Кабмін визначив правила використання підприємцями програмних РРО

Кабмін визначив правила використання підприємцями програмних РРО

Уряд затвердив основні режими роботи та умови блокування програмних РРО

На сьогоднішньому засіданні Уряд затвердив низку постанов, якими визначаються вимоги до програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) та приведено до вимог чинного законодавства діючі акти Кабміну, що регулюють сферу застосування РРО. Про це повідомив Урядовий портал.

По-перше, внесено зміни до постанови КМУ від 18.02.2002 р. № 199, якою затверджено Вимоги щодо забезпечення виконання фіскальних функцій програмними реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, дія яких поширюється на ПРРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.


Також може бути цікаво:

Адмінштрафи за ЄСВ-порушення у період карантину. ДПС змінює свою позицію!

Cashalot – новий програмний РРО від Linkos Group!

Адаптивний карантин з 1 по 31 серпня: наслідки для бізнесу

Реформа й вдосконалення системи моніторингу ПДВ

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


Вимогами визначено основні режими роботи ПРРО (режим попереднього програмування, режим реєстрації та режим звітування), умови блокування роботи ПРРО тощо.

По-друге, внесено зміни до постанови КМУ від 02.03.2016 р. № 149. Відповідні зміни визначають вимоги щодо реалізації фіскальних функцій ПРРО, що застосовуються під час здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, та під час здійснення операцій з приймання готівкових коштів для подальшого переказу через програмно-технічні комплекси самообслуговування.

По-третє, змінами до урядової постанови від 12.05.2004 р. № 601 збільшено час з трьох діб до трьох робочих днів, протягом яких виконуються роботи з введення РРО в експлуатацію центрами сервісного обслуговування з дати його інформування ДПС про резервування фіскального номера РРО, що виключає необхідність суб'єктам господарювання - користувачам РРО повторно подавати заяву й ініціювати реєстрацію РРО у разі подання заяви в останній робочий день тижня - п'ятницю або в період пікових навантажень обробки документів ДПС.

По-четверте, відповідно до змін, внесених до постанов від 27.12.2010 р. № 1224 та від 23.08.2000 р. № 1336, норми цих нормативно-правових актів будуть застосовуватися не лише до класичних РРО, а й до ПРРО.

Нагадаємо, що ПРРО було запроваджено законами України від 20.09.2019 р. № 128-IX та № 129-ІХ.

Використання РРО, для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців, стане обов'язковим вже з 1 січня 2021 року. А з 1 серпня 2020 року фіскальний додаток для програмного РРО буде доступний для повноцінного використання для всіх бажаючих на безоплатній основі. Окрім того нещодавно податківці пояснили критерій вибору підприємцем РРО після 1 серпня.

 

За матеріалами: Бухгалтер.UA

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

 

Залишайте свої коментарі

 

 

Читайте також: