Із 1 вересня змінюються умови надання банками послуг з кредитів та депозитів — НБУ

Із 1 вересня змінюються умови надання банками послуг з кредитів та депозитів — НБУ 14-08-2020

Повинна з’явитись достовірна, правдива, актуальна та достатня за обсягом інформація про депозити та кредити, їх вартість, умови та ризики.

Як інформує сайт НБУ, вимоги до розкриття банками інформації про послуги в рекламі та на вебсайтах запрацюють із 1 вересня 2020 року. Йдеться про Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг та про постанову № 62, яка вносить зміни до цього Положення. Спершу ці норми чекали на запровадження, поки банки не проведуть адаптацію своїх реклами та вебсайтів до нових вимог. А потім через коронакризу Національний банк відтермінував вимоги до вересня цього року.

Головна зміна, яка має відбутися на вебсайтах та в рекламі банків, - повинна з'явитись достовірна, правдива, актуальна та достатня за обсягом інформація про депозити та кредити, їх вартість, умови та ризики, яка не вводитиме клієнтів в оману. Це дасть змогу споживачам розуміти умови отримання послуг, порівнювати послуги декількох банків та приймати справді зважені фінансові рішення.


Читати також:

Новостворений ФОП: на якій системі оподаткування він в місяці реєстрації?

Змінено правила перевірки додержання законодавства про працю

З 1 вересня розпочнуться перевірки з питань виявлення неоформлених
трудових відносин. Кого перевірять в першу чергу

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram або ж:


Отже, з 1 вересня усі банки повинні надавати повну інформацію про кредити та депозити для громадян на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі. Насамперед банки зобов'язані вказувати реальну річну ставку за кредитом, наявність додаткових послуг (наприклад, страхової компанії, державного реєстратора, нотаріуса, оцінювача) та їх вартість для клієнта, строк послуги, орієнтовну загальну вартість кредиту, періодичність погашення кредиту, попередження про можливі наслідки у випадку прострочення виплат за кредитом, умови дострокового зняття грошей із депозиту та інші.

Клієнт, зайшовши на вебсайт будь-якого банку, повинен мати змогу завантажити файл з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, ризики для себе тощо.

Також на вебсайтах банків мають запрацювати калькулятори для розрахунку витрат за користування споживчим кредитом чи доходів від розміщення коштів на депозит.

Своєю чергою, реклама кредитів та депозитів для громадян не повинна ускладнювати візуальне сприйняття інформації про послугу.

Також у рекламі обов'язково повинні бути вказані основні характеристики послуги: для кредиту - реальна річна процентна ставка, максимальна сума кредиту та його строк; для депозиту - річна процентна ставка, строк вкладу, валюта та мінімальна сума.

Ці вимоги стосуються телевізійної реклами, радіореклами, реклами на білбордах та на інтернет-банерах.

Ці вимоги стосуються лише реклами конкретних продуктів або послуг для громадян і не розповсюджуються на рекламу послуг для бізнесу та фізичних осіб-підприємців, а також не застосовуються до іміджевої та категорійної реклами банків.

За неналежне розкриття інформації передбачено штрафні санкції від 850 до 13600 грн за кожне порушення.

 

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс


Долучайтесь до нас в Instagramfacebook та Telegram на Вас чекають:

  • корисні лайфхакиenlightened
  • актуальні новиниyes
  • та розважальна рубрикаlaugh


Залишайте свої коментарі

# купить медок


Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах!

Поділитися статтею з друзями!


Популярні cтатті