Новини. ГК Інтелектуальний Сервісс


Неправильне найменування платника в ПН: чи потрібно виправляти помилку?

12-04-2019 | 544

Чи потрібно виправляти податкову накладну, у якій помилка лише в найменуванні платника?

Алла Кононова , начальник відділу розгляду звернень з ПДВ Управління вдосконалення непрямого оподаткування Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України

Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної визначено п. 201.1 ст. 201 ПКУ, відповідно до пп. «в» якого до цього переліку віднесено повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, — продавця товарів/послуг. При цьому зазначений реквізит має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання товарів/послуг.

Тобто реквізит «повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи», який віднесено до складу обов’язкових, має відповідати формулюванню у статутних документах і не повинен містити інших даних.

Пунктом 201.10 ст. 201 ПКУ встановлено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для їх покупця підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, а помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Отже, у разі виявлення помилки в найменуванні платника податку перш за все слід визначити, наскільки критичною є така помилка, і чи не призведе її наявність до виникнення питань при ідентифікації учасників операції. Адже незважаючи на те що основним ідентифікаційним параметром платника податку є його індивідуальний податковий номер, грубі помилки в написанні найменування платника можуть викликати сумніви щодо того, чи правильний ІПН зазначено у податковій накладній.

Тобто якщо індивідуальний податковий номер платника зазначено правильно, а в найменуванні платника допущена незначна помилка, її можна не виправляти. Водночас якщо в найменуванні платника допущено значні помилки або взагалі зазначено іншу назву чи форму власності, таку помилку доцільно виправити шляхом складання та реєстрації розрахунку коригування. У такому розрахунку коригування заповнюється лише заголовна частина (зазначається правильна інформація), а таблична частина (розділи А і Б) не заповнюється.

 

Використані матеріали

КпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X. ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI. Закон № 187 — Закон України «Про відходи» від 05.03.98 р. № 187/98-ВР. Закон № 2189 — Закон України від 09.11.2017 р. № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги». Закон № 2628 — Закон України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Порядок № 21 — Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21. Порядок № 569 — Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість»

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

__________________________________________________________________________

Долучайтесь до нас в Instagram та facebookна Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в >>> Telegram.


Поділитися статтею з друзями!


Популярні статті