Заповнення Податкового розрахунку об’єднаної звітності на прикладі M.E.Doc

Заповнення Податкового розрахунку об’єднаної звітності на прикладі M.E.Doc 09-04-2021

Ключові слова: тип розрахунку, додатки, відомості
 

В даній статті розберемо заповнення Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску. 

Наказ Міністерства Фінансів України №773 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» встановлює форму Податкового розрахунку.

Документ подається щоквартально, з розбивкам по місяцям і у період, що наступає після звітного кварталу. Вперше його потрібно подати за І квартал 2021 рік.

Розрахунок потрібно подавати у випадку, якщо підчас звітного періоду було нараховано дохід.
 

Створюємо Податковий розрахунок

Щоб знайти Податковий розрахунок за формою J/F0500106 у програмі M.E.Doc,  перейдіть у розділ Звітність -  Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ.

Обираємо період квартал та створюємо сам Податковий розрахунок і додатки. Для створення документу окрім періоду потрібно вказати номер та тип розрахунку: звітний, звітний новий, уточнюючий, довідковий (Мал. 1).

об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ, податковий розрахунок
Мал. 1

Переходимо до заповнення

Форма включає в себе відомості про роботодавця, працівників та про склад Розрахунку, головної таблиці, що в свою чергу складається з трьох розділів.

При відкритті документу початок форми заповниться автоматично даними з картки підприємства (Мал. 2).

об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ, податковий розрахунок
Мал. 2

Далі зазначаємо кількість додатків та кількість аркушів, наприклад: Додаток 1 та Додаток 4 (Мал. 3).

В майбутньому оновленні оновленні планується ввести автоматичне заповнення графи кількість додатків для рядків 061 – 066. 

об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ, податковий розрахунок
Мал. 3

M.E.Doc передбачає можливість заповнення Податкового розрахунку відомостями Додатка 1 та Додатка 2. Для цього потрібно перйти в «Правка» - «Заповнення Розрахунку із Додатку 1 та Заповнення Розрахунку із Додатку 2».

Більшість підприємств мають заповнювати розділ I, тому розберемо його детальніше.

Даний розділ схожий на Таблицю 1 Звіту з ЄСВ (Мал. 4). Він вміщує дані кварталу по місяцям відповідно нарахованим заробітним платам за видами виплат.

об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ, податковий розрахунок
Мал. 4

Після заповнення натискаємо кнопку перевірити документу. Якщо всі дані внесено вірно, то стан буде відображатись з написом «Вірний» (Мал. 5).