Почни обмінюватись електронними документами лише за 26 грн у місяць!

Змінено порядок обліку платників податків і зборів

Змінено порядок обліку платників податків і зборів 10-07-2020

Оновлено форми заяв та повідомлень для взяття на облік в ДПС

ДПС змінює структуру реєстраційного (облікового) номера платника податків, який присвоює контролюючий орган, пише Бухгалтер.ua. Вона матиме такий вигляд:

 • XX000000К, де:
 • XX - приймає значення 77 - для платників податків - резидентів, 88 - для платників податків - нерезидентів;
 • 000000 - порядковий номер;
 • К - контрольний розряд, який формують за алгоритмом, визначеним ДПС.

Як бачимо, тепер в реєстраційному номері платника податку закодують статус резидента (нерезидента).


Також може бути цікаво:

Індекс інфляції за червень – 100,2%

До Закону №466 хочуть внести правки, а книги обліку ФОПів - скасувати!

Зміни до законодавства, що діють із липня 2020 року

Лікарняні тривалістю до 10 днів можуть видавати лікарі-ФОП

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


При цьому реєстраційні (облікові) номери платників податків, які були надані платникам податків контролюючими органами раніше, не змінюються протягом усього періоду перебування на обліку в контролюючих органах таких платників податків, за винятком випадків зміни на код за ЄДР.

Але не лише цю зміну внесли до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

Також передбачено:

1. Якщо адвокат або судовий експерт провадить незалежну профдіяльність індивідуально (не в складі державної спеціалізованої установи чи іншої юридичної особи) не з дати видачі відповідного свідоцтва, то для підтвердження періодів, протягом яких незалежна професійна діяльність не провадилась, подаватимуть документ відповідного уповноваженого органу чи витяг з реєстру, яким забезпечується реєстрація незалежної професійної діяльності, із зазначенням дат зупинення та поновлення права на заняття незалежною профдіяльністю або дат зміни організаційної форми відповідної діяльності.

2. Відокремлені підрозділи юридичної особи подаватимуть інформацію про об'єкти оподаткування, що знаходяться на їх балансі. Юридична особа інформуватиме про всі об'єкти оподаткування крім тих, відомості щодо яких надані до відповідних контролюючих органів відокремленими підрозділами такої юридичної особи.

3. У ф. № 20-ОПП надаватимуть інформацію про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Під час надання ф. № 20-ОПП застосовуватимуть принцип укрупнення інформації, яка надається про об'єкт оподаткування (наприклад, якщо подаватимуть інформацію про об'єкти оподаткування - офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, то достатньо буде надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин).

Принцип укрупнення інформації не застосовуватимуть до об'єктів рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у ф. № 20-ОПП надають інформацію і про земельну ділянку, і про об'єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Інформацію про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, можна буде надати в ф. № 20-ОПП як узагальнену з типом об'єкта оподаткування "автомобільні транспортні засоби" та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі "Реєстраційний номер об'єкта оподаткування.

Форму № 20-ОПП з інформацією про об'єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному держоргані без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об'єкта нерухомого майна), подаватимуть до контролюючого органу за основним місцем обліку в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об'єкта оподаткування у відповідному державному органі. У такому разі графа 12 "Реєстраційний номер об'єкта оподаткування" ф. № 20-ОПП не заповнюватимуть.

4. Платники податків зможуть переглянути інформацію про об'єкти оподаткування та контролюючі органи, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, в приватній частині Електронного кабінету.

Маємо й оновлені форми:

 • № 1-ОПП "Заява (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів);
 • № 1-РПП "Заява про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток";
 • № 5-ОПП "Заява (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність)";
 • № 11-ОПП "Повідомлення про взяття на облік/зняття з обліку платника податків";
 • № 8-ОПП "Заява про ліквідацію або реорганізацію платника податків".

 

Джерело: наказ Мінфіну від 24.06.2020 р. № 323 - набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування; Бухгалтер.ua

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

 • корисні лайфхакиenlightened
 • актуальні новиниyes
 • та розважальна рубрикаlaugh

 


Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті