12 груд. 2018 р.
Секретні можливості модулю "Облік заробітної плати", або що таке "спецфункція"

ISpro
5 хв.
2249
Оновлено 16.09.2024 р.
Увага!!! Перед використанням спец функції, необхідно створити резервну копію.
Увага!!! Інформація в статті є інформативною, рекомендуємо перед використанням зазначених спеціальних функцій проконсультуватися з нашими спеціалістами по супроводженню програми.
1. Спеціальні функції в модулі "Налаштування"
«Спецфункція» призначена для коригування методів розрахунку і параметрів налаштувань. Виклик функції в модулі налаштування, відбувається за допомогою комбінації клавіш Ctrl+Shift+S; за допомогою Ctrl+Shift+G активується підтвердження процесу (натискання клавіші ОК). При цьому, курсор повинен знаходитися на правій стороні вікна, на одному з полів.
Заміна ключових реквізитів видів оплат і фондів: дозволяє в налаштуванні, коригувати методи розрахунку і параметри налаштування
Конвертація таблиці входження: змінює налаштування таблиці входження (бажано не використовувати цей пункт змін)
Заповнити посилання на структурні одиниці в картотеках і документах та заповнити структурні одиниці для яких є доступ до ВО – ці налаштування призначенні для централізованого обліку з певними налаштуваннями у програмі.
2. Спеціальні функції в реєстрі особових рахунків.
Викликаються в реєстрі особових рахунків за допомогою прихованих комбінацій клавіш Ctrl+Shift+F і Ctrl+Shift+G (для підтвердження процесу).
Нормалізація призначень/переміщень: виконується, якщо данні по працівнику не застосувались.
Заповнення номерів особових карток по табельному номеру: якщо потрібно щоб особовий номер співпадав із табельним.
Нормалізація записів ШПЗ: функція приводить у відповідність суму масиву ШПЗ з сумою записи виду оплати.
Нормалізація записів донарахування/зняття податків: проводиться з метою проставлення в записах податку ознаки Донарахування/Зняття в імпортованому архіві, якщо імпортувалися такі записи. Другий випадок застосування цієї функції, якщо утримання призначалися спочатку в Налаштуванні по підприємству, а потім змінювалися призначення працівникові в Особових рахунках на закладці Утримання (або навпаки, спочатку утримання призначалося в Особових рахунках, а потім в Налаштуванні).
Нормалізація записів податків, утриманих за неповний місяць: корегує податки утримані за неповний місяць.
Нормалізація стажів: перераховує і оновлює дату початку стажу.
Формування записів внутрішніх сумісників: функція використовується, якщо в поточному місяці на картці основного працівника був створений внутрішній сумісник і є необхідність пов'язати ці картки по архіву.
Відновлення сум Нараховано/Утримано/Сальдо: функція проходить по записах розрахункового листа (поточного і архівного періоду) і відновлює суми Нараховано / Утримано / Сальдо. В поле Вихідний період встановлюється місяць початку для відновлення сум.
Відновлення архіву фондів: ця функція виконується після зміни настройки фонду, коли виникає необхідність переписати фонди архівного періоду з поточними коригуваннями настройки фонду.
Відновлення архіву проводок: ця функція виконується після зміни налаштувань проводок, коли виникає необхідність переписати проводки архівного періоду з поточними коригуваннями налаштування проводок.
В поле Кількість місяців відновлення архіву фондів і проводок проставляється число (кількість місяців). Вказувати кількість місяців можна тільки при одночасно включених параметрах Відновлення архіву фондів і Відновлення архіву проводок.
Відновлення архіву розрахункових листів на дату: в поле Аналіз виплат з періоду встановлюється місяць початку відновлення. З зазначеного періоду в архіві розрахункових листів проставляється фіктивна дата створення запису в розрахунковому листі. Використовується підприємствами, які формують звіти на дату, щоб записи архіву не підтягувалися до звітів.
Вирівнювання суми виплати заробітної плати для погашення заборгованості до зазначеного періоду: ця функція порівнює суму виплати з вихідним сальдо даного місяця. Якщо сума виплати за цей місяць не дорівнює сумі сальдо, програма дораховує/віднімає суму виплати за даний період, приводячи її до суми сальдо, і, віднімає/додає ту ж суму в іншому періоді, в якому була переплата/недоплата. Тобто вирівнює суми виплат після некоректного погашення заборгованості. В поле зі значком вибору вибирається період (можливо поточний період).
Видалення перерахувань, проводок, без документа-підстави: функція видаляє «завислі» (помилкові) перерахування і проводки на дату.
Установка ознаки індексації для наказів: функція проходить за наказами і встановлює в наказах на зміну окладу/тарифу параметр «Індексувати заробіток відповідно до зміни окладу/тарифу».
Перерахунок архівних планових сум утримань: в архівних місцях в записах утримання прописується базова сума, з якої розрахована сума утримання. Використовується для імпортованих архівів або заведених вручну, а також, якщо був використаний доступ до архіву і проведене ручне коректування сум утримання в архіві.
Перерахунок архівних планових сум утримання по безробіттю 2009: на 2018 рік функція не актуальна.
Фізичне видалення особових рахунків і особистих карток: повністю видаляє особові рахунки з програми (відновленню не підлягає!).
Вилучення надбавки: видаляє вибрану надбавку зі списку постійних нарахувань.
Видалення архіву розрахункових листів до періоду: функція фізично видаляє архів розрахункових листів(відновленню не підлягає!).
Заповнення планової тривалості відпустки: корегування даних відпустки в особовому рахунку.
Коригування місця точки сум в архіві розрахункових листів із зазначенням періоду та коефіцієнта: після імпорту даних при невірному налаштуванні точності валюти може виникнути невірна точність остаточних сум. Наприклад, точність остаточних сум збільшена в 100 разів. В такому випадку, при запуску цієї функції коефіцієнт має бути 0.01.
Заповнення даних для виплати за замовчуванням: використовується для автоматичного заповнення в архіві неявних виплат – обчислюється, як різниця між сумою Нараховано і Утримано в розрахунковому листі. Отримана сума вводиться як виплата заробітної плати.
Заповнення базового окладу з надбавки: вибирається вид оплати – надбавки.
Створення запису пільги ПДФО: вибирається вид пільги. Можливе масове створення запису пільги по виділеним співробітникам в Реєстрі особових рахунків.
Лікарняні: включити признак продовження: якщо другий лікарняний не продовжує перший.
Заповнити маску днів для архівних записів розрахункового листа; Проставити аналітику в постійних нарахуваннях; Розібрати строку адреси за частинами; Відмінити розборку строки адреси по частинам: ці функції використовуються при певних(додаткових) налаштуваннях. Без цих налаштувань, спецфункція не працює.
Провідмінювати ПІБ робітників: результат виконання – заповнення полів ПІБ у відповідних відмінках на 3-й сторінці загальних відомостей по працівнику. Можна виконати по всім працівникам або за позначеними записами.
Будьте уважні при користуванні "спецфункціями"!
Якщо вас цікавить програма українського розробника з широкими можливостями і ви в пошуках надійного партнера, звертайтеся за телефонами: (095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04, або залиште заявку тут
Більше інформації про ISpro: Бюджет тут
Більше інформації про ISpro: Освіта тут
Більше інформації про ISpro: ERP тут
Автор: Слизький Сергій, провідний спеціаліст ISpro в ГК “Інтелектуальний сервіс”.
Дізнайтеся більше про ISpro
Читайте також:
- 10 днів тому...
Як правильно визначити тривалість щорічної відпустки у 2025 році
Сезон відпусток у розпалі, а отже — час нагадати, як правильно розрахувати тривалість основної щорічної відпустки, особливо якщо працівник мав дні відсутності без збереження заробітної плати - Місяць тому...
Топ-5 можливостей ISpro: модуль “Облік Основних засобів”
Ефективний облік основних засобів — одна з ключових умов прозорого фінансового управління на підприємстві. ERP-система “ISpro” пропонує потужний функціонал, який дозволяє автоматизувати всі процеси, пов’язані з рухом, обліком, амортизацією та інвентаризацією основних засобів. Пропонуємо ознайомитися з п’ятьма ключовими можливостями - 2 місяці тому...
Щорічні відпустки в "ISpro"
У літній період у бухгалтерів значно зростає навантаження: працівники масово йдуть у щорічні відпустки, і кожен випадок потребує точного розрахунку середньої зарплати, дотримання строків виплати, формування документів для звітності - 3 місяці тому...
Нараховуємо відрядження в ISpro
Працівник їде у відрядження — для бухгалтера це одразу великий обсяг роботи: від створення наказу і розрахунку відрядних до формування авансового звіту. В даній статті розглянемо етапи з розрахунком відрядних - 3 місяці тому...
Переваги ISpro: Автоматизація буденних процесів
У світі, де час — найцінніший ресурс, перемагають ті, хто діє ефективно. ISpro — це програмний комплекс, що дозволяє автоматизувати ключові бізнес-процеси, звільняючи працівників від рутинної роботи, зменшуючи ризик помилок і підвищуючи загальну продуктивність. - 2 місяці тому...
Автоматизація обліку Заробітної плати: успішний кейс впровадження ISpro в Болградській РДА
Впровадження сучасних програмних рішень дозволяє значно зменшити ризики помилок, підвищити ефективність роботи та оптимізувати облік на підприємстві. Щомісяця все більше компаній та організацій - 3 місяці тому...
Чому українським бюджетним установам варто перейти з 1С на ISpro
Після початку повномасштабної війни з росією питання інформаційної безпеки та імпортозаміщення стало пріоритетним для державного сектору України. Одним із критичних аспектів є використання російського програмного забезпечення, зокрема - 2 місяці тому...
Від договору до платіжної інструкції: ERP-система ISpro
Робота з контрагентами — постачальниками або замовниками — завжди починається з головного: укладення договору. У цій статті ми розглянемо, як за допомогою модуля «Договори» ERP-системи ISpro організувати процес закупівлі й оплати товарів чи послуг - 2 місяці тому...
Нові правила виплат лікарняних сумісникам на підприємстві 2025
З 4 квітня 2025 року набрали чинності зміни щодо виплати лікарняних працівникам, які працюють за сумісництвом. Відтепер питання «платити чи не платити?» має чітку відповідь — так, платити, але за певних умов. Приклади розглянемо нижче. - 7 місяців тому...
Вступив в силу закон про підвищення податків. Що нового?
28 Листопада 2024 року бізнес дочекався підписання Закону від 19.11.2024 №4059-IX "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та нашумівшого Закону №4015 про підвищення податків. Очікування підписання закону про підвищення податків були вже з 10 Жовтня 2024 року, коли його