З липня 2021 року гектар землі буде коштувати щонайменше тисячу доларів — Держгеокадастр

З липня 2021 року гектар землі буде коштувати щонайменше тисячу доларів — Держгеокадастр

Ключові слова: земля, нерухомість, продаж землі, гектар землі, ціна

За словами посадовця, фактично буде відкрито ринок земельних паїв — йдеться про 7 мільйонів громадян, які останні 20 років не мали права продавати землю.

Голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко прогнозує, що вартість землі становитиме не менш як 1 тисяча доларів за гектар, проте закликає українців не поспішати реалізовувати своє право розпоряджатися землею шляхом продажу. Про це повідомляє Укрінформ.


Читати також:

Комітет ВРУ підтримує звільнення від сплати ЄСВ "за себе" деяких ФОПів

Мінекономіки визначило порядок надання додаткового виду допомоги по частковому безробіттю

Визначення дати складання ПН за електронного документообігу

ПДФО 17% та нові ліміти для «єдинників» 2 і 3 груп: чергова законодавча ініціатива

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!


"Не нижче однієї тисячі доларів коштуватиме гектар української землі, а ринкова вартість зростатиме щороку, і дуже швидко. Тому що земля родюча, конкуренція велика. Аграрний сектор країни - це 50% валютної виручки сьогодні і 20% - ВВП в цілому. Тому ми бачимо всі передумови того, що капіталізація української землі зростатиме, і громадяни України, які не поспішатимуть продавати, а будуть здавати її в оренду, зможуть отримувати пасивний дохід - він сьогодні у нас теж зростає, оренда сьогодні щороку - мінімум на 10 -15%, земля фактично буде найкраще від усякого депозиту", - зазначив Роман Лещенко.

Разом з тим, за словами голови Держгеокадастру, питання продажу або приватизації державних земель, якими наразі розпоряджаються Академія агарних наук, Міністерство АПК і інші відомства, знаходиться в процесі обговорення. В контексті земельної реформи розглядають два варіанти.

Варіант перший - ці землі передадуть до новоствореного Національного агентства з управління землями сільськогосподарського призначення. Вони продаватися не будуть, а тільки здаватися в оренду через прозорі аукціони, і дохід надходитиме до бюджету України.

Другий варіант, на думку Лещенка, більш ліберальний, - це повна приватизація цих земель у приватну власність, крім об'єктів критичної інфраструктури, наприклад, під енергетичними атомними блоками, військовими об'єктами тощо.

 

Джерело: Бухгалтер.UA

Редактор: Ковальова Альона, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс

#M.E.Doc #M.E.Docкупити #Медоконовлення #программамедок #медоконлайн #medok #медок 
#купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп

Читайте також: