Розрахунок нічних в ISpro - зміни відповідно до ст. 54 Кодексу законів про працю України

Розрахунок нічних в ISpro - зміни відповідно до ст. 54 Кодексу законів про працю України

 

Ведення табельного обліку робочого часу в підприємствах, в установах і організаціях регламентується наказом Держкомстату України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. № 489. У табелі обліку використання робочого години робляться відмітки про:
- фактично відпрацьованої годину, відпрацьовані за місяць години (в тому числі понаднормові, вечірні, нічні години роботи, а також годинник роботи у святкові та неробочі дні та ін.);
- за роботу у нічний час працівники отримуються підвищену оплату.

Підвищена оплата за роботу у нічний час відносіться до державних норм з оплати праці, яка є обов'язковими для застосування підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності  та фізичними особами, які використовують найману працю.
Відповідно до статті 108 КЗпП робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому Генеральним галузевого (регіональною) Угодами та колективного договору, але не нижчих 20% тарифної ставки (окладу) за шкірних годину роботи у нічний час. Нічний час згідно статті 54 вважається з 10:00 години вечора  до 6:00 години ранку.

При роботі в нічний час встановлено тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Це правило не поширюється на працівників, для яких уже передбачено скорочення робочого часу (пункт 2 частини першої і частина третя статті 51). Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною в тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема у безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижнів з одним вихідне днем. Нічному вважається годину з 10:00 вечора до 6:00 ранку (Стаття 54 із змінами, внесеними згідно із Законом № 871-12 від 20.03.91).

Якщо у вас налаштовані графіки нічних змін, то програма розрахує автоматично якщо в особових рахунках в постійному нарахуванні є надбавка на доплату на нічні. В реєстрі особових карток відкриваємо картку потрібного співробітника.

 У Особовому рахунку працівника ми переходимо на вкладку Постійні нарахування.  

Натискаємо праву частину для того щоб підсвітилась синім кольором. Та через Реєстр - Створити, додаємо новий вид оплати цьому співробітнику.

Натискаємо на трикутник, та вибираємо надбавку за роботу в нічний час та натискаємо ОК.

Відкривається вікно, з налаштуваннями виду оплати. Заповнюємо обов’язкові поля: Дата початку, Відсоток, Джерело фінансування та тиснемо на ОК.

Перейдемо в розрахунковий лист через гарячі клавіші Alt+F3, або через Головне меню - Облік персоналу - Облік праці та Заробітної плати - Картотека - Розрахунковий лист цього співробітника, та побачимо в нарахуваннях доплату за нічний час.

Якщо графік у вас не налаштований, то нарахувати нічні ми можемо через Універсальний документ. Для цього переходимо  в Документи - Універсальний документ.

Через Реєстр - Створити або через клавішу Insert, створюємо новий документ.

Заповнюємо обов’язкові поля номер та найменування документа, і натискаємо ОК.

Заходимо в цей документ через подвійний клік лівої клавіши мишки. Та створюємо запис через Insert або через Реєстр - Створити, та заповнюємо дані: Табельний номер, Вид оплати, Дні та години фактичні.

Виходимо з документу, та наводимо на нього так щоб він підсвічувався синім кольором, через Реєстр - Закрити документ закриваємо документ.

Та перевіряємо результат в розрахунковому листі цього співробітника. Та бачимо як результат, нарахування надбавки.

Подальша робота з даним документом не відрізняється з першим створенням даного документу.

Сподіваємося, що дана стаття буде корисною для Вас. Якщо залишилися запитання по роботі в системі будемо раді Вам допомогти на нашій лінії консультації куди ви зможете звернутися за телефонами: (095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04.

Вдалої роботи!

Читайте також: