11 черв. 2020 р.
Розблокування ПН/РК ліцензії на право провадження госпдіяльності
ПДВ
5 хв.
1589
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування за затвердженою формою, в якій зазначають додаткову інформацію, надану платником податку.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 25.05.2020 р. № 2172/6/99-00-17-01-02-06/ІПК
Державна податкова служба України розглянула відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) звернення (далі - Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо роз’яснення податкового та іншого законодавства та в межах компетенції повідомляє.
Видами діяльності Товариства є, зокрема, «Неспеціалізована оптова торгівля» (КВЕД 46.90), «Роздрібна торгівля пальним» (КВЕД 47.30), «Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами» (46.71). Товариство цікавить питання: Чи передбачено надання податковому органу при розгляді питання щодо прийняття рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригуванні в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, ліцензії на право здійснення господарської діяльності в т. ч. ліцензії на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі.
Читати також:
За яких умов анулюється реєстрація платником ПДВ?
«Сплячі» ФОПи та списання нарахованого ЄСВ: перше офіційне роз'яснення ДПС
Дата отримання розрахунку коригування до ПН покупцем та як підтверджується його отримання
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (п. 1.1 ст. 1 розділу І Кодексу).
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані Кодексом.
При цьому п. 44.1 ст. 44 розділу II Кодексу визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Правові основи оподаткування податку на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Кодексу реєстрація податкової накладтої/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкс вої накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок 1).
Цим Порядком, зокрема, визначено критерії ризиковості здійснення операцій, які включають в т. ч. відсутність (анулювання, зупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право платника податку на виробництво, експорт, імпорт і оптову торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними п.п. 215.3.1 і 215.3.2 п. 215.3 с. 215 Кодексу, стосовно товарів, зазначених платником податку в податковій накладній/розрахунку коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі на дату їх складення та відсутність на дату складення податкової накладної / розрахунку коригування відомостей (актуального запису) в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб’єкта господарювання, який подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, у яких зазначено товар (пальне) за кодами згідно з УКТЗЕД відповідно до п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Пунктом 6 Порядку 1 серед іншого передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 120 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок 2), який визначає механізм прийня гтя рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до п. 201.16 ст. 201 Кодексу зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 5 цього Порядку визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, який може включати:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/посдуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахункії;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Відповідно до п. 10 Порядку 2 комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком.
Дана форма рішення передбачає зазначення додаткової інформації, наданої платником.
Враховуючи вищевикладене, за умови дотримання Товариством зазначених вище нормативних актів, та ведення господарської діяльності у спосіб, що не суперечить іншим нормам законодавства, зупинка реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування не відбуватиметься.
Відповідно до п.п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Джерело: uteka.ua
Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс
Долучайтесь до нас в Instagram, facebook та Telegram на Вас чекають:
Читайте також:
- 4 років тому...
Реформа й вдосконалення системи моніторингу ПДВ
Шмигаль навів спеціальні умови МВФ для отримання траншу. Серед них – реформа й вдосконалення системи моніторингу ПДВ та покращення бізнес-клімату - 6 років тому...
Висновки судів щодо реєстрації податкової накладної наступного дня після останнього дня реєстрації
Прострочення реєстрації ПН на 1 день - 4 років тому...
Одна з підстав блокування ПН – підміна одних товарів іншими
За повідомленням ДПС, податківці вже навчились упереджувати можливість ухилення від оподаткування з ПДВ за рахунок підміни товарної номенклатури в ПН (так звана «скрутка») - 6 років тому...
Уточнення показників декларації про доходи підприємцем на загальній системі: чи буде штраф і пеня?
Податківці повідомили, як підприємець-загальносистемник може самостійно виправити (уточнити) помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації про майновий стан і доходи - 5 років тому...
Мінфін удосконалює систему моніторингу ризиків з ПДВ
Проект змін до порядку блокування податкових накладних - 6 років тому...
Списання ТМЦ, основних засобів, обладнання, які було повністю знищено під час пожежі: що в ПДВ-обліку
ПДВ облік ОЗ після пожежі - 6 років тому...
Погоджено зміни до критеріїв блокування ПН та РК
Оновлено критерії блокування ПН та РК - 6 років тому...
Інструкцію з бухобліку ПДВ скасують (проект Мінфіну)
Проектом наказу Мінфіну пропонується визнати такою, що втратила чинність Інструкцію з бухгалтерського обліку податку на додану вартість - 5 років тому...
Увага! У неділю, 30 червня, можна буде зареєструвати податкові накладні!
Останній день реєстрації ПН/РК в червні - 30, неділя - 4 років тому...
Податкові консультації: нові правила