Форма № 1-ОПП vs повідомлення про головбуха

Форма № 1-ОПП vs повідомлення про головбуха

Ситуація. «Старий» головбух звільнився → нового немає (тимчасово або його посада зовсім скорочена). Тут потрібно пам'ятати, що не може бути такого, що головбух звільнився і ніхто не веде бухоблік на підприємстві. Адже бухгалтерський облік на підприємстві ведеться безперервно з дня реєстрації підприємства до його ліквідації (ч. 1 ст. 8 Закону про бухоблік).

Тому якщо головбух звільнився, а нового не прийнято або його посаду скорочено, то все одно на період, поки немає головного бухгалтера, повинна бути призначена особа, відповідальна за ведення бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві. І про таку особу потрібно проінформувати через ф. № 1-ОПП. Функції бухгалтера може безпосередньо взяти на себе і директор підприємства:

  • якщо посада головбуха взагалі скорочена, то він може обрати таку форму організації бухобліку з ч. 4 ст. 8 Закону про бухоблік, як самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства;
  • якщо посада головбуха в штаті є, то він може тимчасово його «замінювати» (в порядку суміщення посад).

Читати також:

Перевірки Держпраці та відповідальність за виявлені порушення

За несплату ЄСВ під час карантину до ФОПів може застосовуватися адмінштраф

Про граничні обсяги розрахункових операцій

Як зареєструвати програмний РРО: поради від ДПС

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь

з будь-якими питаннями до  Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!


Тобто в будь-якому випадку (чи є посада головбуха на підприємстві чи ні) повинна бути призначена особа, відповідальна за ведення бухобліку на підприємстві. Якщо це буде директор - отже, подаємо ф. № 1-ОПП із позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та / або податкового обліку», в якій у полі 10 «Головний бухгалтер (бухгалтер чи Інша особа ...» вказуємо дані директора. При цьому в полі «Дата призначення» заяви ф. № 1-ОПП вказуємо дату, з якої директор почав виконувати обов'язки бухгалтера на підприємстві (категорія 116.01 ЗІР).

Закон, який скасовує Книги обліку для ФОП підписано. Саме час «зануритися в деталі». Коли можна припинити вести Книгу? Що робити зі старими Книгами? Чи повідомляти податківців про відмову від Книги / про бажання її вести? Чи може відміна Книг ускладнити життя ФОП? (читайте: «10 «гарячих» запитань про скасування Книг обліку у ФОП»).

Нові посібники для ФОП (допомога на дітей і допомога з часткового безробіття) викликали і нові питання. Одне з них: чи потрібно сплачувати ПДФО і ВЗ з цих сум? Щодо допомоги з часткового  безробіття це питання стало гостро, адже податківці почали фантазувати. На щастя, тепер вони схаменулися: з допомоги з часткового безробіття ФОП точно не потрібно сплачувати ані ПДФО, ані ВЗ, ані ЄСВ.

 

Автор: Сергій Томашпольский, головний редактор журналу "Бухгалтер 911".

Джерело: Бухгалтер 911

 

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Читайте також: