Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

Яку кількість осіб необхідно зазначити у податковій декларації за звітний період? ФОП ІІ та ІІІ групи

Яку кількість осіб необхідно зазначити у податковій декларації за звітний період? ФОП ІІ та ІІІ групи 20-05-2020

Як у податковій декларації платника ЄП ФОП другої та третьої груп заповнюється поле «Фактична чисельність працівників у звітному періоді», якщо кожного місяця кварталу чисельність найманих осіб або осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, була різною?


Читати також:

Звільнення від сплати єдиного податку для І та ІІ груп в період карантину

За яких умов ФОП можуть бути платниками ЄП І-ІІ групи?

З 15 травня діють нові правила видачі лікарняних на період карантину

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


 

Відповідно до п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

1) не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

2) обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

Третю групу платників єдиного податку можуть обрати, зокрема, фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 7 000 000 гривень (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

Отже, якщо кількість осіб, які перебувають з платниками ЄП другої або третьої груп у трудових відносинах, кожного місяця кварталу була різною та враховуючи, що для таких платників ЄП однією з основних умов перебування на спрощеній системі оподаткування є не перевищення 10-ти осіб або необмеженої кількості осіб відповідно, то у полі «Фактична чисельність працівників у звітному періоді» податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця зазначається найбільша чисельність працівників за будь-який місяць податкового (звітного) періоду.

 

Джерело: ibuhgalter.net

Редактор: Михайло Яремчук — контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті