити підвищення 10% на 40% та автоматично перерахувати оклади й навантаження без зайвих витрат часу.
  • 6 місяців тому...
    Заборона UA-Бюджет.ERP-система ISpro як безпечна альтернатива
    У 2026 році державний сектор опинився перед необхідністю термінових змін: програмні продукти, пов’язані з російським програмним середовищем, зокрема UA-Бюджет, потрапили під обмеження використання. Для бюджетних установ це не просто формальність, а питання відповідності законодавству, кібербезпеки та безперервності роботи. У статті розглянемо причини заборони, можливі ризики для організацій та критерії вибору нової системи. Окрему увагу приділимо ISpro як українській ERP-платформі, що дозволяє не лише замінити заборонене ПЗ, а й модернізувати облікові процеси відповідно до сучасних вимог державного сектору.
  • 7 місяців тому...
    Ризики використання 1С, BAS та UA-Бюджет для бізнесу в Україні
    Офіційно розширено перелік забороненого програмного забезпечення, і під заборону потрапили звичні для багатьох бухгалтерій програми — 1С, BAS, UA-Бюджет.
  • 2 років тому...
    Офлайн-лекція на тему: " Термінал для оплат. Що нового у 2025р. "
    Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 894 від 29 липня 2022 року, розширено перелік торговців, які зобов’язані забезпечити можливість безготівкових розрахунків.
  • 2 років тому...
    Інструмент для моніторингу та аналізу законодавства з оподаткування та бухгалтерського обліку | LIGA360 для бухгалтера
    Пропонуємо рішення для спрощення пошуку, аналізу та систематизації важливої інформації для бухгалтера.
  • 3 років тому...
    Впровадження проєкту е-ТТН
    Міністерство цифрової трансформації та USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS” у партнерстві з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури й за участі ГО “Інститут аналітики та адвокації”, яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-ТТН поновили впровадження проєкту е-ТТН.
  • 2 років тому...
    Семінар-практикум на тему: "Електронні платежі та вимоги законодавства. Рішення каса-термінал 3-в-1"
    23 грудня 2024 року Група компаній "Інтелектуальний сервіс" спільно з партнерами організовує семінар-практикум, під час якого ви дізнаєтеся
  • Рік тому...
    Нові правила розрахунку лікарняних і декретних з 18 липня 2025 року
    Постанова №837 від 14 липня 2025 року, набула чинності від 18 липня 2025 року. Зміни стосуються розрахунку середньоденного заробітку за страховими випадками, які відбулися з 18 липня та пізніше. Давайте розглянемо які є зміни та постанови, які їх зазнали.
  • 5 років тому...
    Режим «без паперів» вже поряд! Закон схвалено в першому читанні
    Державні органи більше не зможуть вимагати документи, довідки, посвідчення у паперовому вигляді (за умови, що такі дані міститься в держреєстрах)