За несплату ЄСВ під час карантину до ФОПів може застосовуватися адмінштраф

За несплату ЄСВ під час карантину до ФОПів може застосовуватися адмінштраф

Податківці у підкатегорії 201.09 «ЗІР» зауважили, що згідно з п. 9 прим. 10 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464, у зв’язку з каратнином фізичні особи – підприємці тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року за себе.


Читати також:

Виявлено ознаки підготовки до масштабної кібератаки

Про граничні обсяги розрахункових операцій

Як зареєструвати програмний РРО: поради від ДПС

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!


Крім того, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за періоди з 01 по 31 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону №2464, не застосовуються (п. 9 прим. 11.1 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464).

За несвоєчасну сплату єдиного внеску, зокрема, до фізичних осіб – підприємців, які забезпечують себе роботою самостійно, застосовується адміністративна відповідальність відповідно до ст. 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. №8073-Х із змінами та доповненнями.

Враховуючи викладене, до платників єдиного внеску – фізичних осіб – підприємців, які забезпечують себе роботою самостійно, на період дії карантину не застосовуються штрафні санкції та не нараховується пеня за неповну сплату або несвоєчасну сплату сум єдиного внеску, проте відсутня норма щодо звільнення від адміністративної відповідальності за зазначені порушення.  

 

 

Джерело: Дебет-Кредит

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Читайте також: