Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

Основні правила та нюанси заповнення й подання форми № 1-ДФ з використанням ПЗ «M.E.Doc»

Основні правила та нюанси заповнення й подання форми № 1-ДФ з використанням  ПЗ «M.E.Doc» 25-09-2018

Податковий розрахунок (форму № 1ДФ) заповнюють податкові агенти, які нараховують (виплачують, надають) доходи (у грошовій або негрошовій формі) фізичній особі й зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО і військовий збір. Це юридичні особи (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайняті особи, представництва нерезидентів- юридичних осіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції.

Далі – про основні правила щодо заповнення й подання форми № 1ДФ.

Правило 1. Податковий розрахунок (форму № 1ДФ) подають окремо за кожен квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Подання ж окремого податкового розрахунку за календарний рік не передбачено.

Якщо останній день строку подання податкового розрахунку припадає на вихідний або святковий день, граничним днем є операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 2.1 Порядку № 4).

Правило 2. Податковий розрахунок подають до контролюючих органів за місцезнаходженням податкового агента – юридичної особи або її відокремлених підрозділів чи до контролюючого органу за податковою адресою фізичної особи (податкового агента).

Розглянемо на прикладах, яким  чином  ця операція відображається в ПЗ «M.E.Doc».

Приклад  №1

При поданні форми № 1ДФ (як оригіналу документа), в самому звіті вказуємо одну й ту ж саму ДФС в кожному рядку:

При поданні  форми № 1ДФ (як копії документа), в першому рядку «ДПАУ, куди подається звіт» зазначаємо  додаткову територіальну ДФС (наприклад: 2014), а в рядку «ДПАУ, куди подається оригінал звіту» - основну ДФС (наприклад: 2037).Саме в цьому випадку в ДФС «2014» буде надіслана копія звіту. ДФС «2037» не отримає цей звіт.

Якщо необхідно подати форму № 1ДФ   як оригінал і копію (2 звіта), то спочатку відправляють в основну ДФС оригінал, а потім – в додаткову територіальну ДФС подають цей звіт як копію. 

Читайте також на дану тему:
Як подати уточнюючу, якщо виявлено помилку у ф. №1ДФ?
Відпускні у формі № 1ДФ: як відобразити, якщо виплачені у І кварталі за ІІ квартал
Детально від ДФС: штрафи за помилки у формі №1ДФ


Правило 3. Податкові агенти із штатною чисельністю працівників до 1000 осіб подають податковий розрахунок єдиним документом на всіх, хто працює, з обов'язковим заповненням їхніх податкових номерів або серії та номера паспорта (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта) однією порцією. Якщо штатна чисельність працівників більша, можна подавати податковий розрахунок кількома порціями, кожна з яких є окремим податковим розрахунком зі своїм номером порції (п. 2.4 Порядку № 4). Строк подання останньої порції не повинен перевищувати встановленого строку подання податкового розрахунку.

 

Якщо податковий агент має понад 1000 працюючих найманих працівників і подає кілька порцій податкового розрахунку (форма № 1ДФ), то нарахований, виплачений дохід і нарахований, перерахований до бюджету з нього військовий збір відображають загальними сумами лише один раз у розділі II першої порції форми № 1ДФ

Правило 4. Якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремої порції за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням і надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У порції, яка подається за відокремлений підрозділ, зазначаються відомості щодо фізичних осіб (працюючих) цього підрозділу.

Приклад  №2.

Якщо необхідно подати форму № 1ДФ , створену на основі реєстру співробітників , частину (А)  в основну ДФС (наприклад: 1822), а іншу частину реєстру (В): оригінал – в основну ДФС та копію - в додаткову територіальну ДФС( наприклад : 1818), то звітів буде 3.

У відкритій формі передача звітів відображається в тому ж порядку : оригінал звіту подається в основну  ДФС (співробітники( А)):

Оригінал звіту подається в основну ДФС (співробітники (В)):

Копія звіту подається в додаткову територіальну ДФС (співробітники (В)):

Отже, для відправки копії документу, треба скопіювати оригінал звіту, змінити ДФС у відповідному полі - "ДПАУ куди подається звіт" і відправити.   

 Сформований XML-файл повинен мати наступну структуру - перші 4 цифри- код ДФС , куди подається звіт (копія), останні 4 цифри - код ДФС, куди був вже відправлений оригінал звіту.

Тобто, одне підприємство, у разі необхідності подання звіту як оригіналу і як копії, повинно відправляти 2 екземпляри звіту.

При цьому, в картці підприємства  завжди  вказують код основної ДФС (за місцем реєстрації підприємства , куди подається оригінал звіту).

Правило 5. При необхідності експортувати форми № 1ДФ для подачі в контролюючий орган (в основну ДФС або в додаткову  територіальну ДФС) необхідна впевненість, що саме той документ(оригінал чи копія) відправлений за місцем призначення. Як це можливо визначити?

Згідно Порядку заповнення чи статей Кодексу податкова звітність може подаватися як оригінал-копія.

Структура XML файлу затверджена Наказом Міндоходів від 29.11.13 № 729 "Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання та Опису довідників, що публікуються з Форматом (стандартом) електронного документа звітності суб’єктів господарювання".

Якщо в назві експортованого XML файлу перші 4 цифри відповідають останнім 4-м цифрам –це оригінал документу. Якщо не співпадають ці цифри, це означає, що подається копія звіту в додаткову територіальну ДФС , а оригінал вже поданий в основну ДФС. 

Ця структура файлу відображається при експорті форми № 1ДФ ( Меню :Експорт "для подачі в контролюючий орган")

Надаємо схему затвердженого формату детальніше за посиланням:

 

Доречі: Тепер не треба нікуди бігати, щоб оплатити податки, зробіть це в режимі online одразу ж з самого веб-сервісу СОТА!

ПРИДБАТИ ВЕБ-СЕРВІС СОТА


Корисні публікації про роботу з веб-сервісом СОТА:

  1. Зручний документообіг з СОТА на Вашому Смартфоні (ЧИТАТИ)
  2. Маршрути первинних документів у веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
  3. Довільне підписання та багато інших лайфхаків у веб-сервісі «Сота» (ЧИТАТИ)
  4. Чому я обираю "СОТА" і як це спростило моє життя (ЧИТАТИ)
  5. Інструмент електронного документообігу в веб-сервісі СОТА (ЧИТАТИ)
  6. Автопродовження Електронних підписів у веб-сервісі «СОТА» (ЧИТАТИ)
  7. Як почати роботу в СОТА (ЧИТАТИ).

    Чекаємо нових підписників в Instagram laugh 

enlightenedБільше новин від нашої компанії Ви зможете читати на каналі в Telegram!

Дякуємо, що Ви з нами!
Команда ГК "Інтелектуальний сервіс"

 

 


Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті