14 серп. 2020 р.
Новостворений ФОП: на якій системі оподаткування він в місяці реєстрації?
Податок на прибуток
5 хв.
2044
ДПС у Тернопільській області пояснює, що відповідно до абз. 1 пп. 298.1.2 ПКУ зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
Читати також:
Змінено правила перевірки додержання законодавства про працю
Будьте уважні! 6 % "лікарняних" заповнюється з порушенням
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:
Отже, новостворена фізична особа – підприємець є платником єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація, а доходи, отримані у цьому періоді, включаються до податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи підприємця, затвердженої наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578.
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп подають податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи підприємця, у строки, встановлені для річного податкового періоду відповідно до пп. 49.18.3 ПКУ, протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.
У період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування фізична особа – підприємець перебуває на загальній системі оподаткування.
Доходи, отримані новоствореною особою у цей період, оподатковуються на загальних підставах відповідно до ст. 177 ПКУ.
Підпунктом 177.5.2 ПКУ визначено, що фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшли із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подають податкову декларацію за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на (перехід із) спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. №859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 25.04.2019 р. №177) (далі – податкова декларація).
При цьому, податкова декларація за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному року, подається платниками податків на доходи фізичних осіб – підприємцями протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.5 ПКУ).
Згідно з абз. 1 п. 57.1 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.
Враховуючи викладене вище, новостворена фізична особа – підприємець за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої груп, перебуває на загальній системі оподаткування та подає річну податкову декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року і самостійно сплачує суму податкового зобов’язання, зазначену у податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, визначеного для подання податкової декларації.
Разом з тим, абз. 1 п. 49.2 ПКУ визначено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
Джерело: Дебет-Кредит
Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс
Долучайтесь до нас в Instagram, facebook та Telegram на Вас чекають:
Читайте також:
- 4 років тому...
УВАГА! ДПС оновила перелік товарів на відповідність критеріям ризикованості для моніторингу ПН та РК
Це зроблено з метою «удосконалення автоматизованого моніторингу щодо перевірки відповідності операцій, відображених у ПНРК, поданих для реєстрації у ЄРПН, критеріям ризиковості здійснення операцій відповідно до вимог Порядку №1165» - 4 років тому...
Нововведення в оподаткуванні податком на прибуток підприємств
Правильність заповнення Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за звітні періоди 2020 року з урахуванням прийнятих змін - 4 років тому...
Увага! Незабаром з'явиться нова декларація з прибутку
ДПСУ оприлюднила проєкт змін до форми Декларації з податку на прибуток підприємств - 5 років тому...
Декларуємо податок на прибуток. На які питання слід звернути увагу
Питання по податку на прибуток - 6 років тому...
Зміни до форми декларації з податку на прибуток підприємств
Оновлена форма декларації з податку на прибуток - 6 років тому...
Податок на прибуток. Коротко про головні зміни 2019 року
Зміни в податку на прибуток 2019 - 5 років тому...
Як виправляти помилки у декларації з податку на прибуток
Заповнюємо додаток ВП у поточній декларації або подаємо уточнюючу декларацію - 4 років тому...
Помилково склали ПН не на всю суму операції: що робити
ДПС розглянула випадок, коли постачальник допустив помилку в ціні товару, внаслідок чого податкову накладну склали не на всю суму операції, а лише на її частину. Також йшлося про зведену податкову накладну на безперервні/ритмічні постачання, в якій відобразили не вся суму операцій, здійснених протягом місяця - 4 років тому...
Прийняття Таблиці платника не веде до автоматичного розблокування раніше заблокованих ПН/РК
Відповідно до п. 201.16 ПКУ, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена - 5 років тому...
Пільги з податку на прибуток — відеороз’яснення ДФС
Роз’яснення ДФС по пільгам з податку на прибуток