8 черв. 2021 р.
Податківці продовжують перевірки платників податків в умовах карантину

Перевірки/штрафи
2 хв.
1519
Ключові слова: планові перевірки, постанова, податковий кредит
Пандемія, наслідки якої ще досі дають про себе знати, внесла чималі поправки у контрольно-перевірочну роботу. Встановлений мораторій на перевірки значно зменшив кількість проведених перевірок у 2020 році в порівнянні з 2019, на 35%. Карантин вимусив податківців зупинити всі планові перевірки у 2020 році.
Тому аудитори були вимушені зосередитись на ризикових операціях, зборі доказової бази щодо порушень та удосконаленні електронних сервісів для платників податків.
Проте завдяки постанові Кабміну від 03 лютого 2021 р. № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» Уряд зняв заборону щодо проведення ряду документальних перевірок під час карантину контролюючими органами.
А четвертий абзац зазначеної постанови дозволив проведення планових перевірок. До речі, у 2021 році заплановані перевірки 4,3 тис. платників податків з розрахунковими ризиками на 25,4 млрд гривень.
Наразі завершено 730 планових перевірок, за якими було виявлено порушень на суму 43,5 млрд гривень.
Крім того, даний документ зняв заборону на позапланові перевірки платників податків, у яких сформовано сумнівний податковий кредит з ПДВ.
Для визначення таких платників податківці керуються списками ризикових платників податків, що визначені відповідно Тимчасової слідчої комісії ВРУ, яка розслідує можливі зв'язки посадових осіб органів державної влади з корупційними схемами, результатом яких виявилась втрата доходів державного бюджету. Було виявлено 2,9 тис. платників на суму 30,7 млрд грн ризикового ПДВ.
Зараз вже було перевірено понад 300 суб'єктів господарювання, за результатами яких донараховано грошових зобов’язань, зменшено від’ємне значення, а також бюджетне відшкодування з ПДВ на суму 750 млн грн.
Податківці прагнуть й надалі посилювати контроль за платниками, що відносять до ризикових видів діяльності та зосередити ресурси на збільшення саме якості перевірок, з метою упередження порушень та їх подальшого виявлення.
Швидке оновлення форм, багатофункціональність, надійність перевірена часом та вийнятковий сервіс — це все ви отримуєте в програмі M.E.Doc!
Група компаній Інтелектуальний сервіс — прості рішення складних задач!
Джерело: Офіційний портал ДПС
#M.E.Doc #M.E.Docкупити #программамедок #медоконлайн #medok #медок #купитьпрограммумедок #сотаонлайнмедок #сотамедок #кеп #придбатикеп #електроннийпідпис #ецп
Отримуйте всі актуальні новини на нашому каналі в Telegram, а також звертайтесь з будь-якими питаннями до нашого Intelserv консультанта через Telegram або Messenger!
Читайте також:
- 4 років тому...
Кожен третій роботодавець має порушення щодо оформлення працівників
У 2021 році виявляють порушення щодо оформлення трудових відносин у 31% перевірених роботодавців - 8 місяців тому...
Що таке формат SAF-T та як він вплине на електронний аудит
Україна робить ефективні кроки для впровадження міжнародних стандартів. Одним із них є SAF-T - 4 років тому...
Псевдоінспектори вимагають грошову винагороду
У разі виявлення факту шахрайства потрібно обов’язково повідомити про це правоохоронні органи - 5 років тому...
Вдвічі збільшено штраф за порушення термінів зберігання документів
Відповідно до закону України №466 вдвічі збільшено штраф за порушення термінів зберігання первинних документів, бухгалтерської та статистичної звітності - 5 років тому...
Оновлено вимоги щодо термінів зберігання та відновлення документів у разі їх втрати або пошкодження
Законом України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до ПКУ, в частині вимог до підтвердження даних, визначених в податковій звітності, а також документального підтвердження виконання вимог податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи - 5 років тому...
Що зміниться із випадками зупинки податкових перевірок з 2021 року?
З 2021 року строки давності для перевірок зупиняються на період, коли їх проведення неможливе у зв’язку зі законодавчою або судовою забороною, недопуском до перевірки, відсутністю платника за місцезнаходженням, оскарженням ним протягом тривалого часу наказів на перевірку, втрати документів - 4 років тому...
ДПС готова не перевіряти суб'єктів з обігом менше €50 млн
Також у ДПС створюється департамент податкових розслідувань для виявлення «схем» у рамках міжнародного оподаткування - 6 років тому...
В квітні ДФС оновила план-графік перевірок
План-графік перевірок в квітні оновлено - 6 років тому...
Єдиний внесок: камеральна перевірка проводиться відповідно до норм ПКУ
Детально про камерні перевірки - 6 років тому...
Держпраці перевіряє СПД, якщо є скарги
У випадках скарг на СПД Держпраці будуть їх перевіряти