Не подали форму 20-ОПП? Ваше підприємство може вважатись ризиковим!

Не подали форму 20-ОПП? Ваше підприємство може вважатись ризиковим!
Ключові слова: ризикові підприємства, укрупнення інформації, подання відомостей

Якщо суб'єктом господарювання не було подано форму 20-ОПП «Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність», для податківців це один факторів визначення ризиковості підприємства. Про це повідомив Павло Чернов, заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків. 

«На перший погляд незначна форма, проте вона є одним з ключових елементів при визначенні реальності діяльності підприємства. Адже саме цією формою до електронних баз податкової вноситься інформація про наявність основних засобів на підприємстві (офісних, складських та інших приміщень, обладнання, транспорту, земельних ділянок)», — повідомив Павло Чернов.

У ДПС вважають, що повідомлення про об'єкти оподаткування потрібно подавати не з метою повторення даних з податкової звітності, а для доповнення додатковими даними щодо об'єктів оподаткування суб'єкта господарювання.

Податківці звертають увагу на те, що у формі №20-ОПП потрібно вказувати всі приміщення, які використовує підприємство, а також інші об'єкти, що має у своєму розпорядженні платник податків: усі види транспорту, заправки, скважини, котли, сховища, земельні ділянки та інше. Зазначати також потрібно об'єкти, що ви здаєте в оренду та/або орендуєте у інших осіб.

Форма №20-ОПП подається за принципом укрупнення інформації. Тобто, якщо подаються дані про об'єкти оподаткування (офіс, склад, склад-магазин), що розташовані за одною адресою, достатньо подати відомості за одним із типів. У найменуванні потрібно зазначити офіс чи склад.

Проте принцип укрупнення інформації не використовують для надання даних про об'єкти рухомого та нерухомого майна, що повинні будуть реєстровані у контролюючому органі (потрібно отримати відповідний реєстраційний номер). Отже, у формі №20-ОПП потрібно надати інформацію щодо земельної ділянки та об'єкту нежитлової нерухомості, який знаходиться на такій земельній ділянці.

Заступник начальника Центрального управління також додав: «Відсутність даних по 20-ОПП є один із важливих факторів визначення ризиковості підприємства. Тому рекомендую перевірити дані у звітній системі та у разі виявлення некоректних даних потрібно подати оновлену інформацію, тим самим виключити одну із причин ризиковості».

Подати форму №20-ОПП також можна через провідне програмне забезпечення на території України — програму M.E.Doc.  
Детальніше дізнавайтесь за посиланням.

 

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

#M.E.Doc #M.E.Docкупити #Медоконовлення #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп


Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!

+38  

Читайте також: