Розрахунок нічних в ISpro

Розрахунок нічних в ISpro

Оновлено 19.09.2024 р.

Ведення табельного обліку робочого часу в підприємствах, в установах і організаціях регламентується наказом Держкомстату України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. № 489. У табелі обліку використання робочого години робляться відмітки про:
- фактично відпрацьованої годину, відпрацьовані за місяць години (в тому числі понаднормові, вечірні, нічні години роботи, а також годинник роботи у святкові та неробочі дні та ін.);
- за роботу у нічний час працівники отримують підвищену оплату.

Підвищена оплата за роботу у нічний час відноситься до державних норм з оплати праці, яка є обов'язковими для застосування підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності  та фізичними особами, які використовують найману працю.
Відповідно до статті 108 КЗпП робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому Генеральним галузевого (регіональною) Угодами та колективного договору, але не нижчих 20% тарифної ставки (окладу) за шкірних годину роботи у нічний час. Нічний час згідно статті 54 вважається з 10:00 години вечора  до 6:00 години ранку.

При роботі в нічний час встановлено тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Це правило не поширюється на працівників, для яких уже передбачено скорочення робочого часу (пункт 2 частини першої і частина третя статті 51). Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною в тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема у безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижнів з одним вихідне днем. Нічному вважається годину з 10:00 вечора до 6:00 ранку (Стаття 54 із змінами, внесеними згідно із Законом № 871-12 від 20.03.91).

Якщо у вас налаштовані графіки нічних змін, то програма розрахує автоматично якщо в особових рахунках в постійному нарахуванні є надбавка на доплату на нічні. В реєстрі особових карток відкриваємо картку потрібного співробітника.

 У Особовому рахунку працівника ми переходимо на вкладку "Постійні нарахування"

Натискаємо праву частину для того щоб підсвітилась синім кольором. Та через "Реєстр" - "Створити", додаємо новий вид оплати цьому співробітнику.

Натискаємо на трикутник, та вибираємо надбавку "За роботу в нічний час" та натискаємо ОК.

Відкривається вікно, з налаштуваннями виду оплати. Заповнюємо обов’язкові поля: Дата початку, Відсоток, Джерело фінансування та тиснемо на ОК.

Перейдемо в розрахунковий лист через гарячі клавіші Alt+F3, або через "Головне меню" - "Облік персоналу" - "Облік праці й заробітної плати" - "Картотека" - "Розрахунковий лист" цього співробітника та побачимо в нарахуваннях "Доплату за роботу в нічний час".

Якщо графік у вас не налаштований, то нарахувати нічні можна через Універсальний документ. Для цього переходимо  в "Документи" - "Універсальний документ".

Через "Реєстр" - "Створити" або через клавішу Insert, створюємо новий документ.

Заповнюємо обов’язкові поля Номер та Найменування документа  і натискаємо ОК.

Заходимо в цей документ через подвійний клік лівої клавіші мишки. Створюємо запис через Insert або через "Реєстр" - "Створити", та заповнюємо дані: Табельний номер, Вид оплати, Дні та години фактичні.

Виходимо з документу, наводимо на нього так, щоб він підсвічувався синім кольором, через "Реєстр" - "Закрити документ" закриваємо документ.

Перевіряємо результат в розрахунковому листі цього співробітника. Та бачимо як результат, нарахування надбавки.

Подальша робота з даним документом не відрізняється з першим створенням даного документу.

Сподіваємося, що дана стаття буде корисною для Вас. Якщо залишилися запитання по роботі в ERP-системі ISpro будемо раді Вам допомогти на нашій лінії консультації за телефонами: (095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04.

Автор: Рибалко Максим, провідний спеціаліст ISpro ГК “Інтелектуальний сервіс”

Дякуємо за увагу!

Чому варто обрати програмний РРО?

Виникли питання? Залиште заявку для нашого фахівця

Читайте також:

  • 25 днів тому...
    Формування об’єднаної звітності в ERP-системі ISpro
    Наразі дуже активно йде подача об’єднаної звітності (оз) за ІІІ квартал 2024 року суб’єктами господарювання. Хочемо нагадати, що за цей звітний період звіт необхідно подати впродовж
  • 4 місяців тому...
    Реєстр зобов'язань: створення та експорт для СДО | ERP-система ISpro
    Завдяки рішенню ERP-системи ISpro: Бюджет можливо вести реєстр та облік бюджетних зобов'язань у модулі "Реєстр зобов’язань" з подальшим імпортом у програмне забезпечення Казначейства
  • 2 місяці тому...
    Облік батьківської плати | ERP-система ISpro
    Модуль «Батьківська плата» в системі ISpro дійсно є потужним інструментом для спрощення та автоматизації бухгалтерського обліку щодо плати за утримання дітей у навчальних закладах. Цей модуль дозволяє організувати всю необхідну інформацію в зручний і структурований спосіб, що полегшує роботу бухгалтера та підвищує ефективність обліку.
  • 2 місяці тому...
    Тарифікація 2024
    Розпочався новий навчальний рік і перед бухгалтерами постало гостре питання формування тарифікаційних списків. Ділимось з вами
  • 4 місяці тому...
    Мінімальна заробітна плата | Реалізація контролю в ERP-системі ISpro
    Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.
  • 4 місяці тому...
    Щорічна відпустка та розрахунок матеріальної допомоги: Все, що потрібно знати | ERP-система ISpro
    Розрахунок середнього заробітку для обчислення суми відпустки - задача не з простих, адже бухгалтеру потрібно врахувати заробіток за попередній рік, визначити кількість календарних днів у ньому та проаналізувати низку інших нюансів, які передбачені чинним законодавством.
  • 7 місяців тому...
    Послуга пакетного обслуговування | ERP-система ISpro
    Пакетне обслуговування передбачає повний комплекс послуг з технічного та методичного супроводу програмного комплексу ISpro
  • 6 місяців тому...
    Імпорт платежів з клієнт-банку | ERP-система ISpro: Бюджет
    Платіжна операція - це внесення, переказ або зняття коштів між платником і одержувачем, а платіжна інструкція - це розпорядження ініціатора надавачу платіжних послуг щодо виконання платіжної операції. Розповідаємо про автоматизацію роботи з платіжними інструкціями за допомогою ERP-системи ISpro: рішення Бюджет
  • 8 місяців тому...
    Відкриття розрахункових рахунків | Рішення ISpro:Бюджет 2024
    Під час впровадження процесів автоматизації обліку грошових коштів за допомогою ERP-системи ISpro важливим етапом є створення рахунків бюджетної установи. Пропонуємо розглянути чіткий порядок дій на цьому етапі.
  • 5 місяців тому...
    Відправка розрахункових листів на e-mail | Рішення ISpro:Бюджет
    Розрахунковий лист співробітника призначений для зберігання інформації про нарахування та утримання за архівні періоди та відображення результатів розрахунків за поточний обліковий період. Розрахунковий лист співробітника відкривається і на відповідній закладці особового рахунку співробітника.