З 1 вересня розпочнуться перевірки з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Кого перевірять в першу чергу

З 1 вересня розпочнуться перевірки з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Кого перевірять в першу чергу

Через карантинні заходи, пов’язані з розповсюдженням коронавірусу мораторієм на проведення перевірок, деякі недобросовісні суб’єкти господарювання офіційно не працевлаштовують найманих працівників.    


Читати також:

Змінено правила перевірки додержання законодавства про працю

Рада ухвалила зміни щодо усунення податкової дискримінації ФОПів

Будьте уважні! 6 % "лікарняних" заповнюється з порушенням

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


ДПС попереджає, що з 1 вересня розпочнеться інспекційна робота з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Інспектори зокрема, зосередять свою увагу на сфері сільського господарства і будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу.

Нагадуємо керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю працівників, про обов’язок надсилати повідомлення про прийняття працівника на роботу до податкових інспекцій за місцем обліку їх як платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Таке повідомлення має бути надіслане до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Повідомлення може подаватися такими способами:
– засобами електронного зв'язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Особливу увагу роботодавців звертаємо на те, що за використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачена адміністративна або дисциплінарна відповідальність.

Виходячи з норм чинного законодавства, за неподання повідомлення про прийняття на роботу найманих працівників до податкових інспекцій, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

 

 

 

Джерело: Бухгалтер 911

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Читайте також: