Доплата за роботу у несприятливих умовах для вчителів

Доплата за роботу у несприятливих умовах для вчителів

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, з 1 січня 2025 року встановлюється щомісячна доплата в розмірі 1300 гривень за роботу в несприятливих умовах, а з 1 вересня 2600 грн.

Міністерство освіти і науки України надіслали листи департаментам (управлінням) освіти і науки, а також закладам загальної середньої освіти від 31 грудня 2024 року №1/24704-24 з роз’ясненням щодо нарахування нової доплати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.

Мінімальний розмір доплати становить 1300 грн (включаючи податки). Встановлюється для всіх педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти за основним місцем роботи незалежно від обсягу навчального навантаження. Що це означає? Що навіть якщо вчитель має менше ставки за основним місцем роботи, він гарантовано отримує мінімальну доплату в розмірі 1300 гривень.

Як проводити розрахунок нової доплати? У листі МОН, загалом, наведено 18 різних комбінацій педагогічного навантаження як приклад розрахунків нової доплати.

Які типи навчальних закладів мають право на отримує на доплату та за якими посадами:
- початкові школи;
- гімназії;
- ліцеї;
- спеціальні школи;
- навчально-реабілітаційні центри.

Посади:
- вчитель;
- логопед;
- дефектолог;
- викладач;
- практичний психолог;
- керівник гуртків;
- асистент вчителя;
- заступник директора;
- директор;
- вихователь спеціальних закладів, закладів загальної середньої освіти.

Але доплату не отримують вихователі дошкільних закладів.

Розглянемо деякі приклади, якщо викладач має навантаження більше ставки. Розрахунок доплати проводиться пропорційно:

  • повна ставка(18 год/тиждень) - 1300 грн.;
  • 20 год/ тиждень – доплата 1444,44 грн (1300/18*20);
  • 25 год/тиждень – доплата 1805,56 грн (1300/18*25).

А якщо педагог працює на декілька ставок? Або у різних закладах? Чи є сумісником? В такому випадку доплата нараховується окремо за кожне місце роботи пропорційно до обсягу навантаження. 

За основу беремо формулу: Д/п.г*ф.г

Д-доплата, п.г-планова кількість годин, ф.г-фактична кількість годин.

Для сумісника діє формула: Д*ставку.

Розглянемо приклад:

  • Вчитель має навантаженням 16 за основним  місцем роботи та 4 і 5 годин у інших закладах. Він отримає 1300 грн в основному закладі, а в інших – 288,89 грн та 361,11 грн відповідно.
  • Заступник директора має навантаження 4 години. Він отримає 1300 грн доплати, як заступник та 288,89, як вчитель за години навантаження.

Також інформуємо, що доплата є частиною заробітної плати, тому враховується при розрахунку середньої зарплати для відпусток.

Вона не виплачується за періоди, коли педагогічний працівник фактично не працює (відпустка, простій, призупинення трудового договору тощо).

Проводити розрахунок автоматично можна за допомогою програми бухгалтерського обліку ISpro. Для цього потрібно провести налаштування відповідних видів оплат з розділу “Надбавки та доплати” та добавити новостворені види до карток співробітників у постійні нарахування з датою початку 01.01.2025р. Допомогти в цьому вам можуть спеціалісти лінії консультації.

А якщо ви в пошукові програми для ведення обліку то замовляйте безкоштовну демонстрацію з функціоналом програми.

Авторка: Наталія Жучинська, провідна спеціалістка ISpro ГК “Інтелектуальний сервіс”

Чому варто обрати програмний РРО?

Виникли питання? Залиште заявку для нашого фахівця

Читайте також: