Види премій та особливості їх нарахування за допомогою ISpro

Види премій та особливості їх нарахування за допомогою ISpro

Оновлено 02.10.2024 р.

Які бувають премії? Умовно преміальні виплати можна розділити на категорії: за способами нарахування – індивідуальні й колективні, за періодичністю виплат – систематичні й разові, та за формою виплати – грошові та матеріальні.

Зазвичай премії виплачують за високі трудові показники, зразкове виконання працівником своїх обов’язків, освоєння ним нової техніки або технології, за роботу в нічний час тощо. Втім кожна компанія самостійно визначає критерії, за якими вона виплачуватиме премії працівникам, а також умови оцінки результатів праці для отримання такої виплати та її розмір.

Для виплати премії конкретним працівникам керівник компанії має видати відповідний наказ. Зазвичай працівникові виплачують премію одночасно із заробітною платою. 

Тепер розглянемо приклади нарахування різних премій за допомогою програми ISpro. Щомісячна премія, разова премія, квартальна премія, річна премія та премія за період. Кожна премія має свій метод розрахунку.

У випадку коли ми маємо постійну щомісячну суму в премії, то її можливо завести в картці особового рахунку для цього потрібно зайти в Особові рахунки працівників –  та відкрити картку працівника якому буде нараховуватися постійна премія. В інших випадках вона заноситься через Універсальний документ.

Розглянемо перший варіант створення премії, через особовий рахунок працівника. Заходимо Головне меню - Облік персоналу - Облік праці та заробітної плати - Картотека - Особові рахунки працівників. Подвійним натиском лівої кнопки миші заходимо в особовий рахунок співробітнику.

У відкритому вікні розкриваємо Призначення і переміщення та заходимо в Постійні нарахування.

Через клавішу Insert або праву кнопку миші Створити, створюємо нове постійне нарахування. 

Вводимо дані та вибираємо потрібний нам вид оплати Щомісячна премія.

Далі вносимо: дата початку/дата закінчення, відсоток (рахується від окладу) або суму, джерело фінансування.

Натискаємо ОК та переходимо в розрахунковий лист для перевірки.

Зверніть увагу!!! Якщо постійна премія у співробітника потребує змін або закінчується, то в поточному записі ставимо дату закінчення, а, при зміні параметрів нарахування створюємо новий запис.

 

Спосіб другий. Для нарахування премій в програмі можемо використати підмодуль Універсальний документ, тут ви зможете завести нарахування премії одним списком для всіх працівників але з різними параметрами нарахування.  

Переходимо Головне меню - Облік персоналу - Облік праці та заробітної плати - Документ - Універсальний документ
Відкриваємо створений Універсальний документ, та через Insert або Реєстр - Створити створюємо новий документ.

Відкриваємо документ та через клавішу Insert створюємо новий документ, далі заповнюємо поля Найменування, Дата, Номер та відкриваємо його. В документі з правої сторони обираємо працівника та вид оплати Премія разова. Далі заповнюємо усі інші дані - за який період буде нарахування, проставляємо або відсоток або суму премії, вказуємо джерело фінансування.

Коли внесли усі дані, виходимо з документа та через Реєстр - Закрити документ закриваємо документ.

Переходимо в картотеку працівників та перевіряємо дані в розрахунковому листі працівника.

 

Далі аналогічним способом створюємо документ для квартальної премії. Але період збору змінюємо на ті місяці, за які будемо нараховувати премію. Для перегляду роз’яснення розрахунку натискаємо праву кнопку миші на документі та вибираємо Роз’яснення розрахунку. Закриття та передача розрахованих сум премій відбувається так само як і в попередньому прикладі.

Щорічна премія нараховується таким самим чином як і квартальна але вказується період збору за 12 місяців. Також хочу звернути вашу увагу на те, що річна премія, як і інші види премій, розраховується згідно постанови 100. І нараховувати її потрібно в січні поточного року, з січня по грудень минулого року для правильного майбутнього включення суми премії в розрахунок середнього. 

Так само нараховується і премія за період, де вказується відповідний період збору заробітку, потрібно правильно вказати місяці за котрі нараховуєте премію. 

А от якщо усі працівники мають різний відсоток або суму премії, тоді можливо додати її через розрахунковий лист вручну. Перейдемо до розрахункового листа: Облік персоналу - Облік праці та заробітної плати - Картотека - Розрахунковий лист. Далі підсвічуємо поле з постійним нарахуванням та через клавішу Insert. Далі добавляємо потрібний вид оплати. Наприклад, «Квартальна премія» та заповнюємо дані: Дата початку/Дата закінчення, відсоток (рахується від окладу) або суму, джерело фінансування.

Отже робота з преміями в програмі  є ідентичною, різниця у визначені періоду за який відбувається розрахунок та майбутнє включення такої премії у розрахунок середнього. 

Якщо вас цікавить програма українського розробника з широкими можливостями і ви в пошуках надійного партнера, звертайтеся за телефонами: (095) 036-40-04, (098) 036-40-04, (073) 036-40-04, або залиште заявку.

Більше інформації про ISpro: Бюджет тут

Більше інформації про ISpro: Освіта тут

Більше інформації про ISpro: ERP тут

Автор: Дяченко Євген, провідний спеціаліст ISpro в ГК “Інтелектуальний сервіс”.

Демонстрація можливостей ISpro

Дізнайтеся більше про ISpro

Читайте також:

  • 14 днів тому...
    Нові правила виплат лікарняних сумісникам на підприємстві 2025
    З 4 квітня 2025 року набрали чинності зміни щодо виплати лікарняних працівникам, які працюють за сумісництвом. Відтепер питання «платити чи не платити?» має чітку відповідь — так, платити, але за певних умов. Приклади розглянемо нижче.
  • Місяць тому...
    Нараховуємо відрядження в ISpro
    Працівник їде у відрядження — для бухгалтера це одразу великий обсяг роботи: від створення наказу і розрахунку відрядних до формування авансового звіту. В даній статті розглянемо етапи з розрахунком відрядних
  • 21 днів тому...
    Автоматизація обліку Заробітної плати: успішний кейс впровадження ISpro в Болградській РДА
    Впровадження сучасних програмних рішень дозволяє значно зменшити ризики помилок, підвищити ефективність роботи та оптимізувати облік на підприємстві. Щомісяця все більше компаній та організацій
  • Місяць тому...
    Переваги ISpro: Автоматизація буденних процесів
    У світі, де час — найцінніший ресурс, перемагають ті, хто діє ефективно. ISpro — це програмний комплекс, що дозволяє автоматизувати ключові бізнес-процеси, звільняючи працівників від рутинної роботи, зменшуючи ризик помилок і підвищуючи загальну продуктивність.
  • Місяць тому...
    Чому українським бюджетним установам варто перейти з 1С на ISpro
    Після початку повномасштабної війни з росією питання інформаційної безпеки та імпортозаміщення стало пріоритетним для державного сектору України. Одним із критичних аспектів є використання російського програмного забезпечення, зокрема
  • 2 місяці тому...
    АВАНСОВИЙ ЗВІТ. Створюємо в ISpro
    Авансовий звіт — це важливий бухгалтерський документ, який підтверджує використання підзвітних коштів. У системі ISpro цей процес автоматизований, що значно спрощує ведення обліку. У цій статті ми розглянемо покрокову інструкцію щодо
  • 5 місяців тому...
    Вступив в силу закон про підвищення податків. Що нового?
    28 Листопада 2024 року бізнес дочекався підписання Закону від 19.11.2024 №4059-IX "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та нашумівшого Закону №4015 про підвищення податків. Очікування підписання закону про підвищення податків були вже з 10 Жовтня 2024 року, коли його
  • 4 місяці тому...
    ISpro - сучасна бухгалтерська програма. Гарантії оплати праці
    В сучасному світі складно уявити бухгалтера, який користується рахівницею. Ці часи минули і це добре. Ви тільки уявіть яку масу інформацію бухгалтер тримав в голові, скільки стосів паперу мав списувати та перелистувати, щоб
  • 4 місяці тому...
    Амортизація на підприємстві в ISpro
    Амортизація або знос – це систематичний розподіл витрат на основні засоби протягом їхнього строку використання або експлуатації на різні періоди часу. Іншими словами, це поетапне зменшення вартості основного засобу, яке враховується в обліку протягом
  • 2 місяці тому...
    ТОП-5 фішок ISpro “Облік Заробітної плати”: автоматизуйте розрахунок заробітної плати легко і швидко!
    Розрахунок заробітної плати – це один із ключових процесів для будь-якого підприємства. Постійні зміни в законодавстві, необхідність вчасних і точних розрахунків нарахувань, надбавок, податків та інших утримань можуть створювати додаткові труднощі бухгалтеру по заробітній платі. Саме тому важливо