14 серп. 2020 р.
Податкові перевірки із 8 серпня: доповнено перелік підстав для їх проведення

Перевірки/штрафи
5 хв.
1620
Норми діють із 8 серпня 2020 року
В ГУ ДПС в Одеській області розповіли про податкові новації, які містить Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців" від 14.07.2020 р. № 786-IX.
Саме цей Закон зменшив штрафи за несвоєчасну реєстрацію окремих ПН та РК в ЄРПН, які діють уже із 08.08.2020 р.
Проте із 08.08.2020 р. також внесено зміни до ПКУ щодо процедури проведення перевірок. Виключено норми, які надавали право контролюючим органам при перевірці оформлення працівників опитувати їх та роботодавців про виплачені пасивні доходи та інші додаткові блага та відшкодування.
Читати також:
Змінено правила перевірки додержання законодавства про працю
Рада ухвалила зміни щодо усунення податкової дискримінації ФОПів
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:
Окрім того, на період дії карантину контролюючим органам надано право проводити документальні позапланові перевірки за зверненнями платника податків.
Ще однією новелою є те, що підтвердити достовірність реєстраційного номера облікової картки платника податків можна документом, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі (картка платника податків), або даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру, внесені до паспорта громадянина України або свідоцтва про народження.
Особа за власним вибором пред'являє один із зазначених документів для надання даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Особа може пред'явити копію документа, що засвідчує реєстрацію особи в Державному реєстрі, у тому числі і в електронному вигляді, за умови наявності в одержувача інформації технічної можливості здійснити перевірку відповідності реєстраційних даних фізичної особи даним Державного реєстру в електронній формі.
Натомість норми, які стосуються Електронного кабінету платника, набирають чинності через 3 місяці з дня опублікування, тобто з 8 листопада 2020 року.
Зокрема, буде скасований договір про визнання електронних документів для реєстрації в Електронному кабінеті платника та передбачається, що в Електронному кабінеті відображатимуться податкові повідомлення-рішення.
Контролюючий орган буде вести листування з платниками податків в електронній формі, якщо вони подали заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет.
Джерело: БУХГАЛТЕР.UA
Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс
Долучайтесь до нас в Instagram, facebook та Telegram на Вас чекають:
Залишайте свої коментарі
Читайте також:
- 4 років тому...
Кожен третій роботодавець має порушення щодо оформлення працівників
У 2021 році виявляють порушення щодо оформлення трудових відносин у 31% перевірених роботодавців - 8 місяців тому...
Що таке формат SAF-T та як він вплине на електронний аудит
Україна робить ефективні кроки для впровадження міжнародних стандартів. Одним із них є SAF-T - 4 років тому...
Псевдоінспектори вимагають грошову винагороду
У разі виявлення факту шахрайства потрібно обов’язково повідомити про це правоохоронні органи - 5 років тому...
Вдвічі збільшено штраф за порушення термінів зберігання документів
Відповідно до закону України №466 вдвічі збільшено штраф за порушення термінів зберігання первинних документів, бухгалтерської та статистичної звітності - 5 років тому...
Оновлено вимоги щодо термінів зберігання та відновлення документів у разі їх втрати або пошкодження
Законом України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до ПКУ, в частині вимог до підтвердження даних, визначених в податковій звітності, а також документального підтвердження виконання вимог податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи - 4 років тому...
ДПС готова не перевіряти суб'єктів з обігом менше €50 млн
Також у ДПС створюється департамент податкових розслідувань для виявлення «схем» у рамках міжнародного оподаткування - 4 років тому...
Податківці продовжують перевірки платників податків в умовах карантину
У 2021 році заплановані перевірки 4,3 тис. платників податків з розрахунковими ризиками на 25,4 млрд гривень - 5 років тому...
Про строки проведення виїзних (невиїзних) планових та позапланових перевірок
Детально про проведення виїзних та невиїзних перевірок - 5 років тому...
Що зміниться із випадками зупинки податкових перевірок з 2021 року?
З 2021 року строки давності для перевірок зупиняються на період, коли їх проведення неможливе у зв’язку зі законодавчою або судовою забороною, недопуском до перевірки, відсутністю платника за місцезнаходженням, оскарженням ним протягом тривалого часу наказів на перевірку, втрати документів - 4 років тому...
Перевірка роботодавців з метою виявлення незадекларованих працівників. Вже з 1 липня!
З 1 липня Державна служба України з питань праці разом з податківцями почнуть інспектування роботодавців з питань виявлення неоформлених повною мірою працівників