Нараховуємо відрядження в ISpro

Нараховуємо відрядження в ISpro

Працівник їде у відрядження — для бухгалтера це одразу великий обсяг роботи: від створення наказу і розрахунку відрядних до формування авансового звіту.
В даній статті розглянемо етапи з розрахунком відрядних у модулі Заробітна плата ERP-системи ISpro.

Розглянемо два приклади:

  • перший — робота ведеться з модулями "Кадри" та "Заробітна плата",
  • другий — працюємо виключно в модулі "Заробітна плата".

1. Працюємо з модулями «Кадри» та «Заробітна плата»

Створення наказу

Переходимо по пунктах Облік кадрів - Картотека - Накази, обираємо Вид Наказу - Відрядження, обираємо актуальний  Період та Журнал в якому будемо працювати.

Далі в реєстрі наказів натискаємо Реєстр - Створити Наказ відкривається вікно Вибір виду наказу, обираємо з переліку Про відрядження та натискаємо ОК (Мал. 1). Відкривається вікно Створення наказу, де заповнюємо Номер проєкту, Дату реєстрації й Дату введення в дію та натискаємо ОК (Мал. 2).

Мал.1

Мал.2

У нижній частині вікна реєстру наказів на вкладці Операції натискаємо ПКМ (праву кнопку миші) та обираємо Створити операцію, після чого відкривається вікно Вибір типової операції, обираємо Відрядження та натискаємо ОК (Мал. 3). 

Мал.3

Наступним етапом з'являється вікно для вибору співробітника, підтягуємо його в рядку Прізвище І.Б., основні дані такі як Посада, Обліковий склад підтягуються автоматично з картки співробітника. Далі заповнюємо Дані операції - Вид відрядження, де обираємо вид оплати, яким буде розраховано суму відрядження та натискаємо ОК. Заповнюємо Дату початку, Дату кінця, Кількість днів розраховується автоматично, за необхідності заповнюємо інші пункти - Населений пункт, Заміщає працівник та ін. (Мал. 4). Після заповнення всіх даних, відмічаємо створений наказ, натискаємо ПКМ та обираємо Провести, після чого програма запитує номер наказу та дату, натискаємо ОК. Наказ змінює статус на Проведений, на даному етапі ми завершили роботу в модулі Кадри й можемо переходити до розрахунку відрядження.

Мал.4

Етап розрахунку відрядження 

Переходимо по пунктах Облік праці й заробітної плати - Документи - Універсальний документ. Далі обираємо актуальний період і Журнал для роботи та натискаємо Реєстр - Сформувати документи з наказів. Обираємо створений наказ на відрядження, якщо таких буде декілька, можна відмітити одразу декілька, обираємо режим формування - Окремий документ для кожного наказу чи Один документ для всіх наказів та натискаємо ОК (Мал. 5).

Мал.5

Найменування документа автоматично заповнюється по даних наказу, статус - Не розраховано. Щоб розрахувати документи зайдемо в нього подвійним натисканням миші, програма пропонує здійснити розрахунок натискаємо ОК. Після розрахунку в документі справа, відображається вся інформація з відрядження - Дата початку та закінчення, Оплачувані та календарні дні, Оплата вихідних (можемо одразу обрати варіант оплачувати чи ні), Підстава (інформація за наказом), Заробіток (середньоденний чи середньогодинний), Період збору заробітку, Середньоденна, Дні, Години, Сума та Джерело фінансування (Мал. 6). 

Мал.6

Для перегляду інформації по розрахунку можемо переглянути Роз'яснення розрахунку - натискаємо ПКМ по працівнику чи Середньоденній та обираємо Роз'яснення розрахунку, або натискаємо на Друк та обираємо звіт 1579 Розрахунок відрядження, після чого отримуємо зручне роз'яснення розрахунку відрядження (Мал. 7). 

Мал.7

Щоб інформація по даному розрахунку потрапила в розрахунковий лист та відобразилася в табелі, документ необхідно закрити. Переходимо в Реєстр універсальних документів та натискаємо Реєстр -  Закрити документ. Щоб впевнитись, що розрахунок є в розрахунковому листі співробітника, переходимо з документа по пунктах Реєстр - Розрахунковий лист (Мал. 8), де бачимо, що Відрядження відображається чорним кольором. Якщо в розрахунковому листі натиснути Реєстр - Табель (Мал. 9), то бачимо, що відрядженням протабельовано дні з 01/04/2025 по 04/04/2025 (відображається буквами ВД).

Мал.8

Мал.9

 

2.  Працюємо виключно в модулі Заробітна плата

Головна відмінність роботи з розрахунком відряджень, коли немає модуля Кадри в тому, що документу наказу в програмі не має і тут з’являється трішки більше ручної роботи. Отже, розгляньмо, роботу в такому режимі.

Починаємо працювати одразу по шляху Облік праці й заробітної плати - Документи - Універсальний документ. Далі обираємо актуальний період і Журнал для роботи та натискаємо Реєстр - Створити, де вручну заповнюємо дані - Номер документа, Найменування, Вид оплати, Розрахунковий період та натискаємо ОК (Мал. 10).

Мал.10

Подвійним натисканням по створеному документу заходимо в сам документ та у вікні справа в рядку Таб. номер чи Реєстр - Вибір працівників за списком обираємо працівника (Мал. 11). Справа заповнюємо Дата початку, Дата закінчення, Підстава Дата та Номер (інформація про наказ) та перевіряємо інші дані, що підтяглися автоматично - Заробіток, Період збору заробітку, Середньоденна, Дні, Години, Сума, Джерело фінансування.

Мал.11

В разі потреби можемо переглянути роз'яснення розрахунку натиснувши ПКМ - Роз'яснення розрахунку чи натиснувши Друк і обравши звіт 1579 Розрахунок відрядження. Після закриття документа через Реєстр -  Закрити документ інформація про нарахування також відобразиться в розрахунковому листі та можна переглянути інформацію в табелі, як і в попередньому прикладі. 

На цьому роботу з розрахунком відрядження завершено.


Розрахунок відрядження в ISpro — це зручна та автоматизована процедура, особливо при наявності модуля Кадри.
ERP-система ISpro відповідає вимогам законодавства України й дозволяє здійснювати гнучкі розрахунки згідно з потребами підприємства.

Якщо ви шукаєте програму для бухгалтерського обліку — звертайтеся! Замовте безкоштовну демонстрацію, і наші спеціалісти з радістю покажуть можливості системи та дадуть відповіді на всі ваші запитання.

Авторка: Воронєвська Руслана, провідна спеціалістка ISpro ГК "Інтелектуальний сервіс"

Демонстрація можливостей ISpro

Дізнайтеся більше про ISpro

Читайте також:

  • 8 днів тому...
    Нараховуємо відрядження в ISpro
    Працівник їде у відрядження — для бухгалтера це одразу великий обсяг роботи: від створення наказу і розрахунку відрядних до формування авансового звіту. В даній статті розглянемо етапи з розрахунком відрядних
  • 11 днів тому...
    Переваги ISpro: Автоматизація буденних процесів
    У світі, де час — найцінніший ресурс, перемагають ті, хто діє ефективно. ISpro — це програмний комплекс, що дозволяє автоматизувати ключові бізнес-процеси, звільняючи працівників від рутинної роботи, зменшуючи ризик помилок і підвищуючи загальну продуктивність.
  • 18 днів тому...
    Чому українським бюджетним установам варто перейти з 1С на ISpro
    Після початку повномасштабної війни з росією питання інформаційної безпеки та імпортозаміщення стало пріоритетним для державного сектору України. Одним із критичних аспектів є використання російського програмного забезпечення, зокрема
  • Місяць тому...
    АВАНСОВИЙ ЗВІТ. Створюємо в ISpro
    Авансовий звіт — це важливий бухгалтерський документ, який підтверджує використання підзвітних коштів. У системі ISpro цей процес автоматизований, що значно спрощує ведення обліку. У цій статті ми розглянемо покрокову інструкцію щодо
  • Місяць тому...
    ТОП-5 фішок ISpro “Облік Заробітної плати”: автоматизуйте розрахунок заробітної плати легко і швидко!
    Розрахунок заробітної плати – це один із ключових процесів для будь-якого підприємства. Постійні зміни в законодавстві, необхідність вчасних і точних розрахунків нарахувань, надбавок, податків та інших утримань можуть створювати додаткові труднощі бухгалтеру по заробітній платі. Саме тому важливо
  • 4 місяці тому...
    Амортизація на підприємстві в ISpro
    Амортизація або знос – це систематичний розподіл витрат на основні засоби протягом їхнього строку використання або експлуатації на різні періоди часу. Іншими словами, це поетапне зменшення вартості основного засобу, яке враховується в обліку протягом
  • 5 місяців тому...
    Вступив в силу закон про підвищення податків. Що нового?
    28 Листопада 2024 року бізнес дочекався підписання Закону від 19.11.2024 №4059-IX "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та нашумівшого Закону №4015 про підвищення податків. Очікування підписання закону про підвищення податків були вже з 10 Жовтня 2024 року, коли його
  • 2 місяці тому...
    Впровадження ISpro. Успішний кейс
    Успішний кейс – це приклад певної стратегії, підходу чи рішення, які призвели до бажаного результату. Іншими словами, це історія успіху, яка демонструє, як правильно застосовані методи та ресурси допомогли досягти
  • 3 місяці тому...
    ISpro - сучасна бухгалтерська програма. Гарантії оплати праці
    В сучасному світі складно уявити бухгалтера, який користується рахівницею. Ці часи минули і це добре. Ви тільки уявіть яку масу інформацію бухгалтер тримав в голові, скільки стосів паперу мав списувати та перелистувати, щоб
  • 5 місяців тому...
    Інвентаризація основних засобів в ERP-системі ISpro
    Інвентаризувати основні засоби згідно з п. 10 розд. І Положення № 879 підприємство має в період з 1 жовтня по 31 грудня звітного року. У ERP-системі ISpro інвентаризацію створюється у модулі