14 вер. 2021 р.
Заява-розрахунок по е-лікарняним. Особливості заповнення

Звітність
2 хв.
2360
Фонд соціального страхування вже прийняв до оплати близько 20 тисяч електронних листків непрацездатності, і вже перші з них встигли профінансувати.
По е-лікарняним роботодавці також мають подавати заяви-розрахунки, як і у випадку з паперовими. Від дати отримання такої заяви залежить день, коли буде профінансовано матеріальне забезпечення.
Особливості оформлення заяви-розрахунку
Форма документа залишилась незмінною. Заява для отримання допомоги за е-лікарняними відповідає заяві, що відправляють за паперовими лікарняними.
Порядок фінансування страхувальників визначає форму заяви-розрахунку, що затверджений постановою правління Фонду соціального страхування від 19.07.2018 №12.
Але е-лікарняні не мають серію та мають різні причини непрацездатності, тому заповнення заяви-розрахунку по таким лікарняним має свої особливості. Тому листки непрацездатності за паперовими та електронними лікарняними потрібно подавати у двох різних заявах-розрахунках.
Попри те, що заяви-розрахунки для паперових та електронних лікарняних однакові, більша частина програм для електронного документообігу пропонують окремі бланки заяв для подачі до ФСС.
Формуємо заяву-розрахунок за е-лікарняним
- Заповнювати перші шість колонок потрібно як і раніше. Проте поле «Серія» треба залишити порожнім.
- У полі «Номер» зазначаємо номер електронного лікарняного (десятизначний номер та цифри після знаку дефіс.
- Далі потрібно вказуємо, є е-лікарняний первинним чи продовженням. Унікальний номер випадку непрацездатності в електронному лікарняному буде збігатись для всіх лікарняних, що були сформовані щодо одного страхового випадку. Про це ми писали тут.
- У десятому стовпці зазначаємо оновлений код причини непрацездатності. Зверніть увагу, він відрізняється для паперових та електронних лікарняних.
Причини для е-лікарняних:
«1 - Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві»
«2 - Вагітність і пологи»
«3 - Необхідність догляду за хворою дитиною»
«4 - Необхідність догляду за хворим членом сім’ї»
«5 - Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною»
«6 - Карантин, встановлений відповідно до законодавства»
«7 - Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства»
«8 - Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу»
«9 - Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта)
«10 - Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2»
Якщо ж тимчасова непрацездатність пов’язаний з професійною діяльністю особи (медичний висновок має відповідну відмітку), причина непрацездатності № 1 може бути змінена Фондом на такі причини:
«11 - Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»
«12 - Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві»;
Порядок подання заяв-розрахунків за паперовими та за електронними лікарняними фактично не відрізняються. А подати їх можна подати онлайн через програмне забезпечення M.E.Doc чи на паперових носіях.
Варто згадати, що подати таку заяву через кабінет страхувальника на порталі ПФУ не можна. Зараз не має такої функціональної реалізації.
Швидке оновлення форм, багатофункціональність, надійність перевірена часом та винятковий сервіс — це все ви отримуєте в програмі M.E.Doc!
Група компаній Інтелектуальний сервіс — прості рішення складних задач!
За матеріалами: Дебет-Кредит
#M.E.Doc #M.E.Docкупити #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограммумедок
#сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!
Читайте також:
- 4 місяці тому...
Увага! Зміна кодів ДПС з 01.01.2025 р.
Зверніть увагу, що з 1 січня 2025 року у зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України проведена зміна ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників. Перелік нових ДПІ - Рік тому...
Відмова від Паперового Документообігу: Шлях до Економії та Ефективності для Підприємств разом з M.E.Doc
Однією з ключових трансформацій бізнесу є відмова від паперового документообігу на користь електронних рішень. - 2 років тому...
Подання звітності до Державної служби статистики на застарілих ОС
Відправляєте звіт в Державну службу статистики (ДСС) та не отримуєте відповіді? - 4 років тому...
Кабмін продовжує терміни подання проміжної та річної фінзвітності
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку подання фінансової звітності - 5 років тому...
10 серпня — останній день для подання податкової звітності
Тим, хто попри все сумлінно виконує свої податкові зобов'язання, варто зважити – 10 серпня останній день аби відзвітуватися за 2 квартал та перше півріччя 2020 року - 4 років тому...
Прийнято закон про добровільне декларування активів
З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року потрібно провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб - 5 років тому...
Увага! Держстат просить завчасно подати звіти
З 06 по 08 листопада 2020 року та з 18 по 22 листопада 2020 року, у зв'язку з проведенням планових технічних робіт, приймальний шлюз системи електронної звітності органів державної статистики може бути тимчасово недоступним для приймання та відправки електронної звітності. - 5 років тому...
Форму декларації акцизного податку планують змінити
Мінфін на своєму сайті оприлюднив проєкт наказу «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» - 4 років тому...
Мінфін планує скасувати стару звітність з ЄСВ
На сайті Мінфіну оприлюднено проєкт наказу, яким пропонується з 1 травня 2021 року скасувати стару звітність з ЄСВ - 5 років тому...
Подання повідомлення про прийняття працівника на роботу за цивільно-правовою угодою
Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє платників податків, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації).