Не пізніше 19 жовтня підприємцям слід сплатити ЄСВ з урахуванням підвищення мінімальної зарплати

Не пізніше 19 жовтня підприємцям слід сплатити ЄСВ з урахуванням підвищення мінімальної зарплати

Ключові слова: ЄСВ, ФОП

Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерських господарств зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. 

Зазначена норма передбачена абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

У підприємців часто виникає питання: який саме день (19 чи 20 число) вважається останнім днем сплати? Податківці в черговий  раз нагадали, що відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).


Читайте також:

«Карантинні зони» та розпорядок роботи в них: що нове передбачено законодавством

Податковою службою утворено територіальні органи як її відокремлені підрозділи

До 15 жовтня мають з'явитися проекти планових перевірок на 2021 рік

Прискорена амортизація: ДПС про особливості її застосування

Які податки необхідно сплатити ФОПам у IV кварталі

Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!


Таким чином, граничний термін сплати єдиного внеску за себе зазначеними категоріями платників – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Тобто, 19 жовтня 2020 року - останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств за IІІ квартал 2020 року.

При визначенні суми ЄСВ слід враховувати, що Законом України  № 822-ІХ  «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 вересня збільшено розмір мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень у місячному розмірі. 

У зв'язку з цим, з 1 вересня розмір мінімального єдиного соціального внеску становить 1100,00 грн.  

Тобто, за вересень ЄСВ "за себе" ФОПам, самозайнятим особам, членам фермерських господарств потрібно буде сплатити у розмірі не менше 1100,00. За ІІІ квартал 2020 року для зазначених осіб мінімальний ЄСВ становить 3178,12 грн. (1039,06 грн за липень + 1039,06 грн за серпень + 1100,00 за вересень).    

І, хоча, до платників ЄСВ-ФОПів на період дії карантину не застосовуються штрафні санкції та не нараховується пеня за неповну сплату або несвоєчасну сплату сум ЄСВ "за себе", підприємці не звільняються від адміністративної відповідальності за зазначені порушення. У зв'язку з цим, не пізніше 19 жовтня підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерських господарств зобов'язані сплатити єдиний внесок в розмірі не менше 3178,12 грн.

 

Джерело: Бухгалтер911

Редактор: Альона Панченко, контент-спеціаліст ГК Інтелектуальний сервіс

#M.E.Doc #M.E.Docкупити #Медоконовлення #программамедок #медоконлайн #medok #медок#купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп  #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп

 

Читайте також: