З липня 2020 року декларацію з ПДВ платники мають подавати щомісячно

З липня 2020 року декларацію з ПДВ платники мають подавати щомісячно

Уточненки за періоди, за які до появи Закону № 466 подавали квартальну звітність з ПДВ, також подають за звітний період, який дорівнює календарному кварталу.

Запровадження в рамках "малої податкової реформи", яка сталася завдяки коригування положень ПКУ нормами Закону № 466, єдиного звітного періоду для платників ПДВ викликало низку гострих запитань. Передусім платників хвилювала правильна відповідь на питання, починаючи з якого звітного періоду платники єдиного податку, які є платниками ПДВ, застосовують виключно звітний період місяць з метою подання податкової декларації з ПДВ? І ось податківці дали на це відповідь.

Якщо коротко, то, на думку податківців, останнім звітним періодом для платників податку, які подавали звітність з ПДВ щоквартально, буде ІІ-й квартал 2020 року. Починаючи з податкової звітності за липень 2020 року всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають подавати податкову декларацію щомісячно.

Читайте й про інші ПДВ-новації, привнесені Законом № 466:

Нововведення Закону №466: Нові штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної і розрахунку коригування

Закон № 466: ТОП-10 для ФОП (єдиний податок, загальна система)


Також актуальні новини:

Платники ПДВ - єдинники, які звітували щоквартально,
за ІІ-й квартал 2020 р. подають квартальну декларацію

Розблокування ПН/РК ліцензії на право провадження госпдіяльності

За яких умов анулюється реєстрація платником ПДВ?

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


Додатково у ДПС інформують, що від'ємне значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом, обчислене платниками податку в податкових деклараціях з ПДВ за ІІ-й квартал 2020 року, переноситься до декларацій за липень 2020 року.

Платники податку, які до внесення змін Законом № 466 подавали звітність щоквартально та до скасування квартального звітного періоду не подали звітність (квартальну) у визначені ПКУ терміни, після переходу на місячний звітний період подають за такі попередні звітні періоди, які дорівнювали календарному кварталу, квартальну звітність.

Уточнюючі декларації з ПДВ за звітні періоди, за які платники податку до внесення змін Законом № 466 подавали квартальну звітність з ПДВ, також подаються за звітний період, який дорівнює календарному кварталу.

 

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 101.23 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Читайте також:

Написати нам

Напишіть
нам в чат

telegramSupportFacebooktelegramSupportFacebook