26 черв. 2020 р.
Нові терміни для обов’язкового використання РРО фізичними особами-підприємцями платниками ЄП
ПДВ
5 хв.
1865
Податківці нагадують, що відповідно до Закону України від 17.03.2020 р. № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», запроваджено нові терміни щодо обов’язкового використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку.
Для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку 2, 3 та 4 групи запроваджено наступні етапи обов’язкового використання РРО. Обов’язкове використання РРО, як раніше, залишається для ФОП платників єдиного податку, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів;
- реалізацію виробів медичного призначення.
Читайте також:
В Україні можуть збільшити максимальну суму переказу з 5 до 25 тисяч гривень
Уряд доопрацював законопроект про працю: чого чекати?
Нововведення щодо ПДВ - інформує ДПСУ
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для ФОП платників єдиного податку, які здійснюють:
- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
- надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.
Інформуємо, що з 1 квітня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для усіх ФОП платників єдиного податку 2-4 групи, незалежно від того, який дохід отримано фізичною особою-підприємцем.
Додатково звертаємо увагу, якщо протягом 2020 року обсяг доходу ФОП – платника єдиного податку 2-4 групи перевищить 1 млн грн, то для такого ФОП використання РРО стає обов’язковим з першого числа кварталу, який наступає після моменту такого перевищення.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, які вже зобов’язані використовувати РРО (пункт 296.10 ПКУ).
Окремо слід відмітити, що з 01.08.2020 року платники податків зможуть використовувати програмні РРО. На відміну від традиційних РРО в програмних РРО присвоєння фіскального номера електронному розрахунковому документу буде відбуватися на фіскальному сервері контролюючого органу із збереженням даних щодо виконання розрахункової операції у системі обліку даних РРО, що значно спрощує роботу платника податків та унеможливлює зловживання в сфері внесення даних до фіскальних чеків.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Додатково зазначаємо, що на період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей. В той же час, на період відсутності зв'язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.
Суб'єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.
Джерело: Бухгалтер 911
Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс
Долучайтесь до нас в Instagram, facebook та Telegram на Вас чекають:
Читайте також:
- 4 років тому...
Реформа й вдосконалення системи моніторингу ПДВ
Шмигаль навів спеціальні умови МВФ для отримання траншу. Серед них – реформа й вдосконалення системи моніторингу ПДВ та покращення бізнес-клімату - 6 років тому...
Висновки судів щодо реєстрації податкової накладної наступного дня після останнього дня реєстрації
Прострочення реєстрації ПН на 1 день - 4 років тому...
Одна з підстав блокування ПН – підміна одних товарів іншими
За повідомленням ДПС, податківці вже навчились упереджувати можливість ухилення від оподаткування з ПДВ за рахунок підміни товарної номенклатури в ПН (так звана «скрутка») - 6 років тому...
Уточнення показників декларації про доходи підприємцем на загальній системі: чи буде штраф і пеня?
Податківці повідомили, як підприємець-загальносистемник може самостійно виправити (уточнити) помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації про майновий стан і доходи - 5 років тому...
Мінфін удосконалює систему моніторингу ризиків з ПДВ
Проект змін до порядку блокування податкових накладних - 6 років тому...
Погоджено зміни до критеріїв блокування ПН та РК
Оновлено критерії блокування ПН та РК - 4 років тому...
Податкові консультації: нові правила
- 4 років тому...
Вийшло оновлення M.E.Doc з новими формами ПН та РК
Нові ПН та РК вже в M.E.Doc - 6 років тому...
Списання ТМЦ, основних засобів, обладнання, які було повністю знищено під час пожежі: що в ПДВ-обліку
ПДВ облік ОЗ після пожежі - 6 років тому...
Граничний день реєстрації податкової накладної в ЄРПН є святковим (вихідним) днем. Які наслідки?
Граничний день реєстрації ПН/РК