11 черв. 2020 р.
20-ОПП: що потрібно знати кожному

Звітність
5 хв.
15391
Необхідність та правова природа форми 20-ОПП
Форма 20-ОПП «Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність».
На перший погляд незначна форма, проте вона є одним з ключових елементів при визначенні реальності діяльності підприємства. Адже саме цією формою до електронних баз податкової вноситься інформація про наявність основних засобів на підприємстві (офісних, складських та інших приміщень, обладнання, транспорту, земельних ділянок).
Слід зазначити, що повідомлення про об’єкти оподаткування не дублює податкову звітність, а дає додаткову інформацію про наявність, місцезнаходження і поточний стан об’єктів оподаткування платника.
Подача повідомлення за формою 20-ОПП передбачена ст. 63.3 ПКУ, яка встановлює обов’язок платників податків стати на облік в органах державної податкової служби, а також обов’язок повідомляти податкові органи про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням.
Порядок здійснення такого повідомлення про об’єкти оподаткування визначений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588, яким передбачено, що повідомлення про об’єкти оподаткування реалізується шляхом подання платником податків повідомлення за формою 20-ОПП до податкового органу за місцем знаходження такого об’єкта.
Читати також:
Оновлений порядок надання допомоги по частковому безробіттю - діє з 6 червня
Індекс інфляції за травень - 100,3 %
Дата отримання розрахунку коригування до ПН покупцем та як підтверджується його отримання
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:
Коли подавати
Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.
Хто подає
Повідомлення за формою № 20-ОПП мають подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізичні особи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.
Які об’єкти показувати
Об'єктами оподаткування або об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Однак, такі об’єкти повинні визначатися для кожного податку окремо, виходячи з норм відповідних розділів ПКУ.
Тобто, у 20-ОПП зазначають усі приміщення, якими користується підприємство та має у своєму розпорядженні, усі види транспорту, заправки, скважини, котли, сховища, земельні ділянки та інше. Включаючи також об’єкти, які здаються в оренду та орендується у інших осіб.
Перевірити подані відомості про об’єкти можна в особистому кабінеті платника податків.
Підсумуємо
Основною метою запровадження форми № 20-ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти оподаткування, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають: використовуються, не використовуються (у тому числі тимчасово). А відсутність даних поф. № 20-ОПП один із важливих факторів визначення ризиковості підприємства. Тому рекомендуємо перевірити дані в електронному кабінеті та подати відповідну інформацію, тим самим виключити одну із причин ризиковості.
Джерело: Бухгалтер 911
Редактор: Михайло Яремчук, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс
Долучайтесь до нас в Instagram, facebook та Telegram на Вас чекають:
Читайте також:
- 3 місяці тому...
Увага! Зміна кодів ДПС з 01.01.2025 р.
Зверніть увагу, що з 1 січня 2025 року у зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України проведена зміна ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників. Перелік нових ДПІ - Рік тому...
Відмова від Паперового Документообігу: Шлях до Економії та Ефективності для Підприємств разом з M.E.Doc
Однією з ключових трансформацій бізнесу є відмова від паперового документообігу на користь електронних рішень. - 2 років тому...
Подання звітності до Державної служби статистики на застарілих ОС
Відправляєте звіт в Державну службу статистики (ДСС) та не отримуєте відповіді? - 4 років тому...
Кабмін продовжує терміни подання проміжної та річної фінзвітності
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку подання фінансової звітності - 4 років тому...
Коли вперше подавати оновлену декларацію з податку на прибуток?
Податківці надали роз’яснення щодо змін у декларації з податку на прибуток та першого подання нової форми - 5 років тому...
10 серпня — останній день для подання податкової звітності
Тим, хто попри все сумлінно виконує свої податкові зобов'язання, варто зважити – 10 серпня останній день аби відзвітуватися за 2 квартал та перше півріччя 2020 року - 5 років тому...
Як задекларувати та сплатити доходи своєчасно
Для своєчасного декларування доходів, отриманих упродовж 2019 року, та сплати нарахованих податкових зобов’язань - 5 років тому...
Із 2021 року роботодавці подаватимуть новий звіт про борги із зарплати
Нова форма № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці» - 5 років тому...
Кабміном затверджено порядок формування та оприлюднення звітності у сфері фінмоніторингу
Фінмоніторинг: порядок формування та оприлюднення звітності - 4 років тому...
Подання повідомлення про прийняття працівника на роботу за цивільно-правовою угодою
Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє платників податків, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації).