Оцініть переваги онлайн-звітності та електронного документообміну від 26 грн на місяць!

Який період охоплюють перевірками ДПС?

Який період охоплюють перевірками ДПС? 25-06-2020

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що  під час  планування, організації та проведення документальних перевірок контролюючі органи враховують строки давності, визначені п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які поширюються також на період, який може бути охоплений перевіркою.


Читайте також:

 

В Україні можуть збільшити максимальну суму переказу з 5 до 25 тисяч гривень

Уряд доопрацював законопроект про працю: чого чекати?

План податкових перевірок юросіб відкоригували; оновили план перевірок фізосіб та з питань ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:

 


При цьому, при плануванні, організації, проведенні перевірок, нарахуванні за їх результатами податкових зобов’язань передбачені виключення щодо дотримання строків давності, визначених п.102.1 ст.102 ПКУ, наявні обставини, передбачені п.102.2 ст. 102 ПКУ, у т. ч. якщо платником не подано податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання.

У разі проведення перевірок з питань дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, а також визначення за результатами суми грошових зобов’язань платника податків у випадках, коли ПКУ не передбачено подання декларації, застосування строків давності  здійснюється з урахуванням терміну позовної давності – 1095 днів (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ).

Відповідно до част.16 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені по єдиному внеску не застосовується.

Документальною перевіркою в частині правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування охоплюється період з 01 січня 2011 року або період, що настає за періодом, охопленим попередньою перевіркою із зазначеного питання.

Тобто, при плануванні, організації та проведенні документальних перевірок контролюючі органи враховують строки давності, визначені п. 102.1 ст. 102 ПКУ, які поширюються також на період, який може бути охоплений перевіркою, крім перевірок в частині правильності обчислення, повноти та своєчасності сплати єдиного внеску.

 

 

Джерело: Офіційний портал ДПС у Київській області

Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті