Блог бухгалтера. ГК Інтелектуальний Сервіс
ГК Інтелектуальний Сервіс

Блог бухгалтераСтаж, його види та налаштування у M.E.Doc Зарплата

04-06-2019 | 305
Стаж, його види та налаштування у M.E.Doc Зарплата

У Вас є необхідність нарахувати  надбавку за вислугу років  чи  застосувати вірний  коефіцієнт для  лікарняних – тоді продовжуємо цикл статей про зручний механізм автоматизації, а саме застосування стажу та його види для розрахунку лікарняних та надбавок через  модуль «Зарплата»  у програмному комплексі M.E.Doc.

Які є види стажу та як вони впливають на розрахунок:

- трудовий (загальний) — це періоди офіційної трудової діяльності, що підтверджуються записами в трудовій книжці. Трудовий стаж може включати в себе такі поняття як загальний, пільговий і спеціальний стаж роботи.  

- страховий (пенсійний) — це відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок . Саме розмір  страхового  стажу впливає на нарахування  лікарняного.

Розмір допомоги по непрацездатності становить (ст. 24 Закону про соцстрах) при стажі:

  • до 3-х років — 50% середньої зарплати;
  • від 3-х до 5-ти років — 60%;
  • від 5-ти до 8-ми років — 70%;
  • понад 8 років — 100%.

спеціальний — це сумарна тривалість певної трудової діяльності на відповідних видах робіт, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії

- пільговий — це період трудової діяльності в шкідливих, небезпечних або специфічних умовах протягом повного робочого дня.

А також стаж роботи в певній галузі або на підприємстві, що дає змогу застосувати законодавчо встановлені розміри коефіцієнтів для розрахунку надбавок.

Тепер давайте розглянемо як внести відомості щодо стажу у  модуль «Зарплата»  у програмному комплексі M.E.Doc.

Для того, щоб додати період страхового стажу нам необхідно зайти в розділ «Кадрові дані», обрати потрібного працівника, перейти на вкладку «Стаж» та натиснути знак «+» - додати стаж (мал.1)

Мал.1

У вікні, що відкрилося, обираємо тип стажу «Загальний» (мал.2)

Мал.2

У робочому полі з`явився рядок стажу ( мал.3) – проставляємо дат початку.

Мал.3

Відповідно до внесених даних програма буде застосовувати відповідний відсоток для розрахунку лікарняного .

Для того, щоб встановити період стажу за який буде нараховуватись надбавка за вислугу років на підприємстві чи в галузі нам необхідно зайти в розділ «Кадрові дані», обрати потрібного працівника, перейти на вкладку «Стаж» та натиснути знак «+» - додати стаж (мал.1).

У вікні, що відкрилося, обираємо тип стажу «У галузі» або «На підприємстві» (мал.4)  та аналогічно проставляємо дату початку такого стажу.

Мал.4

Відповідно до внесених даних програма буде застосовувати відповідний коефіцієнт для розрахунку надбавок .

У разі, коли необхідно внести дані про наявність спецстажу та його підстави, нам необхідно зайти в розділ «Кадрові дані», обрати потрібного працівника, перейти на вкладку «Пільги» (мал.5), блок «Спецстаж» та викликати довідник підстав для спецстажу (мал.6) , серед яких обираємо потрібну.

Мал.5

Мал.6

Після  цього вносимо дату початку такого стажу та дату і номер наказу, на основі якого спецстаж починає враховуватися (мал.7)

Мал.7

Як бачимо, в модулі Зарплата реалізована можливість внесення та використання персональних кадрових даних, що в подальшому дозволяє спростити та автоматизувати  нарахування  виплат.

Тож слідкуйте за нашими публікаціями щодо зручного та простого функціоналу модуля  «Зарплата»  у програмному  комплексі  M.E.Doc 

     Далі буде.

Якщо Вас зацікавив функціонал і можливості даного модулю можете звернутися на нашу лінію консультації, де сертифіковані спеціалісти зможуть відповісти на будь-які питання стосовно функціоналу модуля, а також ви можете замовити рахунок на підключення даного модулю.

Телефонні номери нашої лінії консультації: (095) 036-4004, (098) 036-4004, (073) 036-4004.

Наразі актуальна ціна на модуль «Зарплата» з правом використання на рік складає 852 гривні.

А також діє акція «Звітність + Зарплата» для всіх Клієнтів, які в проміжку одного місяця вперше придбають модуль «Зарплата» та «Звітність» буде діяти знижка 50% на модуль «Звітність».

Придбати модуль «Зарплата»

Підписуйтесь на наші оновлення, новини на сайті та отримуйте більш детальну інформацію по функціоналу модуля «Зарплата», а також іншу найактуальнішу інформацію.

ПідготувалиГК Інтелектуальний сервіс
Рубрика: Робота з програмами

__________________________________________________________________________

Долучайтесь до нас в Instagram та facebookна Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в >>> Telegram.


Поділитися статтею з друзями!


Популярні статті