Бухоблік ПДВ після втрати чинності Інструкції: роз’яснення від Мінфіну

Бухоблік ПДВ після втрати чинності Інструкції: роз’яснення від Мінфіну 26-09-2019

Мінфін у листі від 12.09.2019 р. № 35210-07-10/22881 надав роз’яснення, на підставі чого здійснюється облік ПДВ після втрати чинності Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість від 01.07.1997 р. № 141.

Так, Мінфін нагадав, що ведення бухобліку та складання фінзвітності регулюється Законом України від 16.07.1999 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»

Порядком подання фінансової звітності, затвердженим постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419, визначено, що фінзвітність (як звичайна, так і  консолідована) складаються за НП(С)БО або МСФЗ, або НП(С)БО в державному секторі відповідно до законодавства.

Якщо відповідно до законодавства підприємство для ведення бухобліку та складання фінзвітності застосовує МСФЗ, то для нього вимоги МСФЗ є правилами бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

Призначення і порядок ведення рахунків бухобліку для всіх суб’єктів господарювання та їх відокремлених підрозділів, крім банків, бюджетників та підприємств, що використовують МСФЗ, встановлено Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.1999 р. № 291.

Справляння ПДВ регулюється розд. V Податкового кодексу України.

Особливості формування облікової політики  підприємства визначено розд. II Методичних рекомендацій щодо облікової політики підприємства, затверджених наказом Мінфіну від 27.06.2013 р. № 635 (далі – Методрекомендації). Так, відповідно до п. 1.2 Методрекомендацій підприємство самостійно на основі НП(С)БО та інших нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку визначає за погодженням з власником (власниками) або уповноваженим ним органом (посадовою особою) відповідно до установчих документів облікову політику підприємства, а також зміни до неї.

Нагадуємо нашим користувачам, що Інструкція № 141 втратила чинність 09.08.2019 р. відповідно до наказу Мінфіну від 18.06.2019 р. № 247.

Докладніше про те, хто повинен складати фінзвітність за МСФЗ та які підприємства мають оприлюднити фінзвітність у 2019 році – читайте у Блозі бухгалтера. Зокрема, до підприємств, які повинні скласти фінзвітність за МСФЗ, відносяться такі, що становлять суспільний інтерес, ПАТи, підприємства з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення та ті, які надають фінансові послуги.

Джерело: medoc.ua

__________________________________________________________________________

Долучайтесь до нас в Instagram та facebookна Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

!Дізнатися більше новин Ви також зможете на нашому каналі в >>> Telegram.


Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті